سبک حجاب در مقابل پوشش ایرانی-اسلامیوبلاگ نویسان حجاب چگونه دختران را هدف قرار می دهند؟

به گزارش ایسنا ژله ژله او نوشت: تمام رنگ ها و پرداخت های آنها رنگارنگ و ظریف است. چهره هر دو پر رنگ و براق است و شال و چادری که به سر می کنند تزیینات فراوانی دارد که جدای از رنگ های مجلل و مجلل از ویژگی های دیگر همه آنهاست. زینت.. «حجاب» است! همه حجاب را تبلیغ می کنند و خود را «سبک حجاب» یا «وبلاگر حجاب» معرفی می کنند. در پس این حجاب رنگین و تبلیغات مذهبی، چیز دیگری پنهان است. خارج از سبک زندگی ایرانی-اسلامی، از قضا مخاطب آن دختران محجبه ترویج و نهادینه کردن حجاب و دین دروغین است و به همین دلیل کارشناسان فضای مجازی معتقدند که دختران و پسران مسلمان ایرانی باید چنین باشند. درک بهتر این وبلاگ نویسان و افزایش سواد رسانه ای آنها.

اکنون می توانید انواع رنگ ها، باورها، سبک زندگی و کاربران را در فضای مجازی بیابید. یک نفر یک رستوران را در اینستاگرام تبلیغ می کند و یک نفر دیگر سبک زندگی خاصی را تبلیغ می کند. در این میان بسیاری از دختران با شبهات خود به تبلیغ اسلام و حجاب می پردازند. آنها با بستن زیبای شال و روسری شروع می کنند و سپس در مورد سایر حجاب ها و اعتقادات خود در مورد مسائل مختلف مذهبی صحبت می کنند. مسائلی که بسیاری از آنها به شکلی که بیان می کنند در اسلام نیست. با ظهور دین در واقع سعی در ترویج دین خود و آسیب رساندن به آن دارند.

وبلاگ معمولی

علیرضا آل داود کارشناس فضای مجازی می گوید: فعالیت های زیادی در فضای مجازی به ویژه پیام رسان اینستاگرام برنامه ریزی شده است. او به صاحب این پیام رسان اشاره می کند و توضیح می دهد که مالک آن صهیونیست است و الگوریتم های تعریف شده در این پیام رسان برنامه ریزی شده است. مهمترین هدف بسیاری از فعالیت های این پیام رسان تغییر ارزش ها به ارزش های ضد اسلامی است. مثلاً تلاش برای به چالش کشیدن بحث زن و حجاب و گفتن حجاب اجباری، بی حجابی و اینها از مصادیق تغییر ارزش ها و ترویج ضد ارزش ها در حوزه حجاب است. به گفته این کارشناس فضای مجازی، بیشتر این فعالیت ها برای خم شدن ذهن مردم و تغییر ذائقه دختران امروزی که مادران فردا خواهند بود محاسبه شده است. از یک سو سلبریتی ها و شبکه های قمار و شرط بندی در این پیام رسان فعال هستند و از سوی دیگر وبلاگ نویسانی که از ارزش های جامعه ایرانی- اسلامی اعم از حجاب و ظاهر حجاب چشم پوشی می کنند اما از داخل. دشمن هستند حجاب اصیل ایرانی-اسلامی این افراد برای حجاب دختران و زنان ایرانی با تکنیک های خاص ارزش قائل هستند و به مردان ایرانی نگاه می کنند. پس باید دختران و پسران را مجبور به پذیرش اسلام و حجاب کنند.

زرق و برق در برابر حجاب

تبلیغات یکی از روش های سیستماتیک است. وبلاگ نویسان حجاب که با مزون های تخصصی کار می کنند، روبندهای رنگارنگ می پوشند و بر روی روسری، شال و روبنده برق می زنند، درخشش هایی که معمولاً بیشترین توجه را به خود جلب می کنند، همه برای تحت تأثیر قرار دادن. دختر و پسر ایرانی هستند. به گفته آل داود، ترویج داوطلبانه حجاب توسط وبلاگ نویسان، شبهات مختلفی را ایجاد می کند، افکار عمومی را تحت تأثیر قرار می دهد و نگرش شناختی علیه دین را در جامعه ایجاد می کند. وبلاگ نویسان حجاب با آرایش غلیظ و انجام برخی حرکات در فضای مجازی و ترویج تغییر رفتار در افراد محجبه سبک زندگی جدیدی ایجاد می کنند.

این کارشناس فضای مجازی خاطرنشان می کند: بدترین قسمت این است که بسیاری از این رفتارها قابل ستایش است و علیرغم اینکه سندروم یک معضل جهانی است و آن را کلیشه ای می کند، با وجود اینکه بسیاری از این رفتارها ستودنی است و تشویق به تایید، نمایش گرایی، مواد مخدر و … نمایشگاه گرایی دختر محجبه ای که دیده نمی شود، دوستش ندارد یا از خودنمایی سودی نمی برد، در جامعه دیده نمی شود. در واقع وبلاگ نویسان حجاب در حال ترویج نظام خانواده ایرانی هستند و سبک زندگی را که ما بدیهی می دانیم ترویج می کنند. کشور ایرانی-اسلامی از قانون و شریعت و آداب و رسوم به دور است و علیه موضوعات اسلامی بسیار پخش می شود.

آموزش، آموزش و آموزش

باید اذعان داشت که تأثیر تربیت نسل حاضر به خانواده محدود نمی شود. در حال حاضر، بسیاری از چیزهای دیگر مانند فضای مجازی بر آموزش نسل فعلی تأثیر می گذارد. فضای مجازی که البته برای نسل فعلی برنامه های خاص خودش را دارد. به همین دلیل آل داوود معتقد است که باید به نسل امروز آموزش داد و درک نسل امروز را در مورد مسائل مختلف مربوط به فضای مجازی تقویت کرد و به آنها یاد داد که چگونه رفتار کنند و در مورد مسائل مختلفی که در فضای مجازی وجود دارد چه باید کرد. یک رسانه را برای برنده شدن انتخاب کنید. افزایش سواد رسانه ای در میان نوجوانان و جوانان در این مرحله مهم است. علاوه بر این، دیدگاه حاکمیتی نیز باید مدیریتی باشد. ایجاد محتوای مناسب برای نسل جوان مسلمانان و اقداماتی برای محدود کردن برخی از فضای مجازی برنامه‌ریزی شده.

انتهای پیام/

زخم

مطالب پیشنهادی


جمعی از کارشناسان میراث فرهنگی و نیروی زمینی میراث ملی…