سد سوری استرایت سلیمان سد سلیمان تنگه کجاست؟ سد سلیمان تنگه


سد سلیمان تنگه در استان مازندران و در ۴۵ کیلومتری جنوب غربی ساری و نزدیک روستایی به نام افرا چال قرار دارد.

سد سوری استریت سلیمان با ۱۳۸ متر ارتفاع یکی از مکان های معروف مازندران است که از آنجا می توان منظره زیبایی از ساری را دید. این سد که به سد شهید رجایی نیز معروف است در دودانگه در ۴۵ کیلومتری جنوب غربی شهرستان ساری قرار دارد. با مجله دلتا بودن با

سد سوری استریت سلیمان

ماجرای نامگذاری سد سلیمان تنگه چیست؟

داستان جالبی پشت نام سد سوری تنگه سلیمان وجود دارد. مردم محلی گفتند در منطقه «دواب» بنای تاریخی وجود دارد که به زیر آب رفته و مربوط به زمان حضرت سلیمان است. به همین دلیل سد شهید رجایی به سد سلیمان تنگه معروف است.

نگاهی به امکانات تفریحی سد سلیمان تنگه

سد سلیمان تنگه برخلاف بسیاری از سدهای کشور دارای امکانات تفریحی فراوانی است که بیشتر آنها متکی به آب دریاچه هستند. در ادامه به بررسی برخی از این سرگرمی ها می پردازیم.

سد

قایق در سد Solomon Tange

قایق سواری یکی از تفریحات همیشگی سد سلیمان تنگه است. دریاچه سد آنقدر زیباست که می خواهید چند دور دیگر بروید. با توجه به اینکه سد همیشه پر از آب است، قایق سواری در آن بسیار سرگرم کننده خواهد بود.

اسکی روی آب

به غیر از قایق سواری، می توانید روی دریاچه اسکی روی آب نیز انجام دهید. اسکی روی آب یکی از امکانات تفریحی جذاب سد سلیمان تنگه است. اگر تا به حال این ورزش را امتحان نکرده اید، این یک فرصت عالی است. فقط مراقب نحوه شنا باشید تا اجازه اسکی روی آب را بدهید.

سد شهید رجعی

اتوبوس دریایی

اتوبوس دریایی یکی از خطرناک ترین امکانات تفریحی سد سلیمان تنگه است. فقط هزینه آن را بپردازید و سوار اتوبوس دریایی شوید و از گشت و گذار در دریاچه پشت سد راجی لذت ببرید.

سلیمان در حال قدم زدن روی سد تنگه

پدال هایی که همه ما قبلا امتحان کرده ایم. در مورد این سرگرمی دیگر، باید خودتان تلاش کنید تا طول و عرض دریاچه را طی کنید.

پیست کوهنوردی

پیست تپه‌پیمایی یکی از امکانات تفریحی روستای سرم است. در این منطقه پیستی تدارک دیده شده که می توانید با یک کفش مناسب در آن راه بروید.

سد سلیمان تنگه کجاست؟

زمین بازی و ورزش سد سلیمان تنگه

یکی از امکانات مهم در نظر گرفته شده در روستای امان، زمین بازی و ورزش است. بیایید برای یک زمین بازی و یک سرگرمی عالی بازی کنیم. اگر به دیدنی های ایران علاقه دارید، میدان نقش جهان، نگین اصفهان را بخوانید.

بهترین زمان برای بازدید از سد

بهار و تابستان بهترین زمان برای بازدید از سد Solomon Tange است. در فصل بهار هوا خنک است و در دل این منطقه کوهستانی باد سردی بر چهره شما می وزد که شما را از خواب بیدار می کند. فصل تابستان کمی گرم و مرطوب است اما بیشتر گردشگران این فصل را برای بازدید از سد رجایی انتخاب می کنند.

سد سوری استریت سلیمان

پروپوزال مطالعه: برای مشاهده اطلاعات بیشتر در مورد گشت و گذار، سرگرمی های هیجان انگیز در یک روز در قلب تهران را بخوانید.

برنامه را دانلود کنید