«سلامت روان» در وزارت بهداشت مغفول مانده است
رئیس سازمان نظام روانپزشکی و مشاوره کشور گفت: این سازمان تلاش های زیادی برای استفاده مردم از خدمات روانشناسی از طریق بیمه پایه و تکمیلی انجام داده و خوشبختانه رئیس جمهور دستور اجرای این موضوع را داده است.

به گزارش ایسنا، دکتر محمد حاتمی با انتقاد از نبود چارچوب لازم برای ارتقای سلامت روان جامعه از نظر سیاست ها، قوانین و برنامه ها گفت: موضوع سلامت جسم در وزارت بهداشت بسیار مهم است، بنابراین ما در این زمینه بهترین هستیم. میدان. بله. از این نظر موضوع سلامت روان در وزارت بهداشت مغفول مانده است در حالی که اهمیت سلامت روان بر سلامت جسمی برتری دارد.

وی با بیان اینکه نظام سلامت به جای پیشگیری محور، درمان محور است، گفت: در حوزه آموزش، غربالگری و مهارت آموزی برنامه ای نداریم.

حاتمی همچنین با انتقاد از اینکه بودجه پیشگیری در بودجه سلامت وزارت بهداشت کمتر از یک درصد است، افزود: باید در تربیت نیروی انسانی از نظر شاخص های عدالت در سلامت روان به استانداردهای مربوطه برسیم.

رئیس موسسه روانشناسی و مشاوره کشور با بیان اینکه شهرهای کوچک و اقشار کم درآمد از خدمات روانشناختی و مشاوره محروم هستند، گفت: این سازمان تلاش های بسیاری کرده است تا مردم از طریق بیمه پایه و تکمیلی به خدمات روانشناسی دسترسی داشته باشند. انجام دادن . خوشبختانه رئیس جمهور دستور اجرای این موضوع را داده و امیدواریم این اتفاق بیفتد و مردم بتوانند از خدمات استفاده کنند.

حاتمی همچنین از حذف قسمت مصاحبه از دستور کار سازمان نظام روانشناسی خبر داد و گفت: مقرر شد در صورت تئوری بودن محتوای آزمون، آزمون استعدادهای حرفه ای جایگزین مصاحبه ورودی های جدید به کمیته های ویژه شود. اما بر اساس منابع و اطلاعات عملی.

انتهای پیام/

زخم

مطالب پیشنهادی


سرمربی آلومینیوم آرک می گوید بازیکنانش از شرایط و روند این تیم مطلع هستند…