سمعک نامرئی خوب چه ویژگی هایی دارد؟


سمعک نامرئی خوب چه ویژگی هایی دارد؟

با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی سمعک های هوشمند سایز کوچک به دنیای سمعک ها معرفی شدند. برخی از مدل های سمعک به دلیل کوچک بودن به راحتی مورد توجه قرار نمی گیرند و به عبارتی تقریبا نامرئی هستند. سمعک نامرئی برای افرادی مناسب است که نمی خواهند سمعک آنها قابل رویت باشد. در ادامه بیشتر در مورد این مدل صحبت خواهیم کرد. پس اگر قصد خرید سمعک نامرئی را دارید تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

انواع سمعک های نامرئی کدامند؟

در حال حاضر کوچکترین سمعک های موجود در بازار مدل های نامرئی هستند که توسط شرکت های مختلف تولید و عرضه می شوند. به طور کلی سمعک های نامرئی به دو نوع سفارشی و پیش ساخته تقسیم می شوند. در سمعک های نامرئی سفارشی، لازم است قالبی از مجرای گوش بیمار ساخته شود. این نوع سمعک ها بر اساس شکل و اندازه مجرای گوش ساخته می شوند. در سمعک های نامرئی از پیش ساخته شده نیازی به قالب گیری نیست و می توان دستگاه را به صورت آماده خریداری کرد. در نتیجه پس از شنوایی سنجی به راحتی می توانید مدل را انتخاب کنید و از اتلاف وقت جلوگیری کنید. این نوع سمعک بر اساس اندازه متوسط ​​مجرای گوش افراد ساخته می شود و مدل های مختلف آن توسط شرکت های سازنده بزرگ به بازار عرضه می شود. برای خرید سمعک نامرئی باید مدلی را بر اساس شکل و اندازه مجرای گوش خود انتخاب کنید.

چه کسانی نمی توانند از سمعک نامرئی استفاده کنند؟

اکثر افراد کم شنوایی می توانند این نوع سمعک را انتخاب کنند، اما ممکن است شرایطی وجود داشته باشد که باعث شود برخی از بیماران نتوانند از سمعک نامرئی استفاده کنند. این نوع سمعک در عمق مجرای گوش قرار می گیرد. بنابراین یا باید سفارشی باشد و یا در صورت وجود مدل از پیش ساخته مناسب از سمعک های نامرئی آماده استفاده شود. سمعک های نامرئی برای استفاده در گروه سنی کودکان به دلیل رشد مجرای گوش و تغییر شکل آن توصیه نمی شود. به همین دلیل سمعک های نامرئی برای این گروه سنی مناسب نیستند. همچنین ممکن است افرادی که مجرای گوش کوتاه و باریکی دارند نتوانند از این نوع سمعک استفاده کنند. سمعک های نامرئی معمولا برای افراد مسن و افرادی که جرم گوش زیادی دارند تجویز نمی شود. دلیل آن این است که سمعک های نامرئی در این دسته از افراد بیشتر در معرض جرم گوش قرار دارند. در نتیجه جرم گوش وارد قسمت های سمعک شده و در عملکرد آن اختلال ایجاد می کند. سمعک های نامرئی معمولاً برای کم شنوایی خفیف تا متوسط ​​مناسب هستند. اگر کم شنوایی شما شدید و عمیق است، بهتر است از مدل های پشت گوشی استفاده کنید. سمعک های نامرئی نیز مانند سایر محصولات دارای مزایا و معایب متعددی هستند که در ادامه به آنها اشاره می کنیم:

مزایای سمعک نامرئی

  • نامرئی بودن سمعک به دلیل اندازه بسیار کوچک آن
  • وضوح بهتر صدا به دلیل نزدیکتر بودن به پرده گوش
  • سوت و بازخورد کمتری وجود دارد
  • مصرف باتری کمتر نسبت به مدل های دیگر
  • صدای باد هیچ تاثیری بر عملکرد سمعک ندارد
  • قابل استفاده در محیط های صوتی مختلف

مزایای سمعک نامرئی

آسیب سمعک نامرئی

  • عدم پوشش کم شنوایی شدید و عمیق
  • گران تر بودن نسبت به قیمت های دیگر
  • عدم عملکرد مناسب در بیماران مبتلا به عفونت و توده گوش
  • عدم وجود قابلیت بی سیم (اتصال بی سیم) در اکثر مدل ها

ویژگی های سمعک نامرئی خوب

فناوری اولین چیزی است که باعث می شود سمعک نامرئی به خوبی کار کند. هر چه سمعک جدیدتر ساخته شود، فناوری به کار رفته در آن جدیدتر است. بدنه مقاوم سمعک نیز یک ویژگی مثبت است. بدنه ای باکیفیت از ورود موم گوش به قسمت های نامرئی سمعک جلوگیری می کند و باعث می شود سمعک دوام بیشتری داشته باشد. برندهای زیمنس، آتیکن، ویدکس، فوناک و رزوند از جمله برندهای مورد اعتمادی هستند که بهترین سمعک نامرئی را در بازار عرضه کرده اند. خرید سمعک نامرئی از این شرکت ها یا سایر برندهای معتبر گزینه ای عالی برای رفع مشکلات شنوایی شماست.

سمعک نامرئی زیمنس

زیمنس آلمان یکی از برندهای محبوب در زمینه سمعک و سمعک می باشد. سمعک Insio Nx یکی از مدل های جدید نامرئی زیمنس می باشد که از کیفیت بالایی برخوردار است. درک گفتار عالی و ارتباط دو گوش از ویژگی های این سمعک است. علاوه بر این، مدل Incio Primex زیمنس شامل انواع سمعک های داخل گوش نیز می شود. CIC، ITC، ITE و IIC مدل‌های تلفنی هستند که در پنج سطح عملکرد مختلف به بازار عرضه می‌شوند.

سمعک نامرئی اتیکون

Aitken یکی از شرکت های پیشرو در تولید سمعک های هوشمند است. سمعک نامرئی Intiga Aticon با توجه به اندازه مجرای گوش در عمق مجرای گوش قرار می گیرد. این مدل یک سمعک اتوماتیک و هوشمند با صدایی طبیعی و شفاف می باشد. تکنولوژی به کار رفته در سمعک باعث شده است که کیفیت صدا بسیار بالا باشد. مصرف باتری نیز در مدل نامرئی Intiga I IIC کاهش یافته است.

سمعک نامرئی

شرکت دانمارکی Resend نیز محصولات نامرئی را با کیفیت قابل قبول روانه بازار کرده است. Linx 3D Resound یک مدل نامرئی است که در سه دسته کیفی مختلف ارائه می شود. پوشش نانو بدنه آن باعث دوام بیشتر سمعک می شود و در برابر ترشحات گوش دوام بیشتری دارد. فناوری های کاهش نویز به کار رفته در این سمعک هوشمند نیز بسیار کارآمد هستند.

سمعک نامرئی فونیک

فوناک نیز یکی از برندهای مورد اعتمادی است که سمعک های نامرئی را با عملکرد عالی روانه بازار کرده است. سمعک های متعلق به نسل پردازش دارای مدل های IIC هستند که مشکلات شنوایی بیماران را در محیط های صوتی مختلف برطرف می کند. Vitro B – Titanium و Vitro V – Nano دو مدل نامرئی فوناک هستند که صدای شفافی را برای کاربر سمعک فراهم می کنند.

سمعک نامرئی Widex

سمعک های منو و مایند از محصولات نامرئی شرکت ویدکس هستند. به طور کلی سمعک های Widex به دلیل قدرت و صدای بالا شناخته می شوند، ویژگی هایی که در این دو مدل گنجانده شده است. با توجه به کیفیت و وضوح بالا، کاربران درک گفتار در هنگام استفاده از این سمعک ها مشکلی ندارند و در مکالمات خود عملکرد بسیار خوبی دارند.

سمعک نامرئی بخرید

برای خرید سمعک نامرئی، باید به یک متخصص شنوایی شناس مراجعه کنید تا سمعک مناسب شما را تعیین کند. همچنین ممکن است شما دچار کم شنوایی شدید باشید و نتوانید از این مدل استفاده کنید. بنابراین، قبل از خرید سمعک نامرئی، باید آزمایشات شنوایی سنجی را انجام دهید. شنوایی شناس پس از انجام تست های مختلف شنوایی، نتایج را بررسی کرده و سمعک مناسب را تجویز می کند. پس از قالب گیری و آماده سازی سمعک، نوبت به جا گذاشتن آن می رسد. بهتر است سمعک را با دستگاه های جدید تنظیم کنید تا در حل مشکلات شنوایی عملکرد بهینه داشته باشد. برای خرید سمعک نامرئی بهتر است به مراکز شنوایی و یا کلینیک های معتبر مراجعه کنید. کلینیک سمعک آلفا با ۲۴ سال سابقه یکی از معتبرترین مراکز شنوایی در تهران می باشد که خدمات شنوایی با کیفیتی را ارائه می دهد. تمامی مراحل نسخه نویسی سمعک و همچنین انواع تست ها و تست های شنوایی بزرگسالان، کودکان و نوزادان توسط کادر مجرب در کلینیک سمعک آلفا انجام می شود. همچنین انواع سمعک با جدیدترین دستگاه تنظیم تنظیم می شود. برای تعیین وقت و یا هرگونه اطلاعات دیگر با کارشناسان کلینیک سمعک آلفا تماس بگیرید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟