سندرم کووید: همه چیز درباره علائم بارداری مردانه


بارداری مردانه، بارداری مردانه، روش های پیشگیری از بارداری مردانه

سندرم کووید شرایطی است که در آن پدر مانند یک مادر باردار رفتار می کند

علل، علائم و درمان سندرم کووید

در برخی از زوج ها، در دوران بارداری زن، پدر نیز ممکن است شرایطی مشابه مرد باردار را تجربه کند. به این ترتیب که سندرم کووید گفته می شود که بسیاری بر این باورند که از آنجایی که از احساس همدردی و پاسخ به شریک زندگی ناشی می شود، سازگاری نشانه ها می تواند نام خوبی باشد. سندرم کووید بودن

سندرم Coid که به عنوان حاملگی سمپاتیک نیز شناخته می شود، اختلالی است که در آن شریک زندگی شما احساسات مشابه شما را در دوران بارداری تجربه می کند. این کلمه از کلمه فرانسوی couve گرفته شده است.

سندرم کود اولین بار توسط روانشناس به نام ادوارد برنت تیلور مورد مطالعه قرار گرفت. بنابراین مدت زیادی از شناسایی این بیماری می گذرد.

تلود در مطالعه خود دریافت که در برخی از زوج ها، شریک زندگی آنها در زمان بارداری از همسر تقلید می کند و لازم است بدانید که این تقلید از بارداری پس از بارداری و در دوران شیردهی نیز ادامه دارد.

تحقیقات دیگر نشان داده است که مردان علائم بارداری مشابهی را در دوران بارداری شریک زندگی خود تجربه می کنند. تیلور این علائم را به همدلی نسبت می دهد که «پاسخ فیزیولوژیکی به رنج دیگران» است.

هنگامی که شریک زندگی شما از این مشکل رنج می برد، ممکن است متوجه نشود که علائمی که تجربه می کند به روان او مربوط می شود. شاید بهتر باشد با یک پزشک صحبت کنید تا مطمئن شوید مشکلی وجود ندارد و فقط استرس دارند.

علائم سندرم کووید، سندرم کووید چیست، علائم سندرم کووید

علائم سندرم کووید

نکته: سندرم کووید یک بیماری یا وضعیت روانی نیست، علیرغم تحقیقات، یک پدیده رایج است.

همچنین، چیزی که باید بدانید این است که ممکن است پزشک شما آن را تشخیص ندهد. اکثر افرادی که سندرم کووید را تجربه می کنند سعی می کنند آن را پنهان کنند.

علائم سندرم کووید چیست؟

شاید بارها شنیده باشید یا دیده باشید که وقتی خانمی باردار است، همسرش هم وزنش اضافه می شود یا میل او به غذا خوردن بیشتر می شود. اینها برخی از علائم سندرم کووید هستند. با این حال، علائم زیادی وجود دارد که در مورد آنها صحبت خواهیم کرد.

توجه: آنچه یک پدر در سندرم کووید تجربه می کند ممکن است احساسی کاملاً متفاوت با دیگری باشد، مانند بارداری.

علائم سندرم کووید، سندرم کووید چیست، علائم سندرم کووید

مردان مبتلا به سندرم کووید می توانند هم علائم فیزیکی و هم روانی داشته باشند

دانشمندان علائم سندرم کووید را به دو دسته جسمی و روانی تقسیم کرده اند. همچنین ذکر این نکته ضروری است که “سندرم کووید” با “هذیان های بارداری” بسیار متفاوت است، در واقع زمانی که فردی مبتلا به کووید است، ممکن است احساس بارداری را تشخیص دهد اما باور کند که واقعا باردار است.

برخی از علائم روانی سندرم کوید:

• اضطراب

• افسردگی

• مشکلات خواب

• بی قراری

• کاهش یا افزایش میل جنسی

برخی از علائم فیزیکی سندرم کووید:

• تهوع، استفراغ و دل درد

• درد یا نفخ شکم، تغییر در اشتها

• گرفتگی عضلات پا

• کمر درد

• تحریک دستگاه تناسلی یا مجاری ادراری

• افزایش یا کاهش وزن

یکی دیگر از علائم فیزیکی در مردان که نشانه سندرم کووید است، دندان درد است. در واقع، در یک مطالعه، مشخص شد که اگر مردی در دوران بارداری همسرش دندان درد و سایر علائم جسمی و روحی داشته باشد، به احتمال زیاد از سندرم کووید رنج می برد.

در واقع دندان درد یکی از علائم سندرم کووید است که در ۴۳ درصد موارد بروز می کند.

چرا دچار سندرم کوئید، سندرم کوید، درمان سندرم کود می شویم

در سه ماه آخر بارداری مادر، سندروم کوئید برای پدر سخت خواهد بود

شروع سندرم کووید

سندرم کوید یا دوره بارداری سمپاتیک معمولا در سه ماهه اول بارداری رخ می دهد. در واقع در سه ماه اول بارداری، حالت تهوع صبحگاهی، خستگی و سایر علائم بارداری را تجربه خواهید کرد که چندان خوشایند نیستند.

همچنین مهم است بدانید که علائم کووید ممکن است در سه ماهه دوم بارداری کمتر باشد.

زنانی که باردار می شوند، سه ماهه دوم بارداری را دوره ماه عسل می نامند. زیرا معمولا در این دوران احساس بسیار خوبی دارند. مردان مبتلا به سندرم coid نیز در این سه ماهه دوم احساس بهتری دارند.

در سه ماهه سوم بارداری به صورت سمپاتیک علائم بارداری به فرد برمی گردد و بدتر از قبل می شود. زمانی که مادر از درد قبل از تولد رنج می برد، این امر نیز صدق می کند.

علل سندرم کووید چیست؟

حتی اگر تحقیقات زیادی انجام دهید، باز هم نمی توانید علت خاص و ریشه ای این بیماری را دریافت کنید. در واقع اگرچه تحقیقات زیادی در مورد این بیماری انجام شده است، اما از آنجایی که علت اصلی واکنش همسر است، دلایل خاصی وجود ندارد.

علائم جسمی و روانی که شریک زندگی شما در دوران بارداری تجربه می کند در پاسخ به شرایط اجتماعی (در دوران بارداری) و فرهنگ ایجاد می شود. در واقع محققان دلیل اصلی این حالت را همدردی همسرتان می دانند.

پزشکان و محققان اضطراب را یکی از عواملی می دانند که می تواند این حس پاسخگویی و همدلی را تشدید کند. همچنین توجه داشته باشید که اولین بار پدر شدن نیز بر استرس می افزاید.

درمان سندرم کووید

هیچ درمانی برای سندرم کووید وجود ندارد. با این حال، بسیاری از پزشکان معتقدند که این وضعیت پس از تولد کودک ناپدید می شود. یا ممکن است بعد از مدتی ناپدید شود.

توجه داشته باشید که عدم درمان به این معنی نیست که نمی توانید به پزشک مراجعه کنید، بلکه با توجه به اینکه کووید به بارداری همسرتان مربوط می شود و تحقیقات کافی نیست، هیچ روش درمانی برای آن وجود ندارد و در اردیبهشت ماه نه به طور کامل ناپدید می شوند تا زمانی که بارداری به پایان برسد.

تلفیقی: قسمت زناشویی بیتوت