سنگ اسلب چیست و چه کاربردهایی دارد؟ – خامه کم چرب


سنگ اسلب، سنگ اسلب چیست، استفاده از سنگ اسلب

سنگ اسلب چیست و چه کاربردهایی دارد؟

مقدمه ای بر تخته سنگ

سنگ اسلب نوعی سنگ تراش خورده در سایز بزرگتر است که از سنگ های کاشی که در ماسک ها، دیوارها، کف یا پله ها استفاده می شود، بلندتر و پهن تر است.

سنگ اسلب چیست و چه کاربردهایی دارد؟

اسلب در لاتین به معنای ورق است. در واقع سنگ اسلب نوعی سنگ تراش خورده در سایز بزرگتر است که از سنگ های کاشی که در ماسک ها، دیوارها، کف یا پله ها استفاده می شود، بلندتر و پهن تر است.

تکه سنگ بودن و داشتن رگه های طبیعی جلوه زیبا و خاصی دارد.

سنگ اسلب چیست؟

سنگ اسلب سنگی بزرگ، مسطح و نازک است که معمولاً برای کفپوش، دیوارپوش یا سنگ بنا استفاده می شود. بیشتر سازه های دلمن با استفاده از تخته های سنگی بزرگ ساخته شده اند. کاربرد اصلی دال ها به عنوان مصالح ساختمانی برای روسازی و ساخت سقف می باشد. اما آنها را می توان برای اهداف دیگری استفاده کرد، از جمله:

• بالکن با دال.

• سازه های سنگی خشک: دیوارها، غارها، اتاق ها.

• پایه برخی از شومینه ها از تخته سنگ (یک مجموعه بزرگ یا چند مجموعه کوچک) ساخته شده است.

• در محراب های مذهبی

بلوک ها و اسلب ها قطعاتی از سنگ طبیعی هستند که به عنوان مجسمه و مصالح ساختمانی استفاده می شوند. دسته بندی ها شامل سنگ مرمر، گرانیت، ماسه سنگ، تخته سنگ، سنگ آهک، کوارتزیت و بستر است. تراورتن و اونیکس نیز موجود است. برخی از بلوک ها و تخته های سنگی برس خورده، صیقل داده شده و بریده می شوند. برخی دیگر سطحی ضخیم و بافت دارند و در برابر لغزش مقاوم هستند.

آشنا به سنگ اسلب، آشنایی با کاربردهای سنگ اسلب، انواع سنگ اسلب

استفاده از سنگ اسلب

اندازه دال

پس از استخراج سنگ از معدن، می توان آن را به اندازه های مختلف برش داد. یکی از انواع تراش سنگ طبیعی به صورت اسلب می باشد که دارای ابعاد بزرگ می باشد. سنگ های اسلب معمولاً در ابعاد ۱۲۰*۲۲۰ سانتی متر تولید می شوند و ضخامت آن معمولاً دو سانتی متر یا بیشتر است. به طور کلی اگر عرض سنگی بیش از ۷۰ سانتی متر باشد به آن سنگ اسلب می گویند. البته بسته به کاربرد تخته سنگ ابعاد نیز متفاوت است.

درباره سنگ اسلب , سنگ اسلب در ساختمان , تصاویر سنگ اسلب

کاربرد سنگ های اسلب چیست؟

استفاده از سنگ اسلب

بلوک‌ها و دال‌های سنگی معمولاً در طراحی و ساخت کانتر، کف‌پوش، شومینه، حمام، راهرو و آشپزخانه استفاده می‌شوند. کارهای ساختمانی و ساختمانی اضافی شامل پوشش سقف و دیوار است. مقاومت در برابر آتش، آب و تغییرات دما از دیگر ویژگی هایی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

سنگ مرمر و گرانیت انواع محبوب بلوک ها و اسلب های سنگی هستند. سنگ مرمر یک سنگ دگرگونی نامنظم با ناخالصی است. رنگ ها شامل سفید، قرمز، مشکی، خاکستری، صورتی و سبز است. سنگ مرمر خالدار و سنگ مرمر راه راه نیز موجود است.

آشنا با سنگ اسلب، کاربردهای سنگ اسلب، کاربردهای سنگ اسلب

نمونه هایی از سنگ های اسلب

با انواع سنگ های اسلب آشنا شوید

سنگ مرمر: به طور کلی، سنگ مرمر برای کاربردهای کفپوش داخلی و خارجی استفاده می شود.

گرانیت: گرانیت، یکی دیگر از مصالح ساختمانی رایج، به عنوان سنگ ساختمانی و به عنوان سنگ تزئینی استفاده می شود. گرانیت سنگی آتشین با مقاومت فشاری و دوام بالا است. از بلوک های گرانیتی در ساختمان هایی مانند مجسمه ها و سرستون ها استفاده می شود. دال های گرانیتی برای ساخت دال های گرانیتی و کف های گرانیتی استفاده می شود.

ماسه سنگ: یک سنگ رسوبی، ماسه سنگ از مخلوط ماسه و سیلیس تشکیل شده است. ماسه سنگ هندی به طور گسترده در ساخت و سازهای مسکونی و تجاری استفاده می شود. کاربردهای ماسه سنگ شامل کفپوش، سنگ فرش و روکش دیوار می باشد.

سنگ آهک: سنگ آهک یک سنگ رسوبی است که مقاومت بالایی در برابر سرما و شرایط ذوب دارد. کاشی های آهکی و دال های آهکی اغلب به رنگ بژ یا خرمایی هستند و به عنوان مصالح کف استفاده می شوند.

کوارتزیت: کاشی کوارتزیت و سنگ کوارتزیت در کاربردهای مختلفی از سقف گرفته تا کف استفاده می شود.

تراورتن: تراورتن سنگی رسوبی است که برای ساختن حیاط و مسیر باغ استفاده می شود.

عکس های سنگ های اسلب، در مورد سنگ های اسلب، آشنایی با انواع سنگ های اسلب

تصاویری از سنگ اسلب

تلفیقی: بخش مد قیر