سیستم ایمنی – آیا روغن ماهی امگا ۳ به سیستم ایمنی بدن کمک می کند؟

روغن ماهی اسید چرب امگا ۳ می تواند سیستم ایمنی بدن را تقویت کند، به خصوص زمانی که با مکمل های چند مغذی مناسب مصرف شود. بگذارید منظورم را توضیح دهم.

کاری که سیستم ایمنی انجام می دهد

سیستم ایمنی بدن انسان از اندام های زیادی از جمله پوست، پروتئین های موجود در جریان خون، سلول ها و بافت ها تشکیل شده است. عملکرد آن جلوگیری از بیماری ها، عفونت ها و تومورها است. با این حال، به دلایل مختلف، همیشه آنطور که باید کار نمی کند. انواع مکمل های غذایی را می توان برای تقویت عملکرد سالم سیستم ایمنی استفاده کرد. یکی از آنها روغن ماهی است که به دلیل اسیدهای چرب امگا ۳ موجود در آن است.

در اختلالات نقص ایمنی، بدن نمی تواند با بیماری یا عفونت مبارزه کند. این بیماری ها تهدید کننده زندگی هستند و برای زنده ماندن بیمار نیازمند مداخلات سبک زندگی و دارویی و همچنین حمایت های تغذیه ای هستند.

بیماری های خود ایمنی بسیار شایع تر هستند. در این بیماری‌ها، سیستم ایمنی به سلول‌های سالم حمله می‌کند، همانطور که به یک پاتوژن مهاجم حمله می‌کند. برخی از شایع ترین بیماری های خود ایمنی، آرتریت روماتوئید و لوپوس هستند. اما التهاب مزمن در بسیاری از بیماری های دیگر نیز نقش دارد که برخی از آنها تهدید کننده زندگی هستند.

التهاب و روغن ماهی

التهاب یک پاسخ طبیعی سیستم ایمنی بدن به عفونت است. سلول های آسیب دیده یا آلوده، ایکوزانوئیدها و سیتوکین ها را آزاد می کنند. اینها مولکول هایی هستند که باعث قرمزی و تورم می شوند. اما در بسیاری از موارد زمانی که عفونت وجود ندارد در جریان خون وجود دارند. دلیلی برای التهاب نیست در اینجا دلیل مفید بودن روغن ماهی است.

التهاب مفاصل، عروق، قلب و…

اسیدهای چرب امگا ۳ در بدن به مولکول های ضد التهابی تبدیل می شوند، در حالی که اسیدهای چرب امگا ۶ به مولکول های التهابی تبدیل می شوند. اکثر افراد در رژیم غذایی خود اسیدهای چرب امگا ۶ زیادی دریافت می کنند و اسیدهای چرب امگا ۳ کافی ندارند. بنابراین، التهاب روی مفاصل و شریان‌های شما و همچنین روی تمام سلول‌های بدن تأثیر منفی می‌گذارد. در واقع، التهاب مزمن عاملی است که از رشد تومورهای سرطانی حمایت می کند. یک مکمل روغن ماهی خوب می تواند به بازیابی تعادل، حمایت از مفاصل و عروق، جلوگیری از سرطان و بیماری قلبی کمک کند.

آلرژی، آسم، درماتیت…

مطالعات نشان می دهد که اسیدهای چرب امگا ۳ برای پیشگیری از آلرژی، آسم و سایر انواع حساسیت مفرط مفید هستند. حساسیت بیش از حد شبیه یک بیماری خودایمنی است زیرا واکنشی نامناسب به یک ماده غیر سمی است. درماتیت (خارش و ملتهب پوست) نوعی حساسیت مفرط است.

روغن ماهی و مکمل چند مغذی – ترکیبی قدرتمند

افرادی که اغلب از سرماخوردگی، عفونت های دستگاه تنفسی فوقانی، آنفولانزا یا سایر بیماری های رایج رنج می برند، سیستم ایمنی ضعیفی دارند. این ممکن است به دلیل یک بیماری زمینه ای باشد. اما اغلب به دلیل دریافت ناکافی غذا است. روغن ماهی اسیدهای چرب امگا ۳ لازم را تامین می کند، اما به تنهایی برای کاهش خطر ابتلا به سرماخوردگی یا آنفولانزا کافی نیست. تمام ویتامین ها و مواد معدنی ضروری و همچنین عناصر کمیاب و کوفاکتورها برای جلوگیری از تکثیر ویروس ها و ایجاد عفونت مورد نیاز بدن هستند.

فقط از روغن ماهی مقطر استفاده کنید

تمام مکمل های روغن ماهی باید تقطیر مولکولی شوند. در غیر این صورت، احتمالا حاوی آلاینده هایی مانند جیوه و دیوکسین های سرطان زا هستند. مقدار اسیدهای چرب امگا ۳ در یک مکمل غذایی و همچنین نوع آن از گونه ماهی به گونه دیگر متفاوت است. تولیدکنندگان باید مقدار هر امگا ۳ را که مکمل در جایی روی برچسب ارائه می‌کند، فهرست کنند.

ممکن است برای اطمینان از تقطیر مولکولی روغن ها کمی تحقیق لازم باشد. اما اگر به دنبال مزایایی برای سیستم ایمنی خود هستید، باید برای انجام تحقیقات وقت بگذارید. خبر خوب این است که انجام دادم. برای اطلاعات بیشتر در مورد فواید روغن ماهی، به وب سایت زیر مراجعه کنید. ممنون لری ال تیلور

https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر