سی ان ان: رئیس جمهور آمریکا در حال بررسی سفر به بیت المقدس شرقی است
منابع اسرائیلی فاش کردند که جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در حال بازدید از بیمارستان المقاصید، بزرگترین مرکز پزشکی فلسطین در شرق بیت المقدس است.

به گزارش ایسنا، روزنامه جروزالم پست و سان به نقل از این منابع اعلام کردند که این دیدار در جریان سفر بایدن به سرزمین های اشغالی که قرار است ماه آینده برگزار شود و بخشی از ابتکار عمل آمریکا در بیمارستان المقاصد است، انجام می شود.

به گفته این منابع، بایدن بدون همراهی مقامات اسرائیلی از بیمارستان بازدید خواهد کرد که به نظر می رسد بایدن «حاکمیت» اسرائیل بر این بخش از بیت المقدس را به رسمیت نمی شناسد.

این سفر در صورت انجام بی سابقه است و هیچ رئیس جمهور قبلی آمریکا سفر مشابهی نداشته است.

در حالی که دولت بایدن به دنبال تقویت دولت ائتلاف حاکم اسرائیل است، این سفر که نشانه تقسیم بیت المقدس است، احتمالاً باعث ایجاد اختلاف در ائتلاف حاکم خواهد شد.

پیش از این، برخلاف هشدارهای آمریکا، گزارش هایی مبنی بر اختلاف بین دولت اسرائیل و دولت بایدن بر سر شهرک سازی های اسرائیل منتشر شده بود که مقامات تل آویو پیامک هایی برای بایدن ارسال می کردند و سعی می کردند او را متقاعد کنند. این معامله کلید نجات دولت از سقوط است.

این بازدید بخشی از ابتکار آمریکا برای بیمارستان المقاصد است که می تواند به معنای تمدید بودجه ۲۵ میلیون دلاری برای شبکه بیمارستان شرقی بیت المقدس پس از قطع شدن آن توسط دولت ترامپ باشد.

انتهای پیام

soreces

مطلب پیشنهادی


ایسنا/ هرمزگان رئیس اداره امور بندری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از پهلوگیری و …