شاهرخی: آینده فوتبال با نامزدهای فعلی تیره و تار است/ مهداوی کیا مربی خوبی ندارد
سرمربی سابق فدراسیون فوتبال می گوید آینده فوتبال را با نامزدهای فعلی ریاست این فدراسیون ناامیدکننده می بینم.

همایون شاهرخی در گفت وگو با ایسنا، درباره انصراف تیم ملی فوتبال امید از مسابقات وحدت ملل اسلامی به دلیل عدم همکاری باشگاه ها، اظهار کرد: مهدوی کیا بازیکن من بود و من مربی او بودم. حضور امید در تیم ملی یک نعمت است. با توجه به اطلاعاتی که از مهداوی کیا دارم، معتقدم سن او از تیم ملی بیشتر است اما به خاطر روحیه ملی و خدمت به جوانان این کار را پذیرفت. با سوالم گفتم مهداوی کیا از سر غرور ملی اشتباه کرده که به تیم امید پیوست. ما همیشه در حال خودکشی هستیم. در بازی های قبلی این تیم در آسیا یکی دو بازی را دیدم و دیدم چیزی نداریم اما معتقدم بازنده نه بازیکنان بود و نه فدراسیون، بلکه مهادوی کیا بودند. چند ماه پیش کادرفنی هیجان زده شد و می خواست جای اسکوسیچ را بگیرد، اما اسطوره فوتبال می دانست و حق با آنها بود.

وی افزود: مسئولان فدراسیون فوتبال و ورزش به فکر آینده ستارگان و اسطوره ها نیستند. به نظر شخصی من، مهادوی کیا مشاوران خوبی نداشت که به او بگویند خانه به خاطر بزرگی اش محکوم به فنا است.

مدیر سابق تیم فوتبال ایران درباره عدم حمایت فدراسیون فوتبال برای دعوت از بازیکنان به اردوی تیم ملی امید گفت: معتقدم همه اعضای فدراسیون فوتبال از دروازه بان گرفته تا رئیس جمهور تنها هستند. علاقه به انتخابات ۱۷ شهریور یعنی همه ورزشکاران ما و همه کسانی که دوست دارند این صندلی را لمس کنند، فکر کنند و به آن اشاره کنند. رئیس فدراسیون فوتبال به عنوان رئیس دیده می شود. این صندلی را خودشان می چسبانند و مشکلات را حل نمی کنند و این اشکالی ندارد. مگر اینکه کار صنعتگر باشد.

این کارشناس فوتبال با بیان اینکه تیم ملی با شرایط فعلی نمی تواند به المپیک صعود کند، گفت: شک نکنید کار ما سخت است. تعجب می کنم و متاسفم که آدم عاقل و با تجربه ای مثل مهادوی کیا به آینده فکر می کرد، اما فکر کردن به آینده جای خوبی برای همه است تا به آینده نگاه کنند. مثلا مهداوی کیا در آلمان به فوتبالش پایان داد. مربیان جوانان از نوجوانان گرفته تا امیدها و بزرگسالان هستند، اما اگر دو بازی را از دست بدهید، باید بروید! من تعجب می کنم که چرا مهادوی کیا این ریسک را کرد؟ شاید فکر می کرد از آنجایی که ایران با «الف» و «غیر» اول و آخر است، شرایط یکسان است، اما وسط بسیار متفاوت است.

شاهرخی مشاهده کرد: مربی خارجی با پول می رود. دیدیم که ویلموتس خیلی راحت پول را به دست آورد و حالا می شنوم که با خوشحالی و خندان می گویند ما بردیم. وقتی آوردیم گمش کردیم. در نهایت با این مزخرفات حواس مردم را پرت می کنند. الان هم می گویند ما درست کردیم و حسن و حسین خواستند او را بیاورند. پس رئیس فدراسیون فوتبال کیست؟ وزیر ورزش، نهادهای امنیتی و مجلس مسئولیتی ندارند. فوتبال از سیاست جدا نیست، اما ورزش از سیاست جداست. در ورزش ما سیاست زیاد است.

وی آینده فوتبال را از کاندیداهای فعلی ریاست فدراسیون فوتبال بدبینانه توصیف کرد و گفت: ضرب المثلی وجود دارد که می گوید عاقل از یک سوراخ دو بار گزیده نمی شود. برخی از این نامزدها در هر زمانی از انتخابات حضور داشتند. نمی دانم چرا برگزیدگان و کارشناسان ما در این انتخابات شرکت نمی کنند و افراد تکراری را می بینیم؟ البته این کارشناسان می دانند که در این انتخابات چه اتفاقی خواهد افتاد. نام و شهرت او بالاتر از رئیس منصوب شده فدراسیون فوتبال است.

انتهای پیام/

زخم

مطالب پیشنهادی


ایسنا/ یزد هیئت مذهبی دارالعبدای یزد امروز همزمان با عاشورای حسینی…