شبکه های اجتماعی مجازی | شبکه های اجتماعی | سلامت روان اعتیاد


همه ما در زندگی خود از شبکه های اجتماعی برای آسان کردن کارها استفاده می کنیم، اما معایبی نیز دارد. این مقاله برخی از نشانه‌هایی را بیان می‌کند که نشان می‌دهد مردم باید از رسانه‌های اجتماعی دوری کنند.

شبکه های اجتماعی مجازی

شبکه های اجتماعی نقش مهمی در زندگی امروز ما دارند. همانطور که همه ما می دانیم، شبکه های اجتماعی مزایای زیادی برای ما دارند، اما شبکه های اجتماعی می توانند علاوه بر معایب، فوایدی برای ما به همراه داشته باشند. شبکه‌های اجتماعی می‌توانند شما را به یک حالت ذهنی ناخوشایند سوق دهند که دوست ندارید. برای اطلاع از نکات و هشدارها با مجله دلتا همراه باشید شبکه های اجتماعی مجازی درست کردن

شما نمی توانید از مقایسه خود با دیگران دست بردارید

شما در حال گذراندن یک روز عالی در شبکه های اجتماعی هستید و می بینید که دوستانتان با پست کردن موقعیت ها یا عکس هایی از آنها، چه از نظر شخصی، چه از نظر شغلی یا مالی، اوقات خوشی را سپری می کنند و در جای بدی گیر کرده اید. طبیعتاً در آن زمان نسبت به محتوای دیگران حسادت خواهید کرد. بنابراین رسانه های اجتماعی باعث ایجاد ناامیدی و نارضایتی در زندگی شما می شوند.

شما اغلب صفحات رسانه های اجتماعی خود را بررسی می کنید

بدون هیچ دلیل واضحی، متوجه می شوید که رسانه های اجتماعی خود را چک می کنید و بارها و بارها در صفحه خود پیمایش می کنید. این تحقیق غیر ضروری است و هیچ فایده ای برای شما ندارد، اما شما همچنان این کار را انجام می دهید زیرا بسیار به آن عادت دارید.

شما اغلب صفحات رسانه های اجتماعی خود را بررسی می کنید

از آنچه دیگران پست می کنند احساس ناراحتی یا آزرده خاطر می کنید

رسانه های اجتماعی دیگر یک فعالیت سرگرم کننده برای شما نیستند، بیشتر اوقات، از دیدن آنچه دیگران در رسانه های اجتماعی به اشتراک می گذارند احساس ناراحتی می کنید. این افراد فقط روی اعصاب شما تاثیر می گذارند و با ناراحتی از همه چیز نمی توانید به آنها کمک کنید، اما نمی دانید چرا ناراحت می شوید، با این حال با دیدن افراد دیگر احساس می کنید که ناراحت می شوید.

شما زمان زیادی را در شبکه های اجتماعی می گذرانید

شما به مرور زمان به طور ناخودآگاه به شبکه های اجتماعی معتاد می شوید و زمان زیادی را در جدول زمانی خود تلف می کنید که حتی نمی دانید چرا این کار را انجام می دهید.

زمان احتمالاً با ارزش ترین منبعی است که می توانید داشته باشید، و قطعاً نمی خواهید زمان گرانبهای خود را برای کاوش در رسانه های اجتماعی تلف کنید که از نظر پیشرفت شغلی یا امید به زندگی هیچ سودی برای شما ندارد.

اگر شبکه های اجتماعی خود را بررسی نکنید، احساس عجیبی خواهید داشت

کلمه ای به نام FOMO وجود دارد که به معنای ترس از گم شدن است. هر زمان که برای مدتی از شبکه های اجتماعی دور باشید، احساس می کنید چیزهای زیادی از دست می دهید. شما به‌روزرسانی‌های منظم وضعیت دوستان و آشنایان خود را از دست می‌دهید، برای تعامل اجتماعی و سرگرمی تنگ می‌شوید. FOMO همان چیزی است که می تواند باعث حملات پانیک شود، همه اینها به دلیل استفاده بیش از حد از رسانه های اجتماعی است.

در شبکه های اجتماعی با افراد سطحی ارتباط برقرار می کنید

رسانه های اجتماعی یکی از اصلی ترین منابعی هستند که از طریق آن می توانید دوستان جدیدی پیدا کنید. به زودی متوجه خواهید شد که بسیاری از این دوستان دوستان جعلی هستند، کمتر افرادی که علاقه خوبی به شما ندارند.

از آنجایی که رسانه های اجتماعی می توانند یک حس نادرست از واقعیت را در ذهن شما ایجاد کنند، وقتی با این افراد ارتباط برقرار می کنید، ممکن است واقعی به نظر برسد. مراقب افراد سطحی باشید که اگر اجازه دهید به شما نزدیک شوند، پتانسیل ایجاد خرابی در زندگی شما را دارند.

شما در یک حلقه بی نهایت گیر کرده اید

شبکه های اجتماعی یک حلقه بی پایان ایجاد می کنند. کارهای روزانه ات را انجام می دهی، سر کار می روی، به خانه برمی گردی، با عزیزانت وقت می گذرانی، می خوابی. در این بین، شما بیش از ۲۰۰۰ بار گوشی خود را چک کرده اید.

رسانه‌های اجتماعی می‌توانند منجر به الگوهای خواب ضعیف و بی‌خوابی شوند زیرا چشمان شما در طول روز در معرض نمایشگرهای زیادی قرار می‌گیرند.

خطرات شبکه های اجتماعی مجازی

مطلب پیشنهادی: Secret Amicron، Mysterious New Corona را بخوانید.

برنامه را دانلود کنید