شرایط نوار بدن – وب سایت رسمی دکتر محمد صفریان


تجزیه و تحلیل ترکیب بدن

تست ترکیب بدن یا آزمایش ترکیب بدن در تجزیه و تحلیل ترکیب بدن مانند چربی ، آب ، ماهیچه ، استخوان ، درصد نمک ، کاهش وزن و میزان کمبود وزن ، چاقی و اضافه وزن ، شاخص توده بدن (BMI) ، اندازه اندام های جذب چربی موضعی بسیار مثر است. در بدن دارد دستگاه باد از طریق پالس های الکتریکی حرکت می کند و در برابر جریان الکتریکی در بافت های بدن مقاومت می کند. با توجه به این مقاومت ، نسبت بافتهای بدن تعیین و با مقادیر طبیعی تعریف شده برای دستگاه مقایسه می شود. به این ترتیب می توانید تصویر کاملی از ترکیب بدن خود و جزئیاتی که نیاز به توجه دارند ، بدست آورید.

تجزیه و تحلیل ترکیب بدن: (Tanita BC-418 Body Composition Analyzer) BC-418

متر ترکیب بدن (تجزیه و تحلیل ترکیب بدن) دستگاهی است که برای تجزیه و تحلیل کامل ترکیب بدن استفاده می شود. این دستگاه یک ابزار ساده ، سریع و غیر تهاجمی برای اندازه گیری ترکیب بدن است. دستگاه اندازه گیری ترکیب بدن Tanita 418-BC ، از طریق پالس های الکتریکی ، درصد و میزان توده چربی (FM) ، توده بدون چربی (FFM) ، مقدار ماهیچه و چربی به طور جداگانه دست چپ ، دست راست ، پای چپ ، پای راست و تنه ، محاسبه ماهیچه ایده آل میزان چربی و میزان متابولیسم پایه (BMR).

این تجهیزات یک جریان الکتریکی بسیار ضعیف را برای اندازه گیری امپدانس (مقاومت الکتریکی) بدن ارسال می کند. بنابراین ، در اصل ، کاربران باید با پای برهنه از این تجهیزات استفاده کنند. علاوه بر این ، از آنجا که امپدانس با توجه به توزیع مایعات بدن نوسان می کند ، توجه به نکات مهم قبل از آزمایش برای اطمینان از نتیجه آزمایش های اندازه گیری ترکیب بدن مهم است. عدم توجه به هریک از این نکات ممکن است باعث انحراف جزئی در نتایج آزمایش شود:

• به منظور اجتناب از خطاهای احتمالی در مقادیر اندازه گیری شده ، نباید قبل از اندازه گیری ها فعالیت بدنی سنگین انجام دهید و در صورت انجام فعالیت ، باید به اندازه کافی استراحت کنید. زیرا تمرینات سنگین می تواند به طور موقت بر ترکیب بدن تأثیر بگذارد.
• برای به دست آوردن نتایج دقیق در زمان های مختلف اندازه گیری ، اندازه گیری ها همیشه باید در یک حالت باشند (برای مثال ، قبل از رفتن به دستشویی و داشتن حجاب) ، زیرا تغییرات آب بدن و دمای بدن می تواند تأثیر بسزایی در داشتن اندازه گیری داشته باشد.

بلافاصله بعد از حمام یا سونا آزمایش نکنید ، زیرا تعریق ساختار بدن را تغییر می دهد.

• زنان باید از آزمایش در دوران قاعدگی خودداری کنند زیرا احتباس مایعات در بدن آنها می تواند منجر به نتایج اشتباه شود.
اطمینان حاصل کنید که کف پای شما نیز تمیز است ، زیرا خاک یا کثیفی می تواند مانعی برای جریانات روشن عمل کند.
• قبل از غذا تجزیه و تحلیل ترکیب بدن را انجام دهید. تا 2 ساعت قبل از آزمایش نباید چیزی بخورید ، زیرا مصرف زیاد غذا/مایعات ممکن است باعث گزارش نادرست دستگاه شود.
• هنگام استفاده از اندازه گیری های ترکیب بدن ، فرستنده ای مانند تلفن همراه را همراه خود نبرید ، زیرا ممکن است بر عملکرد دستگاه تأثیر بگذارد.

دیدگاهتان را بنویسید