شمارش معکوس برای انتشار اولین تصویر رنگی تلسکوپ جیمز وب.
پس از ماه ها انتظار، اولین تصویر رنگی تلسکوپ فضایی جیمز وب امشب ساعت ۱۳:۳۰ به وقت تهران منتشر می شود.

به گزارش ایسنا، آژانس فضایی آمریکا (ناسا) در توییتی اعلام کرد: اولین تصویر رنگی این تلسکوپ توسط جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در مراسمی در کاخ سفید منتشر می شود. این تصویر در ساعت ۵:۰۰ بعد از ظهر به وقت شرقی (سه شنبه، ۱۳:۳۰ به وقت ایران) در وب سایت ناسا در دسترس خواهد بود. تصاویر بیشتر از این مجموعه فردا (سه شنبه) ساعت ۱۹:۰۰ به وقت تهران منتشر می شود.

تلسکوپ فضایی جیمز وب در ۲۵ دسامبر ۲۰۲۱ مطابق با ۴ ژانویه ۱۴۰۰ به فضا پرتاب شد. رصدخانه فضایی پیشرفته یک ماه بعد به مقصد خود در نقطه لاگرانژ ۲ رسید و محققان ابزارهای علمی پیشرفته آن را پرتاب کردند و ردیابی کردند. انتظار شش ماهه روی زمین اکنون به پایان رسیده است و این تلسکوپ که قرار بود انسان ها را به سال های اول خلقت کیهان ببرد و اسرار کیهان را فاش کند، اولین تصاویر رنگی خود را در دو فاز منتشر می کند. به گفته ناسا، این تصاویر اشک دانشمندان را درآورد.

ناسا با همکاری آژانس فضایی اروپا و آژانس فضایی کانادا، اولین مجموعه از تصاویر رنگی و داده های طیف سنجی را از وب طی یک پخش زنده فردا، سه شنبه (۲۱ ژوئیه) ساعت ۱۰:۳۰ صبح به وقت شرقی (۷:۰۰ صبح) منتشر خواهد کرد. بعد از ظهر). pm ET). از ظهر منتشر می شود. تمامی این تصاویر به صورت همزمان در شبکه اجتماعی و سایت سازمان فضایی منتشر خواهد شد.

روز جمعه ۸ جولای (۱۸ ژوئیه)، ناسا فهرستی از اهداف کیهانی و اولین تصاویر تلسکوپ جیمز وب را در وب سایت خود به اشتراک گذاشت.

تلسکوپ فضایی وب، که اکنون ۱.۵ میلیون کیلومتر از زمین فاصله دارد، تاکنون چندین عکس آزمایشی برای اهداف مختلف گرفته است. ناسا همچنین اخیراً تصویری آزمایشی از ستاره های درخشان خود در پس زمینه کهکشانی منتشر کرده است که توانایی تصویربرداری این تلسکوپ ۱۰ میلیارد دلاری را نشان می دهد.

جیمز وب همچنین از یک ستاره درخشان برای مجموعه آینه ۱۸ قسمتی خود عکاسی کرد. ستاره ای که توسط تلسکوپ جیمز سوب به تصویر کشیده شده است HD 84406 است. این ستاره درخشان برای تراز کردن آینه وب انتخاب شد و دانشمندان ناسا از تصویر ثبت شده ستاره برای تراز کردن ۱۸ قسمت از آینه وب جیمز استفاده کردند. این ستاره خورشید مانند در صورت فلکی دب اکبر قرار دارد و حدود ۲۴۱ سال نوری از زمین فاصله دارد.

حال با پایان انتظار طولانی، به زودی شاهد تصاویر واقعی و شگفت انگیز این رصدخانه گردان خواهیم بود.

انتهای پیام/

زخم ها

مطالب پیشنهادی


علی فرامرزی نقاش به زودی جدیدترین نمایشگاه خود را با عنوان “کویرها، هجوم ۲” به نمایش می گذارد.