شناخت سبک آدری هپبورن – نور کریم


سبک آدری هپبورن، شناخت سبک آدری هپبورن، درباره سبک آدری هپبورن

آشنایی با سبک آدری هپبورن

همه چیز درباره سبک آدری هپبورن

سبک آدری هپبورن از همان ابتدا، لباس‌های شیک و کلاسیک او برای دهه‌ها بر پوشش زنان تأثیر گذاشت، شلوار کوتاه و کفش‌های باله او و همچنین مدل مو و ابروهای او به یکی از نمادهای مد غرب تبدیل شدند. آدری هپبورن در سال ۱۹۹۳ در سن ۶۴ سالگی بر اثر سرطان درگذشت. او به عنوان یکی از زیباترین زنان جهان در قرن بیستم انتخاب شد.

آدری هپبورن کیست؟

آدری هپبورن یکی از زیبایی های تاریخ سینماست که در مد و استایل نیز بسیار مشهور است و از مدل های معروف به شمار می رود. آدری هپبورن آدری هپبورن یکی از زنان جذاب و شیک پوش هالیوودی است که همیشه جایگاه ویژه ای در مد و لباس داشته است.

این بازیگر مشهور بریتانیایی هلندی الاصل در بلژیک در سینما و تئاتر متولد شد. او با فیلم هایی مانند «بانوی زیبای من» و «صبحانه در تیفانی» شناخته می شود. این بازیگر لاغر و خوش لباس به دلیل زیبایی جذابش

وقتی صحبت از آدری هپبورن و مد می‌شود، لازم نیست یک فیلم را که ستاره در آن بازی می‌کند، ببینید (اگرچه باید خودتان را با چند نفر رفتار کنید) تا بفهمید که او مدت‌ها از دوران اوج خود گذشته است. چرا یک نماد ساخته شده است؟ مانند ژاکلین کندی اوناسیس و کوکو شانل، او یک سبک مد قوی داشت که تخیل میلیون ها زن دیگر را به خود جلب کرد و همچنان تاثیرگذار است.

موهای کوتاه، ابروهای پرپشت، اندام باریک و استایل غیررسمی، هپبورن را به ستاره‌ای تبدیل کرد که زنان نسبت به دیگر ستاره‌های هالیوودی زمان خود راحت‌تر می‌توانستند از او تقلید کنند. در سال ۱۹۵۴، او برای اولین بار در مجله Vogue توصیف شد: “تصویر جدید عموم از زن ایده آل”. در طول سالهای شکوه هپبورن در هالیوود، مجله ووگ و نسخه انگلیسی آن چندین بار به این ستاره پرداختند. او همیشه به عنوان یکی از چهره های محبوب و شیک پوش روز شناخته می شد.

سبک آدری هپبورن چیست، درباره سبک آدری هپبورن، درباره مد و استایل آدری هپبورن

سبک آدری هپبورن

آدری هپبورن هم یک لباس خیلی ساده به خوبی پوشید.

“سادگی” در واقع کلمه ای بود که آدری هپبورن در مورد ظاهرش با آن زندگی می کرد. او خطوط ساده، ظریف و متناسب با رنگ های ساده را دوست داشت. بسیاری از لباس های او از لباس های مردانه الهام گرفته شده بود. اما همه آنها زنانگی متمایز و کاملی داشتند. هپبورن به طور غریزی می دانست که یک پیراهن سفید کمی بزرگ باید با چیزی نازک تر در نیمه پایین پوشیده شود. یک درس ساده و ابتدایی که امروزه می توان از آن استفاده کرد.

سبک آدری به زمان او محدود نمی شد: شیک، زنانه و کلاسیک. در همان سال های درخشش آدری، سبک او الهام بخش بسیاری از طراحان مانند اوبرد، جیوانشی و سالواتوره فراگامو بود. حتی بسیاری از افراد مشهور دیگر – چه در گذشته و چه در حال حاضر – به وفاداری خود به نماد سبک خود، آدری هپبورن، اذعان کرده اند. این افراد عبارتند از جکی کندی، ویکتوریا بکهام، مری کیت و اشلی اولسن. میراث مد آدری بیش از نیم قرن (حدود ۷۰ سال) است و ارزش آن را به خوبی نشان می دهد.

نوع و سبک پوشش آدری هپبورن سبک خاصی وجود دارد که به سبک آدری هپبورن معروف است. در اینجا چند نمونه از عکس های آدری هپبورن آورده شده است.

۱. گاهی اوقات یک لباس ساده تمام چیزی است که شما نیاز دارید

آدری هپبورن و تمام زیبایی او در سادگی خلاصه می شود. او به زیبایی طبیعی اعتقاد داشت و با یک لباس ساده خود را زیباتر کرد.

سبک آدری هپبورن چیست، درباره سبک آدری هپبورن، درباره مد و استایل آدری هپبورن

سبک و استایل پوشش آدری هپبورن

۲. روسری + یقه یقه اس + شلوار مجلسی + جوراب با کفش راحت

نکات ساده برای استفاده: روسری های ابریشمی یک اکسسوری جاودانه هستند که باید در کمد لباس خود داشته باشید. شیک به نظر می رسد که به راحتی دور سر شما پیچیده می شود و نه تنها این، بلکه یک گزینه عملی است زیرا می تواند یک روز مو را پنهان کند یا حتی از پوست سر شما در برابر نور خورشید در تعطیلات محافظت کند.

بلوز یقه اسکی لباسی است که آدری با شلوار کاپری تنگ مشکی پوشیده و یکی از استایل های اوست. ست کردن جوراب با کفش پاشنه بلند عملی است (به شما امکان می دهد در ماه های سردتر جوراب شلواری بپوشید)، اما من عاشق سبک عجیب و غریب آن هستم.

در اینجا می بینیم که لوازم اصلی هرگز از مد نمی افتند – اگرچه ممکن است آن را دقیقاً به این شکل نپوشید، یک روسری ابریشمی، یقه یقه اسکی، شلوار مجلسی و کفش راحتی باید در کمد لباس شما باشد!

مدل لباس آدری هپبورن، مدل لباس آدری هپبورن، نمونه هایی از مدل لباس آدری هپبورن

مدل لباس به سبک آدری هپبورن

۳. پیراهن راه راه + شلوار مجلسی

نکات ساده برای استفاده: با لباس های ساده نمی توانید اشتباه کنید! یک ژاکت راه راه یا تاپ آستین بلند با شلوار مشکی کلاسیک به نظر می رسد. ما نمی‌توانیم بقیه لباس‌های آدری هپبورن را در این تصویر ببینیم، اما می‌توانیم تصور کنیم که او ظاهر را با یک جفت جوراب و کفش ورزشی تکمیل کرده است!

وقتی شک دارید، آن را ساده نگه دارید، راه راه بپوشید و قطعات کلاسیک را به هم بزنید.

مدل لباس آدری هپبورن، مدل لباس آدری هپبورن، ایده های استایل آدری هپبورن

نمونه هایی از سبک آدری هپبورن

۴. کلاه حصیری + بلوز دکمه دار + شلوار لباس

نکات ساده برای استفاده: آیا تا به حال متوجه موضوعی در این ظاهرهای نمادین شده اید؟ لباس های اصلی که به روش های جالب پوشیده می شوند. این یادآور سبک شما است که سبک کلاسیک نباید خسته کننده باشد! سعی کنید تکه‌های غیرمنتظره (مانند یک کلاه حصیری معمولی با بالاپوش شیک) اضافه کنید یا یک آیتم را به روشی جدید بپوشید. با انجام کاری به سادگی دکمه زدن به جای دکمه زدن، بلافاصله ظاهر کلی خود را ارتقا داده اید.

چیز دیگری که در اینجا می توانیم ببینیم این است که آدری قطعا کمد لباس مورد علاقه خود را داشت. به لباس‌های آدری هپبورن نگاه کنید و خواهید دید که او اغلب شلوارهای لاغر، دمپایی‌های دکمه‌دار و کفش‌های راحتی داشت.

آشنایی با سبک آدری هپبورن درباره سبک آدری هپبورن سبک آدری هپبورن چیست؟

لباس های ساده به سبک آدری هپبورن

۵. پیراهن آستین بلند + شلوار مخمل + جوراب شلواری شفاف (یا جوراب) + کفش راحت.

نکات ساده برای استفاده: آیا می خواهید شلوار خود را عوض کنید؟ مخمل را امتحان کنید، پارچه ای مناسب برای ماه های سرد. آن را با یک تی شرت آستین بلند ست کنید و ظاهری ساده و در عین حال کلاسیک خواهید داشت.

نه تنها راحت و راحت هستند، بلکه کفش‌های کتانی را می‌توان تقریباً با هر ظاهری ست کرد و آن‌ها را به انتخابی عالی برای مد کلاسیک تبدیل کرد.

سبک آدری هپبورن درباره سبک آدری هپبورن درباره سبک آدری هپبورن

مدل لباس و مدل لباس آدری هپبورن

آشنایی با استایل آدری هپبورن، استایل آدری هپبورن چیست، مد و استایل آدری هپبورن

مدل لباس به سبک آدری هپبورن

مدل های استایل آدری هپبورن، مدل های لباس به سبک آدری هپبورن، نمونه های مد و استایل آدری هپبورن

نکات سبک آدری هپبورن

انواع سبک آدری هپبورن، ایده هایی برای سبک آدری هپبورن، درباره سبک آدری هپبورن

درباره سبک آدری هپبورن

تلفیقی: بخش مد بیتوت