شناسایی ۵ بیمار سرخک در استان اصفهان
ایسنا/ اصفهان رئیس بیماری‌های واگیر مرکز بهداشت اصفهان از شناسایی ۵ بیمار سرخک در بین مهاجران خارجی تازه وارد از افغانستان خبر داد و گفت: واکسیناسیون اتباع خارجی از ۹ ماه تا ۳۰ سال برای جلوگیری از شیوع سرخک در حال انجام است.

رضا فدایی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: بیماری سرخک تاکنون در بین مردم استان اصفهان مشاهده نشده است، اما ۵ نفر مبتلا به سرخک در استان شناسایی شده اند که همگی خارجی بوده و اخیراً از افغانستان به اصفهان آمده اند.

وی با اشاره به اینکه واکسیناسیون برای شهروندان ۹ ماهه تا ۳۰ ساله در استان ادامه دارد، گفت: تیم های سیار واکسیناسیون به نقاط مختلف استان رفته و واکسن سرخک را به اتباع خارجی تزریق می کنند. اولویت واکسیناسیون نیز با کسانی است که به تازگی وارد ایران شده اند.

رئیس بیماری های واگیر مرکز بهداشت اصفهان با بیان اینکه مردم ایران به دلیل واکسن دوران کودکی در امان هستند، افزود: اگر خانواده ای فرزند خود را واکسینه نکرده است، توصیه می کنیم کودک خود را هر چه زودتر واکسینه کنند. واکسن سرخک در ۱۲ ماهگی و ۱۸ ماهگی تزریق می شود، اما اگر برخی از خانواده ها آن را از دست دادند، اکنون باید واکسینه شوند. اگر فردی قبلاً علیه سرخک واکسینه شده باشد، نیازی به واکسینه مجدد ندارد.

فدایی درباره تب دنگی گفت: دنگی یک بیماری ویروسی است که از طریق نیش پشه های خاصی منتقل می شود. این پشه تاکنون تنها در مناطق جنوبی ایران مشاهده شده است که به این ویروس آلوده نشده اند.

وی با اشاره به شیوع بیماری دنگی در کشورهای شرق آسیا گفت: مسافران را رصد کرده و از شرق آسیا کالا وارد کرده ایم و خوشبختانه تاکنون موردی از این بیماری در استان نداشته ایم.

انتهای پیام

soreces

مطلب پیشنهادی


ایسنا/ البرز معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری کرج گفت: در حال حاضر حدود …