شهر ایوان ایوان نگین گرین ایلام شهر ایوان در ایلام جاذبه های شهر ایلام شهر ایلام ایلام


ایوان ایلام شهری در مرکز استان با آداب و رسوم عجیبی است. مردگان خود را در خانه غسل ​​می دهند.

شهر ایوان

شهر ایوان یکی از زیباترین شهرها در شمال استان ایلام قرار دارد که از شمال به استان کرمانشاه و از غرب به کشور عراق امتداد دارد. مردم آن کرد و شیعه هستند. برای آشنایی بیشتر با این شهر زیبا مجله دلتا بودن با

ایوان محوطه بلندی در اطراف زمین است که معمولاً در نمای بیرونی ساختمان ها ساخته می شود. شرق ایران به ویژه خراسان محل ایوان است. ایوان های بزرگی از دوره اشکانیان در ایران ساخته شده است.

شهر سبز ایوان نگین ایلام

شهر ایوان لندرومات ندارد!

رسم مردم ایوان ایلام بسیار عجیب است. مردم ایوان از سال های گذشته تا به امروز مردگان خود را در خانه غسل ​​می دهند و پس از عزاداری در خانه، اموات را به خانه ابدی خود می فرستند.

حتی اگر فردی در ساعات پایانی روز فوت کند، میت شب را در خانه سپری می کند تا صبح روز بعد تشییع و خاکسپاری انجام شود.
به گفته رئیس شورای اسلامی شهر ایوان، غسالخانه قدیمی این شهر هشت سال پیش چندین بار بازسازی شده است، اما مردم شهر همچنان تمایلی به غسل ​​دادن مردگان خود در دستشویی ندارند.

ایوان نگین گرین عیلام

غسل دادن مردگان در خانه به یک عادت رایج در این شهر تبدیل شده است و بزرگان و اعضای خانواده در ایوان معتقدند فاصله ۱۵ کیلومتری تا قبرستان می تواند هزاران تصادف را به همراه داشته باشد. بهتر است مرده را در خانه غسل ​​دهید.

بر اساس رسم مردم این شهر، جنازه را باید پس از غسل برای عزاداری محلی به خانه بازگرداند. به همین دلیل ترجیح می دهند مرده خود را در حیاط غسل دهند.

ایوان نگین سبز، زیبایی های شهر ایلام

ایوان دارای محیطی کوهستانی و پوشیده از جنگل های انبوه بلوط، کاج، زالزالک و بادام کوهی است. در طبیعت آن انواع گیاهان دارویی و گل ها یافت می شود. همچنین دارای آبشارها و رودخانه های زیادی است. چشمه ای دلپذیر دارد و آثار باستانی دوره ساسانی و اسلامی را در خود جای داده است..

شهر ایوان

آبشار پلیا ایوان

یکی از جاذبه های طبیعی ایوان، هفت آبشار پلیا است که همیشه در مقابل دیدگان می رقصند، انگار دستان هفت برادر بزرگ را گرفته اند.

آبشار پلیا ایوان

روستای ساتیان

ساتیان یکی از روستاهای استان ایلام است که در روستای نبوبات در بخش مرکزی شهرستان ایوان قرار دارد. این روستا در ۷ کیلومتری شهر ایوان قرار دارد و ساختار آن بسیار زیبا است. می توان گفت مهمترین مهارت صنایع دستی در این روستا بافت فرش ابریشمی است.

روستای ساتیان ایوان

سیاهگل آگنی مندیر

معبد سهگل آگنی در شهر ایوان در حاشیه رودخانه خروشان کنگیر قرار دارد. آتشکده ساسانی که بر چهار پایه بنا شده است، یکی از سالم ترین آتشکده های دوران جاهلیت در استان است.

اطراف این بنا را یک معدن زغال سنگ احاطه کرده است که خاک منطقه را سیاه کرده و از این رو منطقه را سیاهگل می نامند.

سیاهگل آگنی مندیر

تک شیرین و فرهاد

برای علاقه مندان به تاریخ، داستان شیرین و فرهاد یادآور افسانه های کهن ایرانی است که نماد فداکاری فرهاد و صلح طلبی برای شیرین است.

طبق روایات شفاهی اهالی محل بایگانی در زمان عبور شیرین و فرهاد از منطقه ساخته شده است. گفته می شود فرهاد این ساختمان را در کمتر از نیم روز برای استراحتی شیرین ساخته است. بیشتر باستان شناسان نیز معتقدند که این بنا برای حفاظت از جاده ابریشم طراحی شده است.

شهر ایوان جاذبه های بسیار زیبایی دارد و به همین دلیل به گوهر سبز دانش معروف است. اگر در هراس هستید، اتاق جن زده در هتل نفرین شده را بخوانید.

تک شیرین و فرهاد

مطالعات پیشنهادی: مقاله مثلث برمودای ایران کجاست؟ آنها را بخوان

برنامه را دانلود کنید