شوش پتانسیل ایجاد بازار مرزی را داردایسنا/خوزستان نماینده مردم شوش در شورای اسلامی شهر شوش را قطب کشاورزی در تولید محصولات استراتژیک و همچنین صیفی جات دانست و گفت: احداث بازارچه مرزی شوش به رونق اقتصادی، اشتغال و خارجی کمک زیادی می کند. تبادل. تاکنون پیگیری های بسیار خوبی در این زمینه انجام داده ایم.

محمد کعب عمیر در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: شهرستان شوش ۹ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد که نشان از ظرفیت این شهرستان برای ایجاد بازارچه مرزی دارد. بازار شهر

وی افزود: احداث این بازار می تواند برای رونق اقتصادی شهرستان، اشتغال برای جمعیت و ارز کمک زیادی کند و تاکنون پیگیری های بسیار خوبی در این زمینه انجام داده ایم.

نماینده مردم شوش در شورای اسلامی با اشاره به اینکه روند قانونی ساخت این بازارچه وجود دارد که باید به تصویب برسد، گفت: در همین راستا سال گذشته در جلسه مجلس مطرح شد. از نمایندگان رفت با رئیس جمهور نمایندگان استان های خوزستان، چهار محال، بختیاری و لرستان و رئیس جمهور دستور دادند موضوع از سوی وزیر کشور پیگیری و بررسی شود. در این زمینه مقرر شد موضوع مجوز بازارچه به همراه وضعیت مرزی بررسی و سپس به شورای اقتصاد و وزیر اقتصاد ارسال شود و امیدواریم بتوانیم این موضوع را حل کنیم.

کعب عمیر گفت: قرار بود این بازارچه در مرز چذابه ساخته شود اما زیرساخت هایی که پیش بینی می شد هنوز ایجاد نشده است اما قطعا پس از اخذ مجوز این بازارچه زیرساخت ها را فراهم خواهیم کرد.

وی با اشاره به پتانسیل های احداث این بازارچه در شوش گفت: فاصله شهرستان شوش تا مرز کمتر از ۶۰ کیلومتر است و جاده و زیرساخت مناسب تنها چیزی است که نیاز به بهسازی و توسعه دارد. در این زمینه جاده حرم به حرم یا شوش به فک مطابق ماده ۲۳ در دست احداث است و پس از تکمیل به عنوان جاده ملی معرفی می شود.

شهرستان شوش به کارخانه قند با ظرفیت بالا نیازمند است

نماینده شوش در شورای اسلامی گفت: شهر شوش به کارخانه قند با ظرفیت بالا نیاز دارد زیرا کارخانه فعلی جوابگوی نیاز شهر نیست. متاسفانه در بخش کشاورزی ما تنها تولید کننده و صادر کننده محصولات کشاورزی به استان ها و شهرستان ها هستیم. و در شهر چغندر تولید می شد که در شهر بسیار کارآمد بود اما به دلیل نبود کارخانه و افزایش دما این محصول به هدر رفت.

کعب عمیر با تاکید بر اینکه صنعت تبدیل حلقه مفقوده صنعت و کشاورزی است که اخیرا در این شهرستان فعال شده است، گفت: به عنوان مثال این شهرستان با تولید ۳۰ هزار تن کلزا رتبه اول کشور و رتبه دوم را در کشور دارد. کشور. نیازها این منجر به اتکا به خود می شود. در زمینه استخراج روغن کلزا کارهای زیادی انجام شده است تا بتوانیم استخراج روغن کلزا و واردات روغن را در شهرستان به حداقل برسانیم.

وی با اشاره به پروژه های دیگر شهرستان گفت: پروژه های بسیار خوبی در شهرستان راه اندازی شده که از ۲۰ تا ۸۰ درصد پیشرفت داشته است. برنامه ریزی های خوبی در زمینه خوراک دام انجام شد که طی پنج ماه ۱۰۰ راس دام پرورش یافت.

نماینده شوش با بیان اینکه این شهرستان در زمینه گردشگری تاریخی و مذهبی ظرفیت بالایی دارد، گفت: شهر شوش در این حوزه چه در استان و چه در کشور حرفی برای گفتن دارد اما زیرساخت ها وجود دارد. ناآماده در واقع تهدید شهر با احیای میراث فرهنگی به فرصت تبدیل شد و اجرای بسیاری از پروژه های عمرانی در زمینه های ثبت جهانی نیز متوقف شد. این پروژه نیز مانند پل مجاور بیمارستان نظام مافی شوش، نزدیک به ۱۰ سال متوقف بود، اما اکنون مجوز میراث فرهنگی صادر شده و مسابقه برگزار شده است.

انتهای پیام/

زخم