شکستن رژیم به معنای شکستن همه پل ها نیست!


گاهی عصبانیت ، استرس ، احساس ناامیدی و…

دوباره این کار را انجام دهید یا برنامه ای را که داشتید بشکنید. به عنوان مثال ، فردی که تصمیم به ترک سیگار ، خودارضایی ، یا سیگار کشیدن یا خودارضایی گرفته است ، یا فردی که مدتی در برنامه رژیم غذایی بوده است ، به دلایلی سعی می کند از رژیم غذایی غذایی بخورد یا غذاهای مجاز را بیش از حد مصرف می کند. می کند

احساس گناه و ادامه دادن

در این حالت ، فرد ممکن است همه چیز را رها کند و در نتیجه احساس گناه و تنبیه خود کنترل خود را از دست بدهد ، به عنوان مثال ، ممکن است سیگار بکشد یا فقط یک غذا را بدون اجازه بخورد و به مصرف بی رویه غذاهای دیگر ادامه دهد.

به این می گویند اثر جهنم

بنابراین اکنون که این اتفاق افتاده است ، همه چیز بی دقتی است ، یا به عبارت دیگر ، کنار گذاشتن طرحی کاملاً به خاطر گناه و شکستن چارچوب ذهنی که برای خود ترسیم کرده اید.

برای مبارزه با این وضعیت در رژیم های غذایی 2 راه حل وجود دارد.

اولین راه حل قبل از شکستن رژیم

اولین قدم جلوگیری از این اتفاق است.

برای این کار بهتر است عوامل تحریک کننده را شناسایی کرده و جایگزین مناسبی برای این عوامل انتخاب کنید یا از تماس با این عوامل خودداری کنید.

به عنوان مثال ، اگر غذا خوردن با افراد خاصی یا در مکان های خاص ، مانند رستوران ها ، انگیزه ای برای شکستن رژیم غذایی است ، از این وضعیت اجتناب کنید.

اگر جایگزین های مناسبی برای محرک ها وجود داشته باشد ، به عنوان مثال ، برای فردی که عاشق نوشیدنی های گازدار است ، ممکن است به جای نوشیدنی های معمولی گازدار ، از نوشیدنی های گازدار و طعم دار شیرین شده با قندهای مصنوعی و بدون کالری استفاده کنید. به

استفاده از برخی میان وعده ها به عنوان پاداش در مناسبت های خاص و طبق برنامه از پیش تعیین شده نیز می تواند در این شرایط کمک کننده باشد.

راه حل دوم شکستن رژیم است

راه حل دوم مربوط به زمانی است که عدم رعایت رژیم غذایی رخ می دهد ، به عنوان مثال ، هنگامی که فرد غذای خاصی را از برنامه حذف کرده است.

در این حالت ، انزجار از خود و احساس گناه می تواند منجر به رها کردن همه چیز و مصرف غذای بیشتر بدون اجازه شود. برعکس خودت را ببخش و این تصور که من نیز می توانم اشتباه کنم و در نهایت دچار اشتباه نشوم ، می تواند به مسیر درست برگردد و از ادامه اشتباهات و ترک همه چیز جلوگیری کند.

ارسال توسط: عباس مجتهد


مطالب بیشتر:

پنج اشتباه رایج برای بدنسازان با رژیم غذایی

رژیم غذایی و یبوست ، چرا رژیم غذایی شما باعث یبوست می شود؟

رژیم غذایی مناسب برای افراد مبتلا به بیماری سلیاک چیست؟ (بدون گلوتن)

رژیم نیمه گیاهی چیست و آیا سالم است؟دیدگاهتان را بنویسید