شکست خدا و استفاده از آیات قرآن چه حکمی دارد؟ – آن قان


شکست خدا و امر به استفاده از آیات قرآن، شکست الله و امر به استفاده از آیات قرآن، شکست الله و احکام استفاده از آیات قرآن.

شکست خدا و استفاده از آیات قرآن چه حکمی دارد؟

شکست خدا و استفاده از آیات قرآن چه حکمی دارد؟

آیا میدانستید شکست خداوند و دستور به استفاده از آیات قرآنحکام چیست؟ با سایت بتهوون با ما همراه باشید تا با قوانین استفاده از آنها بیشتر آشنا شوید.

شکست خدا و استفاده از آیات قرآن چه حکمی دارد؟

ما یک قانون کلی در مورد قرآن داریم:

بی احترامی به قرآن به هر شکلی حرام است.

ما سه قانون کوچک داریم:

۱- نجاست حرام است.

۲- سوزاندن قرآن حرام است.

۳- دست زدن به آیات قرآن بدون غسل و تطهیر جایز نیست.

سؤال: گردنبند بسم الله چه حکمی دارد؟

پاسخ آیت الله بهجت، خمینی، صافی و نوری: استفاده از آن مانعی ندارد. اما بدون پالایش، به آن دست نزنید.

پاسخ آیت الله تبریزی، سیستانی، مکرم و وحید: استفاده از آن مانعی ندارد; اما بنابراحتیاط واجب اسم «الله» بدون غسل صحیح نیست.

پاسخ آیت الله فضل: استفاده از آن مانعی ندارد; اما بهتر است بدون حمام به آن دست نزنید.

سؤال: گردنبندی از آیات قرآن و اسماء کریم توسط زنان چه حکمی دارد؟ قاعدگی چطور؟ آیا نگهداری آن در حمام اشکال دارد؟

پاسخ آیت الله مکرم شیرازی: استفاده از این گونه گردنبندها به شرط عدم تماس مستقیم با بدن بدون غسل و تماس مستقیم با بدن اشکالی ندارد. همچنین بردن آنها به دستشویی منعی ندارد، البته بهتر است از این کار خودداری کنند.

قوانین استفاده از گردنبند آیات خدا یا قرآن، پرسش و پاسخ قوانین گم شدن آیات قرآن، قوانین استفاده از گردنبند برای آیات قرآن

استفاده از گردنبند قرآن چه حکمی دارد؟

سؤال: آیا وقتی به دستشویی می رویم انگشتر یا گردنبندی که دعا یا آیه قرآن در آن نوشته شده باشد گناه است یا خیر؟ حکم از نظر دینی چیست؟

پاسخ: استفاده از این گونه گردنبندها اشکالی ندارد; اما بدون خلوص نباید به آن دست زد. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای گفتند: اگر عرفا بی‌احترامی محسوب نمی‌شوند، رفتن به دستشویی اشکالی ندارد، اما در هر حال باید مواظب باشید که بدون غسل دست و بدن او را لمس نکنید و با افتادن در تماس نباشید. آمدن

پاسخ آیت الله صافی: وجود قرآن در حمام و توالت در صورت عدم توهین و بی احترامی به قرآن اشکال ندارد. اما در عین حال نگاه به این موضوع و همراهی نکردن با آن نوعی تواضع و بسیار مفید است.

موضوع استفاده از گردنبند مذکور چیزی فراتر از تماس فیزیکی با آن است. تنها چیزی که ممنوع است تماس است نه استفاده. پس اگر آن را روی لباس بگذارد و تمیز نباشد (چون تماسی با بدن ندارد) اشکالی ندارد.

سؤال: آیا می توان با گردنبند یا پلاک آیه ای از قرآن (مانند: و آن یکی) به دستشویی رفت؟ آیا تماس بدن گناه است؟

جواب: در حمام نام خدا یا آیات قرآن حک شده است، اگر انسان قصد بی احترامی و بی احترامی نداشته باشد، اما دست زدن به آن بدون غسل حرام است، اشکال ندارد. پس به هیچ وجه نباید آن را نگه داشت. طرفی که کلمه الله روی آن حک شده است با بدن تماس دارد و می توان با درب چسب مانند از آن استفاده کرد تا تا زمانی که دارید با بدن تماس پیدا نکند. عذر شرعی دارد و غسل نکنید. همچنین از نجس شدن بپرهیزید و اگر سهواً نجس شد، آبکشی و تمیز کردن آن مهم است.

مجموعه: قسمت مذهبی بیتوته