شکست ناامید کننده بسکتبال جوانان ایران + نتیجهتیم ملی ایران در اولین روز از مسابقات بسکتبال قهرمانی جوانان آسیا ۲۰۲۲ مقابل لبنان شکست خورد.

به گزارش ایسنا، در دور پایانی رقابت های بسکتبال قهرمانی جوانان آسیا ۲۰۲۲ از ساعت ۱۸ امروز (یکشنبه) تیم ملی ایران به مصاف لبنان رفت که در پایان یک دیدار نزدیک با نتیجه یک بر صفر این تیم را شکست داد. شکست خورده ۶۵-۶۳ برای میزبان این مسابقات باید با باخت آغاز شود.

ترکیب تیم ایران:

ماتیار احمدپور، محمد امینی، سید محمد غفاری، محمدامین خسروی و محسن عسگرنیا

ترکیب تیم لبنان:

گیو ابوسلیمان، کارل کاسا، برایان منصور، کریم آرتیل و کارل کریس زاماتا

در این دیدار شاگردان سیامی ویزی از ابتدا به برتری نسبی بر حریف دست یافتند و کوارتر اول و دوم را با نمایش عالی امینی و خسروی به ترتیب با امتیاز ۱۶:۱۸ و ۱۴:۲۱ سپری کردند. تیم ملی ایران در نیمه اول با نتیجه ۳۰ بر ۳۹ حریف را پیش انداخت و با پیروزی به رختکن رفت.

در ابتدای نیمه دوم این تیم لبنانی بود که در دفاع خوب عمل کرد و مانع از گلزنی تیم ایران شد تا کوارترهای سوم و چهارم با عملکرد فوق العاده “کریم آرتیل” با نتیجه ۶ بر ۱۲ به پایان برسد. برای لبنانی ها به ترتیب ۲۳ بر ۱۸ به سود میهمان و میدان در مجموع ۶۵ بر ۶۳ پیروز شدند. بدین ترتیب تیم ایران به عنوان میزبان ناامیدکننده اولین حضور خود را در این رقابت ها انجام داد.

در روز اول این رقابت ها چهار بازی در گروه B، A و C برگزار شد که نتایج آن به شرح زیر است.

یک گروه

ایران ۶۳-۶۵ لبنان

گروه B

چین ۱۰۵ – هند ۶۵

گروه C

چین تایپه ۹۶-۶۲ قطر

فیلیپین ۱۱۲-۴۸ سوریه

تیم ایران در دومین دیدار خود در این رقابت ها از ساعت ۱۸ روز سه شنبه به مصاف ژاپن می رود.

انتهای پیام/

زخم