ظرف یک سال رئیس جمهور با همه نمایندگان مجلس دیدار شخصی داشتمعاون امور مجلس رئیس جمهور از برگزاری دهمین نشست رئیس جمهور با مجامع نمایندگان استان ها خبر داد و گفت: آیت الله رئیسی پنجشنبه هفته جاری با مجمع نمایندگان استان های کرمان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و یزد دیدار و گفت وگو خواهد کرد. . نمایشگاه

به گزارش ایسنا، سید محمد حسینی با تاکید بر تلاش آیت الله رئیسی در گفت و گوی سازنده و همگرایی با اعضای شورای اسلامی، اظهار کرد: رئیس جمهور در دهمین دوره مجلس قانونگذاری عملاً با تمامی مجامع استانی و اعضای شورای اسلامی دیدار کردند. با از نمایندگان استان در طول یک سال گذشته، شورا از نزدیک از نظرات، پیشنهادات، انتقادات و نظرات آنها به عنوان افراد مطلع شده است.

معاون امور مجلس ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: در این مدت رئیس جمهور با تمامی نمایندگان مجلس دیدار کرد، معاون اول رئیس جمهور و معاون رئیس جمهور در ۲۰ جلسه با مجامع استانی با ۱۹۶ نماینده دیدار و با ۱۱۰ نماینده به صورت حضوری دیدار کردند. .

حسینی افزود: وزرای دولت در دولت سیزدهم ۱۵۲ جلسه با مجامع استانی، ۲۳۹ جلسه با کمیسیون ها و ۶۴ جلسه با فراکسیون ها برگزار کردند و بر اساس ابتکار جدید دولت مردمی روز دوشنبه ۲۵۲ جلسه حضور داشتند. با نمایندگان مجلس و ادارات دولتی دیدار و گفتگو کرد. در این مدت وزرا و نمایندگان مجلس از دستگاه های اجرایی نیز ۱۷۷۷ بار در صحن مجلس حاضر شدند و بیش از دو برابر دولت قبل با نمایندگان تعامل داشتند.

معاون رئیس جمهور با اشاره به سفرهای استانی آیت الله رئیسی گفت: دولت در اولین سال فعالیت خود با سفر استانی خود به کرمان در هفته آینده به تمام استان های کشور سفر کرده است. دولت باید کشور را به کارگاه بزرگ ساخت و توسعه متوازن استان های کشور تبدیل کند.

حسینی همچنین درباره دیدار رئیس جمهور با مجمع نمایندگان استان های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی در هفته جاری گفت: آیت الله رئیسی امیدوار است نشاط، روحیه جهادی و امید به عنوان یک واحد در سطح جامعه تقویت شود و بر ضرورت و اهمیت تولید تاکید کرد. از راهبردهای رهبری مهاراج. نمایندگان یادآور شدند که فکر می کنم شما نگران و نگران هستید، اما باید سعی کنید از حرف و عملی که مردم را دلسرد می کند و مردم احساس می کنند که دولت و مجلس برای حل مشکلات صادق هستند، پرهیز کنید.

حسینی در خصوص موضوعات مهم مطرح شده در نشست نمایندگان استان های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی گفت: در این جلسه نمایندگان به بیان دیدگاه های خود در خصوص مسائل ملی، استانی و انتخاباتی پرداختند و رئیس جمهور نیز این گونه جلسات را منبع دانست. تصمیم اتخاذ شده ضروری تلقی می شود.
دکتر حسینی گفت: رئیس جمهور عدالت را محور اصلی اقدامات دولت مردمی خواند و بر تلاش دولت برای تکمیل پروژه های نیمه تمام اولویت دار در سراسر کشور تاکید کرد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور موضوعات مطرح شده از سوی نمایندگان را مورد تاکید قرار داد و بر پیگیری آنها بر اساس اولویت تاکید کرد.

در این دیدار نمایندگان استان های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی از رویکرد، اندیشه ها و تصمیمات قهرمانانه آیت الله رئیسی در عرصه های مختلف از جمله توسعه روابط با کشورهای همسایه و دوست، توجه به مستضعفین، بخشش، روحیه و روحیه آفرینی، تقدیر و تشکر کردند. خدمات عمومی مردم از بخش های مختلف دیدگاه ها و خواسته های خود را در حوزه های مختلف بیان کردند.
بهره برداری از پتانسیل معادن منطقه، انتقال آب از خلیج فارس و دریای عمان، اختصاص اعتبار برای استان های محروم، توجه به پروژه های ناتمام در استان ها، کنترل قیمت ها، رفع مشکلات پیچیده صنعتی و تولیدی. تکمیل عملیات ارتباطی راه آهن و جاده در استان. احداث بیمارستان، توجه به معضل کولنگ در شهرهای مرزی کشور، حمایت از بخش کشاورزی و صنایع تبدیلی، تامین مسکن اقشار محروم و روستایی، رفع مشکلات آب، آلودگی و ترافیک مشهد، توجه آزاد. مسیری از گوردوارا به تیرتا، تالاب ژان. بحث در مورد زعفران با انحصارگران و فروشندگان بزرگ شامل شکایت از حضور بنیانگذاران وضع موجود در برخی موسسات، توجه صاحبان معادن به مسئولیت پذیری در قبال مسائل اجتماعی و لزوم تبیین اقدامات دولت بود. موضوعاتی که نمایندگان سه کشور در این نشست مطرح کردند.
همچنین در این دیدار استانداران این سه ایالت اولویت های هر ایالت و اقدامات انجام شده را تشریح کردند.

انتهای پیام/

زخم