عدالت یکی از واژه هایی است که با هویت ایرانی-اسلامی پیوند خورده است


وزیر ورزش و جوانان گفت: هر روز و هر لحظه یکی از حوزه های مرتبط با واژه های عدالت، انصاف، قضاوت و داوری است.

به گزارش ایسنا و به نقل از وزارت ورزش و جوانان، حمید سجادی در همایش صلح، حکمیت، ورزش، اظهار کرد: پیامبر گرامی اسلام می فرماید: بهترین مردم کسانی هستند که به دیگران منفعت می رساند، آنها را گرد هم می آورد، می آورند و انجام می دهند. خوب کمکشون کن. “

وی افزود: «عدالت» یکی از کلیدواژه ها و نمایانگر هویت ایرانی و اسلامی ملت محترم ایران است. محور عدالت با تاریخ، فرهنگ، تمدن، دین و سنت ما پیوند خورده است و در اسناد معتبر تاریخی یا پنج اصل اساسی دین که از تمدن غنی و کهن ایرانی باقی مانده است، جایگاهی می یابیم. انسان از آغاز زندگی بر روی زمین تا به امروز همواره خواستار عدالت برای تداوم و آرامش و شکوفایی زندگی اجتماعی با همه فرهنگ، زبان، سبک زندگی، دین و اعتقاداتش بوده است.

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه هر روز و هر لحظه یکی از حوزه‌های رسیدگی به حرف‌های عدالت، قضاوت و داوری است، گفت: بخش حرفه‌ای و دولتی در عرصه قهرمانی، ورزش‌های بومی و محلی و سنتی و آیینی و مدیریتی. و توسعه منابع و زیرساخت ها اگر روحیه قضاوت و عدالت محوری نباشد ورزش و ورزش و رقابت ورزشی و استعدادیابی و رواج ورزش و فعالیت های بدنی به معنای واقعی کلمه از بین می رود. . و برای همیشه فراموش خواهد شد

وی افزود: به همین دلیل است که ورزشکاران همواره پیشگام فعالیت های داوطلبانه و انسان دوستانه هستند و شاهد صحنه های بی نظیری از رشادت ها، پهلوانی ها و اخلاق مداری در انبوه مسابقات ورزشی در ایران و نقاط مختلف جهان هستیم.

حمید سجادی به نقل از ورزشکاران نامدار ایرانی گفت: تاریخ ورزش در ایران گواهی بر نبوغ انسان های بزرگ و آزاده ای است که نام و آوازه آنها با عدالت، مردم سالاری و انسانیت آمیخته شده است.

وی در ادامه گفت: قهرمانانی چون پوریای ولی و گلمرضا تختی و قهرمانان و قهرمانانی که جان شیرین خود را برای عزت و آزادی میهن نثار کردند به ویژه شهدای درخشان ورزشکاری که مدال آنها لوح آنهاست.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: امروز در مراسم افتتاحیه مرکز ارجاع، میانجیگری، صلح و تعهد در بازی های جمهوری اسلامی ایران می گویم در هر حوزه ای که ارتباط، تعامل وجود دارد، آنجا احتمال اختلاف کار و منافع جمعی است، همچنین نظر وجود دارد، ورزش از این قاعده مستثنی نیست و احتمال تعارض و مخالفت با ورود ورزش به خصوص در عرصه حرفه ای وجود دارد.

وی تاکید کرد: موضوع کلیدی این است که چگونه اختلافات را حل کنیم، چگونه ابهامات و شفافیت را در عمل از بین ببریم تا هرگونه اختلاف و سوء تفاهم به درستی حل شود و صلح، همدلی، همکاری، همفکری و تفاهم راه یابد.

وی تاکید کرد: به همین منظور و با تلاش قوه قضائیه و بویژه «مرکز توسعه حل اختلافات قضایی»، مرکز داوری، میانجیگری، صلح و تعهد در بازی‌های جمهوری اسلامی ایران. بازی های عمومی در کشور مثل همیشه باقی خواهد ماند خانواده محترم ورزش، از هر نوع دعوا، دعوا، دعوا برای تعالی، پیشرفت و موفقیت دوری کنید.

سجادی با قدردانی از زحمات مراجع قضایی گفت: همراهان محترم قوه قضائیه به عنوان مرجع عمومی رسیدگی به شکایات و تظلمات، نقش قانونی موثری در حفظ کرامت انسانی ایفا می کنند و این امر موجبات شرکا و امکانات محترم را در کانون فراهم می کند. حل و فصل اختلافات از جمله سایر ارکان قوه قضائیه با حمایت از مفاهیم عالی فرهنگی و اجتماعی مانند صلح، سازش، میانجیگری و داوری.

وزیر ورزش و جوانان اعلام کرد: به عنوان خدمتگزار خانواده بزرگ ورزش ایران، یک ملت و کشور محترم، از این اقدام ارزشمند و ماندگار که نقش چشمگیری داشته و کمک شایانی به توسعه و پیشرفت ما داشته است، تقدیر و تشکر می کنم. بازی ایرانی عزیز. رئیس محترم قوه قضائیه و موتلفه، حجت الاسلام و المسلمین صادقی رئیس مرکز توسعه حل اختلاف قضایی و یاران، معاونین حقوقی، مجلس و استانی وزارت ورزش و ورزش. با تشکر از جوانان و همه دست اندرکاران در اجرای این آیین فوق العاده.

وی در پایان گفت: معتقدم هر قدمی که در جهت خیر و برکت در عرصه ورزش برداشته می شود مرهون همکاری مدیران محترم نظام، تیم وزارت ورزش و جوانان و مردم است. رسانه های محترم “” مردم به ورزشکاران عزیز ما الهام و امید می دهند “نام وطن برافراشته خواهد شد و پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران در جهان برافراشته خواهد شد.

انتهای پیام/