علائم والدین سمی والدین سمی خود را بشناسید


رابطه هیچکس با والدین یا همسرش کامل نیست. اگر خوش شانس باشید، بیشتر اوقات رابطه خوبی با والدین خود دارید.

علائم والدین سمی

متأسفانه افرادی که والدین سمی دارند، فرصت ایجاد روابط خوب با آنها را ندارند. مهم نیست چقدر تلاش می کنید، نمی توانید یک رابطه سالم بر اساس احترام متقابل با افراد دارای چالش عاطفی ایجاد کنید. در این مقاله از مجله دلتا ما می خواهیم علائم والدین سمی با ما همراه باشید تا متوجه شوید.

والدین سمی درد و مشکلات روحی زیادی را برای فرزندان خود به همراه دارند. خبر خوب این است که می توان بر اثرات منفی والدین سمی غلبه کرد. اولین قدم در این راه، شناخت علائم والدین سمی است.

علائم والدین سمی

آنها بی ادب هستند

حتی ممکن است به شما احترام نگذارند و با ادب و مهربانی با شما رفتار کنند.

آنها از نظر احساسی واکنش پذیر هستند

والدین سمی اغلب نمی توانند احساسات خود را کنترل کنند. آنها غیرقابل پیش بینی هستند و همه چیز را بزرگتر نشان می دهند.

آنها کنترل کننده هستند

آنها می خواهند به شما بگویند که چه کاری انجام دهید و چه زمانی و چگونه آن را انجام دهید.

علائم والدین سمی

عصبانی هستند

آنها خشن و پرخاشگر یا منفعل پرخاشگر هستند و با کنایه به شما صدمه می زنند، چیزها را عمدا فراموش می کنند یا عصبانی می شوند.

آنها ناراحت هستند

مهم نیست چه کاری انجام می دهید، یک والدین سمی هرگز از شما راضی نخواهد بود. آنها در همه چیز ایراد می گیرند.

آنها مقصر هستند

مسئولیت رفتار و نقش خود را در نابسامانی خانواده نمی پذیرند و همه تقصیرها را گردن شما می اندازند. برای کسب اعتماد به نفس بالاتر به مقاله اعتماد به نفس خود را با این ترفندها تقویت کنید مراجعه کنید.

آنها مقصر هستند

انتظار می رود

آنها از شما انتظار دارند که همه چیز را رها کنید و به نیازهای آنها رسیدگی کنید. آنها به شما، برنامه ها و نیازهای شما اهمیتی نمی دهند. آنها تنها کسانی هستند که اهمیت دارند و شما باید هر کاری که ممکن است برای نجات آنها انجام دهید.

آنها ظالم هستند

والدین سمی کارهایی انجام می دهند و چیزهایی می گویند که بسیار بی رحمانه است. آنها شما را مسخره می کنند، شما را با نام و نشان صدا می کنند، به نقاط ضعف شما اشاره می کنند و عمدا موضوعاتی را مطرح می کنند که شما به آن حساس هستید.

آنها به حریم خصوصی احترام نمی گذارند

آنها در امور شخصی شما دخالت می کنند و نمی پذیرند که شما فردی بالغ و کاملا مستقل هستید. آنها می خواهند از زندگی شخصی شما بدانند، به حریم خصوصی شما احترام نمی گذارند، ایمیل های شما را باز می کنند، بدون دعوت به خانه شما می آیند. بدون اینکه از شما بخواهند نصیحت می کنند و در تربیت فرزندانتان دخالت می کنند.

آنها به حریم خصوصی احترام نمی گذارند

چگونه با والدین سمی رفتار کنیم؟

اگر والدین سمی دارید، به یاد داشته باشید که تقصیر شما نیست. هر چقدر هم که بخواهند شما را سرزنش کنند، شما مقصر رفتار آنها نیستید. درک اینکه والدین شما مشکلات مهمی دارند و تغییر آنها غیرممکن است، دری را برای پذیرش باز می کند، و وقتی افراد را همان طور که هستند بپذیرید، خود را از تغییر آنها رها می کنید. ممکن است فقط از اینکه رابطه خوبی با والدین خود ندارید ناراحت باشید.

اذعان به این نکته نقش مهمی در دستیابی به صلح دارد. اما با این حال، والدین سمی بودن استرس‌زا و دشوار است و برای پذیرش والدین ناکارآمد به استراتژی‌هایی نیاز دارید. در زیر به راهکارهایی اشاره می کنیم که می تواند در این زمینه به شما کمک کند.

آگاهی منجر به پذیرش می شود

از والدین سمی دوری کنید

در اینجا، فاصله به جای دوری یا نزدیکی فیزیکی، احساسی در نظر گرفته می شود. این به این معنی است که واکنش نشان ندهید، مسائل را به دست خود نگیرید و نسبت به نیازها، خواسته ها و احساسات دیگران احساس مسئولیت نکنید. یکی از علائم والدین سمی این است که به راحتی می توانند شما را تحریک کنند. چون نقاط ضعف شما را به خوبی می شناسند. شاید با وجود اینکه از نظر فیزیکی از آنها دور هستید، نتوانید به راحتی خود را از نظر عاطفی از آنها جدا کنید و مجبور باشید به رفتار آنها واکنش نشان دهید.

محکم باشید و برای آنها حد و مرز تعیین کنید

گاهی اوقات وقتی با والدین سمی زندگی می کنید، سخت است که به شیوه ای سالم رفتار کنید. یاد می گیرید که در خانواده به حریم خصوصی احترام بگذارید. تعیین حد و مرز برای والدین شما ممکن است دشوار باشد. شاید مادری داشته باشید که هر روز با شما تماس می گیرد یا خواهر و برادری دارید که به مواد مخدر معتاد است یا همیشه از شما پول می گیرد. اگر قوانین جدیدی برای خود وضع کنید، قطعاً در برابر آن مقاومت خواهند کرد.

محکم باشید و برای آنها حد و مرز تعیین کنید

مطالعات پیشنهادی: مواد مردان ایرانی اینگونه عاشق می شوند! خواندن به