علائم کمال گرایی در یک رابطه عاطفی چیست و چگونه با آن مقابله کنیم؟ – فقط سه فایل


مقابله با کمال گرایی در روابط عاطفی عوارض کمال گرایی در روابط عاطفی راه های مقابله با کمال گرایی در روابط عاطفی

کمال گرایی در روابط عاطفی

نشانه های کمال گرایی در روابط عاطفی و راه های مقابله با آن

کمال گرایی در روابط عاطفی ممکن است باعث شود هرگز نتوانید یک رابطه طولانی مدت و پایدار داشته باشید و با کوچکترین مشکلی به فکر پایان دادن به رابطه باشید.

کمال گرایی در روابط عاطفی این یکی از مشکلاتی است که می تواند شما را برای همیشه مجرد نگه دارد. کسی که فکر می کند آتش عشقش هرگز نباید خاموش شود، رابطه اش باید همیشه شیرین و دلنشین باشد و با هیچ مشکل و چالشی مواجه نشود و در طول زندگی همان هیجان اولیه را داشته باشد. ، یک فیگور کامل و ایده آل. یک رابطه عاطفی در ذهن او نقش بسته است، اما آیا این تصویر با واقعیت زندگی مطابقت دارد؟ اگر روزی با واقعیت روبرو شود، ناامید نخواهد شد و رابطه اش را خراب نمی کند؟

برخی از خیالات و خواسته های ما از یک رابطه عاطفی شیرین و دوست داشتنی با واقعیت مطابقت ندارد و به عنوان نشانه های کمال گرایی در روابط عاطفی شناخته می شود.

در ادامه این مقاله، رضایت در یک رابطه عاطفی می تواند به شکل های مختلفی تجلی یابد bytot ما نشانه های کمال در یک رابطه عاطفی را با شما به اشتراک می گذاریم.

کمال گرایی در یک رابطه عاطفی به چه معناست؟

کمال گرایی عاطفی مشکلی است که با وجود ظاهر زیبا، شادی شما را از بین می برد و باعث ایجاد عاطفه منفی و اضطراب در توانایی شما در برقراری ارتباط با دیگران و زندگی در یک رابطه عاطفی سالم و طولانی مدت می شود.

کمال گرایی عاطفی باعث می شود که فرد احساس کند همیشه باید در بهترین حالت خود باشد و داشتن مشکلات برای او غیرطبیعی است که استرس مضاعفی برای او ایجاد می کند.

مثلاً من باید همیشه در رابطه ام احساس خوشبختی کنم.

ما نباید با هم بحث کنیم.

او نباید از من انتقاد می کرد.

من نباید وحشت می کردم.

او همیشه باید بتواند مرا درک کند.

من نمی خواهم غمگین به نظر برسم و مردم نمی خواهند بدانند که حالم خوب نیست.

مقابله با کمال گرایی در روابط عاطفی عوارض کمال گرایی در روابط عاطفی راه های مقابله با کمال گرایی در روابط عاطفی

کمال گرایی در روابط عاطفی

نشانه های افراد کمال گرا در روابط عاطفی

توقعات بالا و کمال گرایی

افراد کمال گرا معمولاً انتظارات غیرمنطقی که از شریک عاشقانه خود دارند در ذهن خود نمی بینند و شروع به سرزنش، غر زدن و سرزنش شریک عاشقانه خود می کنند.

یا اینکه به دلیل انتظاراتی که دارند، نمی توانند فردی مطابق با استانداردهای خود را پیدا کنند و آن را با این توجیه کنند که کسی را پیدا نکرده اند که برای آنها مناسب باشد، اما واقعاً کسی نیست که آنها بخواهند. آیا توقعات بیش از حد و کمال گرا وجود دارد که مانع از داشتن آنها شود آیا رابطه عاطفی پایدار خواهد بود؟ در هر دو حالت فرد کمال گرا در نهایت به ناامیدی و درماندگی می رسد و رابطه را از بین می برد.

در یک رابطه عاطفی انتظار مشاجره و مشاجره نداشته باشید

به گفته یک کمال گرا، یک رابطه عاشقانه باید بدون بحث و جدل باشد. کمال گرایی که انتظار دارد شریک عاشقانه اش در مسائل مختلف با او توافق کند و هرگونه مشاجره و دعوا را نشانه عدم تفاهم می داند و قطعاً پایان رابطه در یک رابطه طولانی مدت است، نمی تواند بماند.

افراد کمال گرا دوست دارند همه چیز زیبا و در نهایت خوب باشد و کوچکترین مشکل را یک مشکل بزرگ می دانند. و انتظار بدشانسی یا ناسازگاری ندارند و هر گونه اختلاف نظر را نشانه قطعی شکست رابطه می دانند.

در واقع هیچ دو نفری دقیقاً شبیه هم نیستند، آنها شخصیت ها، علایق و نگرش های متفاوتی دارند که مختص خودشان است و اگر تصمیم بگیرند که نقشی ایفا نکنند، قطعا بین شما دو نفر اختلاف نظر وجود خواهد داشت. استدلال ها

تنها فردی که نسبت به شما بی تفاوت است و هدف خاصی جز رابطه عاطفی سالم با شما ندارد، می تواند همیشه شما را تایید کند و هرگز با شما بحث و جدل نداشته باشد.

عموماً یک فرد کمال گرا وقتی در رابطه اش تنش ایجاد می شود، به جای پذیرش اختلاف نظر و رسیدن به تفاهم مشترک و تلاش برای درک طرف مقابل، تفاوت را نشانه شکست رابطه تعبیر می کند.

مشکلات کمال گرایی در روابط عاطفی، نشانه های کمال گرایی در روابط عاطفی، کمال گرایی در روابط عاطفی

افراد کمال گرا در یک رابطه عاطفی

کمال گراها عشق عاشقانه پایدار می خواهند

شروع آشنایی و ماه عسل بهترین و عاشقانه ترین روزهای یک رابطه است. در این دوره همه چیز زیبا و بی نقص به نظر می رسد اما عشق عاشقانه احساسی است که در اثر جریان هورمون در بدن به وجود می آید و آتش عشق عاشقانه سرد می شود و جای خود را به صمیمیت، تعهد و درک متقابل می دهد که ماندگاری را تضمین می کند. از یک رابطه طولانی مدت

یک کمال گرا در یک رابطه عاطفی انتظار دارد رابطه اش همیشه همان حال و هوای نامزدی و ماه عسل را داشته باشد، اما این اشتباه نشان می دهد که شما تصور درستی از عشق ندارید. یک فرد کمال گرا امیدوار است با وجود گذشت زمان و رابطه طولانی، عشق آتشین روزهای اول باقی بماند و همه چیز مانند ابتدای رابطه باشد، اما چنین اتفاقی ممکن نیست.

اگر کمال گراها نتوانند با این واقعیت روبرو شوند، سرخورده می شوند و نمی توانند در یک رابطه طولانی مدت بمانند و باید وارد یک رابطه کوتاه مدت دیگر شوند تا دوباره احساس عشق آتشین را تجربه کنند و این روال ادامه دارد.

انتظار علایق کاملا مشترک نشانه کمال گرایی است

اگرچه شباهت ها دو نفر را قادر می سازد تا با هم خوش بگذرانند، اما انتظار اینکه فرد مقابل دقیقاً شبیه ما باشد، نشانه کمال گرایی است. در دنیای واقعی، یافتن دو فرد کاملاً یکسان غیرممکن است و نمی توانید فردی را بیابید که نگرش، سلیقه و علایق مشابه شما را داشته باشد.

رقابت مداوم با دیگران برای خودنمایی

یک کمال گرا همیشه می خواهد بهترین باشد، یک کمال گرا می خواهد خود را در معرض رقابت بیشتری قرار دهد، مسابقاتی که شامل ظاهر، داشته ها، شریک عاطفی و نشان دادن زیبایی جزئیات زندگی است، هر هدفی از این مسابقات جز این نیست. اتلاف انرژی ذهنی و جسمی. در موارد شدید، افراد کمال گرا حتی ممکن است با شریک عاطفی خود رقابت کنند و از موفقیت های خود احساس خطر کنند.

تاثیرات کمال گرایی در روابط عاطفی راه های مقابله با کمال گرایی در روابط عاطفی مقاله رابطه کمال گرایی

مقابله با کمال گرایی در روابط عاطفی

راه های مقابله با کمال گرایی در یک رابطه عاطفی

کمال گرایی می تواند باعث پیشرفت افراد شود، اما در یک رابطه عاطفی می تواند از احساس راحتی واقعی و ماندن در یک رابطه عاطفی طولانی مدت جلوگیری کند. خوشبختانه کمال گرایی در یک رابطه عاطفی کاملا قابل قبول است و می توانید با کمی کنترل آگاهانه رفتار خود را کنترل کنید. کاهش اثرات مخرب کمال گرایی بر روابط عاطفی.

رابطه کامل سازنده است

هیچ رابطه کاملی وجود ندارد، اما شما هستید که می توانید یک رابطه کامل ایجاد کنید. مفاهیمی مانند تعهد و ایثار اغلب منجر به توسعه و رشد یک رابطه عاطفی می شود. کمال گرایی در یک رابطه عاطفی، خودخواهی فردی را افزایش می دهد که به جای ایجاد یک رابطه کامل، سعی در یافتن یک رابطه عالی دارد. سعی کنید سازگاری را یاد بگیرید تا بتوانید بهترین استفاده را از رابطه خود ببرید.

مراقب ظاهر شبکه های اجتماعی باشید

شبکه های اجتماعی یکی از خطرناک ترین ابزارها برای افزایش کمال گرایی افراد هستند و باعث می شوند خود را با تصاویر غیرواقعی و بریده شده از زندگی دیگران مقایسه کنید و احساس کنید که از خود عقب مانده و مطمئن نیستید. وقتی به شبکه‌های اجتماعی نگاه می‌کنید، به یاد داشته باشید که اکثر مردم بهترین لحظات زندگی‌شان و باورنکردنی‌ترین موقعیت‌هایشان را با رنگ و درخشندگی بیشتری به نمایش می‌گذارند و شما استرس‌ها، فشارها، نگرانی‌های واقعی زندگی‌شان را دارید و خبری از خستگی نیست. .

یاد بگیرید که شکست بخشی از زندگی است

کمال گرایان معمولا شکست را تحمل نمی کنند و در نتیجه منزوی و افسرده می شوند. ترس از شکست دردناک تر از خود شکست است. سعی کنید احساس کمال خود را با قرار دادن خود در موقعیت هایی که می ترسید کنترل کنید تا متوجه شوید که ترس شما فقط ذهنی است و واقعی نیست.

بگذارید دیگران کار را انجام دهند

احساس نکنید که باید خودتان همه کارها را انجام دهید تا آن را درست انجام دهید، بگذارید شریک عاشقانه تان به تنهایی این کار را انجام دهد. شما به اشتباه احساس می کنید که فقط کار شما بی نقص است و نمی توانید به دیگران اعتماد کنید یا اگر کاری که طرف مقابل شما انجام داده مطابق انتظارات شما و کیفیتی که می خواهید نبود، مطمئناً در زمینی هموار، نیامده است و قرار نیست مشکل باشد

خودت را دوست داشته باش

برای دوست داشتنی بودن لازم نیست کامل باشی. بسیاری از ویژگی هایی که شما آنها را ضعف یا ایراد می دانید، همان ویژگی هایی است که دیگران شما را به خاطر آنها دوست دارند. با توجه به ظاهر و کیفیت کاری که انجام می دهید، شما فردی دوست داشتنی هستید. برای دوست داشتنی بودن لازم نیست کامل باشی.

موفقیت های کوچک خود را جشن بگیرید

برای مبارزه با کمال گرایی، باید یاد بگیرید که قدر موفقیت های کوچک را بدانید. شهامت پذیرش اشتباهات خود را داشته باشید، از کوچکترین اقدام مثبتی که انجام می دهید قدردانی کنید و کوچکترین قدم به سوی بهبود را به عنوان یک رویداد بزرگ جشن بگیرید.

تلفیقی: قسمت زناشویی بیتوت