علم ورزش آیا نوشیدنی های ارگانیک ورزشی برای بازیابی بعد از تمرین مفید هستند؟


آنچه در این مقاله می خوانید

نوشیدنی های ورزشی می تواند بخش مهمی از مدیریت تامین آب برای بزرگسالان و ورزشکاران فعال باشد. مطالعات نشان داده است که بسته به شدت و مدت فعالیت بدنی ، نوشیدنی های ورزشی ارگانیک یا غیر ارگانیک را می توان با تغذیه ورزشی تکمیل کرد. هدف آنها برآوردن نیازهای متغیر ورزشکاران با ارائه محصول سالم تر است ، اما سوال این است که آیا نوشیدنی های ورزشی ارگانیک یا غیر ارگانیک ضروری هستند.

نوشیدنی های ورزشی ارگانیک در مقابل نوشیدنی های ورزشی سنتی

ارتقاء سلامت دلیل اصلی مصرف کنندگان نوشیدنی های ورزشی ارگانیک است. غذاهای ارگانیک بدون استفاده از کودهای شیمیایی ، استروئیدها ، آنتی بیوتیک ها و آفت کش ها ساخته می شوند. تولیدکنندگان گاتورید توسعه محصولات خود را با استخراج روغن نباتی برم دار آغاز کردند ، که مشخص شده است اثرات نامطلوبی بر سلامتی دارد.

نسخه نوشیدنی ورزشی ارگانیک بیشتر اصلاح شده است و تنها شامل هفت ماده است: آب ، شکر نیشکر ، اسید سیتریک ، طعم دهنده طبیعی ارگانیک ، نمک دریا ، سدیم سدیم و کلرید پتاسیم.

نوشیدنی های سنتی ورزشی شیرین کننده قند هستند و در گروه غذایی نوشابه یا نوشابه قرار می گیرند. لیست مواد اولیه رایج شامل آب ، الکترولیت ها (سدیم و پتاسیم) ، شکر ، رنگ های مصنوعی و شیرین کننده ها است.

ممکن است حداقل نوشیدنی های ورزشی ارگانیک انتخاب بهتری باشد ، اما تولیدکنندگان هنوز به مقادیر زیاد قند و سدیم غیر ضروری در محصول توجه نکرده اند. آنها مشخص نکردند که آیا نوشیدنی های ورزشی سالم هستند (یا ارگانیک) و چه زمانی باید مصرف شوند.

تاریخ

نوشیدنی های ورزشی در سال 1965 توسط محققان دانشگاه فلوریدا برای تیم های فوتبال معروف به گاتور اختراع شد. برای تقویت روحیه تیمی ، نوشیدنی ورزشی جدید Gatorid نام داشت. هدف از Gatoride بازگرداندن تعادل آب و الکترولیت در ورزشکاران در طول چند ساعت ورزش شدید بود.

سال بعد ، گردهمایی های فلوریدا برای اولین بار در طول گاو نارنجی یک پیروزی تاریخی به دست آوردند. چیزی که گاتورز را از سایر تیم های فوتبال متمایز می کرد نوشیدنی ورزشی جدیدی بود که برای آنها طراحی شده بود و ظاهراً عملکرد ورزشی آنها را افزایش داد.

فعالیتهای مجموعه گاتوراد شروع شد و در آن زمان صاحبان محصول موسسه علوم ورزشی گاتوراد را تاسیس کردند. گاتوراد بیشترین درصد فروش و بازاریابی نوشیدنی های ورزشی را تا به امروز کنترل کرده است.

Gatorad که یک نوشیدنی ورزشی ارگانیک است ، در حال تقاضای مصرف کنندگان برای گزینه های سالم تر است ، و سایر تولید کنندگان نوشیدنی های ورزشی نیز مطمئناً همین کار را خواهند کرد. صنعت تولیدات ارگانیک بازاری چند میلیارد دلاری و محرکی برای تولیدکنندگان مواد غذایی است. ورزشکاران فعال و بزرگسالان تلاش می کنند تا سالم تر باشند ، این به معنی تغذیه ورزشی بهتر است.

تحقیقات متناقض

موسسه علوم ورزشی گاتورید حامی اصلی تحقیقات نوشیدنی های ورزشی است. این امر منجر به تضاد منافع می شود زیرا محققان به بودجه صنعت وابستگی زیادی دارند. بر اساس مقاله ای که در PLOS Medicine منتشر شده است ، بودجه های صنعت می توانند بدون توجه به پیامدهای بالقوه سلامتی به محصولات حامیان مالی یارانه بدهند.

به طور کلی ، یافته های دقیق مبتنی بر شواهد برای نوشیدنی های ورزشی کمیاب به نظر می رسد. بسیاری از مطالعات بالینی به نظر می رسد یافته های فرضی و متناقض گزارش شده است.

تحقیقات نشان می دهد که انتخاب نوشیدنی های ورزشی باعث بهبود عملکرد ورزشی می شود یا هیچ تفاوتی نمی کند. برای ورزشکاران ، مربیان و متخصصان تغذیه که برای انتخاب سالمتر و بهتر به تحقیقات تکیه می کنند ، شواهد قانع کننده می تواند مشکل ساز باشد.

نقش نوشیدنی های ورزشی

آیا نوشیدنی های ورزشی ارگانیک برای بهبود بعد از تمرین بهتر است؟

نوشیدنی های ورزشی برای ورزشکاران و بزرگسالان فعال طوری طراحی شده اند که مایعات و الکترولیت های (سدیم و پتاسیم) از دست رفته در حین فعالیت بدنی شدید را پر کنند. بر اساس مقاله ای در مجله انجمن بین المللی تغذیه ورزشی ، در ورزشکارانی که بیش از دو ساعت ورزش می کنند ، این امر به دلیل مصرف کربوهیدرات ها و مایعات در نوشیدنی های ورزشی ممکن است عملکرد را بهبود بخشد.

ورزشکاران و بزرگسالان فعال که در فعالیت بدنی منظم شرکت می کنند آب و الکترولیت ها را از طریق عرق از دست می دهند. تحقیقات نشان داده است که مدیریت منابع آب آنها ، از جمله آب و نوشیدنی های ورزشی ، می تواند به افراد در هیدراته ماندن کمک کند.

هدف جلوگیری از کم آبی بدن و تغییرات شدید در تعادل الکترولیت است که می تواند بر عملکرد ورزشی تأثیر منفی بگذارد. میزان عرق در ورزشکار به ورزشکار متفاوت است ، بنابراین برنامه های جایگزینی مایعات توصیه می شود. به گفته کالج پزشکی ورزشی آمریکا ، نوشیدنی های ورزشی برای ورزشکارانی که بیش از 60 دقیقه ورزش سنگین انجام می دهند مفید است.

مشکل قند

نوشیدنی های ورزشی ارگانیک یا غیر ارگانیک قند بالایی دارند. به گفته مرکز تغذیه سالم ، برخی از نوشیدنی های ورزشی می توانند حاوی 19 گرم قند ، 200 میلی گرم سدیم و 80 کالری در هر وعده غذایی 8 اونسی باشند. میزان قند یک نوشیدنی ورزشی حاوی 19 گرم قند تقریباً معادل 5 قاشق چایخوری است.

مشکل این است که بزرگسالان ، نوجوانان و غیر ورزشکاران آنها را با نرخ هشداردهنده ای مصرف می کنند. تحقیقات نشان می دهد که نوشیدنی های شیرین شده با قند (SSB) ، مانند نوشیدنی های ورزشی ، “منبع اصلی افزودن قند در رژیم غذایی آمریکایی” هستند. ثابت شده است که مصرف زیاد قند در اضافه وزن ، چاقی و سلامت ضعیف دندان ها نقش دارد.

دستورالعمل های سازمان بهداشت جهانی (WHO) به بزرگسالان توصیه می کند که بیش از 6 قاشق چای خوری شکر در روز مصرف نکنند. این مقدار برای کودکان نباید بیشتر از 3 قاشق چای خوری در روز باشد. یک نوشیدنی ورزشی تقریباً نیاز روزانه افراد بزرگسال به قند را تامین می کند و برای کودکان مناسب نیست.

به گفته ائتلاف اقدام چاقی (OAC) ، نوشیدنی های ورزشی وقتی در خارج از ورزشگاه مصرف می شوند ، مقدار زیادی شکر ، سدیم و کالری غیر ضروری تولید می کنند. مصرف بیش از حد قند از نوشیدنی های شیرین شده با قند (SSB) “عامل اصلی ایجاد حفره ، چاقی و دیابت نوع 2 است”.

مجله انجمن دندانپزشکی آمریکا مقاله ای را منتشر کرد که نشان می داد نوشیدنی های شیرین شده با قند (SSB) مانند نوشیدنی های ورزشی نه تنها عامل اصلی ایجاد حفره هستند ، بلکه جایگزینی برای گزینه های سالم تر مایعات هستند.

به نظر می رسد RCC ها شیوع مشکلات بهداشت دهان و دندان ، به ویژه در بزرگسالان و کودکان را کاهش می دهند. مطالعات نشان داده اند که علت اصلی و منبع ایجاد حفره ، نوشیدنی های شیرین هستند.

مقایسه نوشیدنی های ورزشی

نوشیدنی های ورزشی در اندازه ها ، طعم ها و مواد مختلفی وجود دارند. نوشیدنی های ورزشی ارگانیک مانند Gatoride هنوز هم باید از نظر ترکیبات مورد بررسی قرار گیرند. خط جدید Organic Gatoride شامل هفت قاشق چای خوری شکر اضافه شده در هر وعده 16.9 اونسی است.

به گفته انجمن قلب آمریکا (AMA) ، این 6 قاشق چایخوری شکر برای بزرگسالان توصیه می شود. مشکل دیگر نوشیدنی های ورزشی این است که آنها به عنوان یک گزینه سالم برای ورزشکاران و عموم مردم به بازار عرضه می شوند. ائتلاف اقدام چاقی (OAC) جدولی برای جدا کردن اجزای نوشیدنی های ورزشی محبوب ارائه کرده است:

آیا نوشیدنی های ورزشی ارگانیک برای بهبود بعد از تمرین بهتر است؟

حقایق و توصیه ها در مورد نوشیدنی های ورزشی

انتظار می رود بازاریابی و فروش نوشیدنی های ارگانیک ورزشی به میزان قابل توجهی افزایش یابد. این نوشیدنی ها برای بهبود سلامتی و سلامتی ما تبلیغ می شوند ، اما طبق تحقیقات انجام شده ، این نوشیدنی ها برای افراد غیر ورزشکار توصیه نمی شود. در اینجا برخی از حقایق و توصیه های حاصل از تحقیقات در مورد نوشیدنی های ورزشی آمده است:

  • فواید نوشیدنی های ورزشی فقط برای ورزشکارانی است که به طور منظم فعالیت بدنی انجام می دهند.
  • یک کودک یا نوجوان معمولی آمریکایی از نظر جسمانی آنقدر فعال نیست که بتواند نوشیدنی های ورزشی بنوشد.
  • رژیم غذایی متعادل آب و آب برای بزرگسالان فعال ، نوجوانان یا کودکانی که کمتر از یک ساعت ورزش می کنند توصیه می شود.
  • نوشیدنی های ورزشی منبع قند و کالری اضافی در رژیم غذایی ما هستند.
  • نوشیدنی های ورزشی می تواند خطر سلامت ضعیف دندان را افزایش دهد.
  • مصرف نوشیدنی های ورزشی به افزایش مصرف سدیم کمک می کند.
  • نوشیدنی های ورزشی عامل اصلی چاقی در بزرگسالان ، نوجوانان و کودکان است.

نوشیدنی های ورزشی به همراه سایر نوشیدنی های شیرین شده با قند (SSB) حدود 50 درصد از قند اضافه شده در رژیم غذایی آمریکا را تشکیل می دهند.

ویرایش و ترجمه ellevarzesh.com


دیدگاهتان را بنویسید