علوم ورزشی بهترین مکمل ها برای زنان عضله ساز + 10 مکمل


آنچه در این مقاله می خوانید

ماهیچه ها فقط مختص مردان نیست ، بنابراین مکمل های ورزشی فقط مختص مردان نیست و مکمل هایی برای زنان برای عضله سازی وجود دارد! امروزه ورزشکاران آماتور و حرفه ای در سراسر جهان تمایل به مصرف مکمل های ورزشی سالم و استاندارد برای افزایش عملکرد ورزشی خود دارند و مصرف این مکمل ها به رژیم غذایی روزانه آنها اضافه شده است.

این مقاله با هدف ارائه اطلاعات در مورد مکمل های عضله سازی برای زنان و ورزشکاران حرفه ای و آماتور است. مجله علوم ورزشی استفاده از مکمل های هیچ شرکت یا مارکی را توصیه نمی کند و در مورد استفاده و نوع مارک مکمل ها توصیه نمی کند. با ما همراه باشید تا با مکمل های عضله سازی برای خانم ها آشنا شوید.

پودر پروتئین عضله سازی زنان

پروتئین برای بدن حیاتی است. البته شما در رژیم غذایی خود مرغ و گوشت قرمز می خورید ، اما اگر بدن خود را با پروتئین تکمیل نکنید ، قطعاً به سرعت پیشرفت نمی کنید و عضله سازی نمی کنید. رساندن سریع پروتئین به ماهیچه ها پس از ورزش سنتز پروتئین را افزایش می دهد و در نتیجه عضلات رشد می کنند.

اما کدام پروتئین باید مصرف شود؟ یک مطالعه آزمایشی که به تازگی در دانشگاه Baylor در تگزاس منتشر شده است ، نشان داد که پروتئین و کازئین بعد از ورزش منجر به حداکثر عملکرد و افزایش توده عضلانی می شود.

برای کراتین عضله سازی زنان

کراتین همیشه یک مکمل محبوب در بین همه مردم بوده و بعد از آن دومین پروتئین مهم است. نتایج یک مطالعه منتشر شده در مجله بیوشیمی سلولی و مولکولی نشان می دهد که کراتین به طور طبیعی توسط ماهیچه ها تولید می شود و قدرت ، توده عضلانی بدون چربی و عملکرد ورزشی ، به ویژه تمرینات با شدت بالا ، استقامت و حتی ذخیره انرژی ماهیچه ها را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.

BCAA

مکمل برای زنان عضله ساز

اسیدهای آمینه شاخه دار دارای سه آمینو اسید ضروری است که توسط بدن تولید نمی شود و باید از طریق رژیم غذایی به دست آید. این اسیدهای آمینه ساختار مولکولی مشابهی دارند و برای حداکثر نتایج باید با هم مصرف شوند. بین سه آمینو اسید ایزولوسین ، لوسین و والین ، لوسین در ساختن عضله فوق ستاره است زیرا تولید انسولین و هورمونهای آنابولیک و سنتز پروتئین را افزایش می دهد.

مصرف هر سه آمینو اسید در کنار هم بسیار عالی است زیرا به راحتی به گلوکز تبدیل می شوند ، که ذخیره گلیکوژن و اسید آمینه ماهیچه ها را پر کرده و در حین ورزش به شما انرژی بیشتری می بخشد. نتایج استفاده از BCAA شامل حمایت از قدرت و قدرت ورزشکار ، بازیابی سریع پس از تمرین ، پتانسیل عضله سازی و افزایش سطح انرژی است.

مکمل برای زنان عضله ساز – آرژنین

این ماده در بدن تولید می شود و باعث گشاد شدن رگ های خونی می شود. اتساع رگ های خونی باعث افزایش جریان خون می شود که این امر مواد مغذی ، مکمل ها و سایر مواد مغذی مورد نیاز ماهیچه ها را تأمین می کند. برخی از ورزشکاران برای عضله سازی قرص اکسید نیتریک (NO) مصرف می کنند ، اما به خاطر داشته باشید که برای افزایش سطح NO باید آرژنین مصرف شود. آرژنین در بدن به سیترولین و اسیدهای آمینه NO تجزیه می شود.

مولتی ویتامین

مولتی ویتامین ها یکی از بهترین سرمایه گذاری هایی است که یک ورزشکار می تواند از نظر عملکرد ورزشی و رژیم غذایی انجام دهد. مصرف مولتی ویتامین به بدن کمک می کند تا از جهات مختلف بهتر کار کند. کمبود یا کمبود یک ویتامین می تواند چندین اثر و پیامدهای نامطلوب ایجاد کند ، یعنی یک ویتامین به تنهایی می تواند باعث کاهش عملکردهای مهم در بدن شود.

برای کسانی که می خواهند چربی بسوزانند ، متابولیسم سریع ، عملکرد سیستم ایمنی سالم ، از دست دادن استخوان سالم و قوی ، ساخت و ترمیم ماهیچه ها و نگهداری خوب از عضلات از مزایای مصرف مولتی ویتامین است.

برای کازئین عضله سازی زنان

از کازئین می توان برای حمایت طولانی مدت از رشد ماهیچه ها و حفظ سلامت و شادابی ماهیچه ها در طول روز استفاده کرد. وقتی پروتئین برای اندازه تمرین عالی است ، کازئین بهترین گزینه برای بازیابی و ترمیم در ساعات بدون ورزش است. مزایای کلیدی کازئین شامل مبارزه با کاتابولیسم ، ترمیم عضلات و جذب طولانی مدت پروتئین و رشد خالص بافت ماهیچه ای است.

اسیدهای چرب ضروری – EFAs

بدن نمی تواند و نمی تواند اسیدهای چرب ضروری (EFA) تولید کند. به همین دلیل ، ورزشکاران باید EFA مورد نیاز خود را از غذاهایی مانند ماهی قزل آلا ، دانه کتان و دیگر ماهی های آب سرد دریافت کنند. ورزشکاران همچنین می توانند نیاز خود را به این مواد با مصرف مکمل های ضروری اسیدهای چرب معروف به EFA در بازار برطرف کنند. سیستم قلبی عروقی ، ایمنی و عملکرد سالم مغز ، حمایت مفصلی و تولید سالم هورمون های بدن ، ارتقاء متابولیسم فعال و بهبود سریع عضلات پس از ورزش شدید از جمله آثار مصرف EFA است.

ZMA

روی و منیزیم (ZMA) مکمل افزایش سطح تستوسترون و هورمون رشد شبه انسولین (IGF-1) است. روی در سنتز پروتئین نقش دارد و منیزیم باعث تسهیل رشد ماهیچه ها می شود.

بهترین مکمل دیگر بتا آلانین ، یک اسید آمینه غیر ضروری است. وقتی بتا آلانین به آمینو اسید هیستیدین می رسد ، اتفاق جالبی رخ می دهد: آنها با هم ترکیب می شوند و ترکیبی به نام کارنوزین را تشکیل می دهند. کارنوزین می تواند اندازه ماهیچه ها را افزایش دهد ، قدرت و استقامت را افزایش دهد و به سوزاندن چربی کمک کند.

از آنجا که مقدار کارنوزین که بدن می تواند تولید کند بستگی مستقیم به میزان بتا آلانین در بدن دارد ، مصرف مکمل های بتا آلانین مفید است. 1 تا 3 گرم مکمل بتا آلانین قبل و بلافاصله بعد از ورزش مصرف کنید

مکمل های قبل از تمرین عضله سازی زنان

این مکمل ها برای به حداکثر رساندن زمان تمرین در باشگاه و انجام انواع تمرینات شدید ارائه می شود. تمرکز عالی و هوشیاری ذهنی ، سطح انرژی بسیار بالا ، چرخش در بافت ماهیچه ای و جریان خون و اکسیژن موثر و انرژی انفجاری عضلات از جمله تاثیرات مصرف مکمل های قبل از تمرین است.

ویرایش و ترجمه ellevarzesh.com

منابع: بدنسازی و عضلات و تناسب اندام


دیدگاهتان را بنویسید