علوم ورزشی فواید مصرف شکلات تلخ برای بدنسازی و عضله سازی چیست؟


آنچه در این مقاله می خوانید

آیا می توان از شکلات برای افزایش میزان مورد نیاز برای به دست آوردن مزایای عضلانی جدید استفاده کرد؟ در این شماره از مجله علوم ورزشی درباره فواید مصرف شکلات تلخ و نحوه تاثیر آن بر رشد ماهیچه ها بیشتر بدانید.

اجازه دهید صادقانه باشد

قابل درک است که حفظ تناسب اندام برای بسیاری از افراد بسیار دشوار است. برخی برای کاهش چربی بدن خود ، تغذیه سالم را برای دوره های متوالی زندگی خود انتخاب می کنند ، اما در نهایت بدون نتیجه به خانه اول برمی گردند و بنابراین کاهش می یابد.

با این حال ، آیا می دانستید که مصرف شکلات تلخ راهی برای حفظ تناسب اندام است؟ باورنکردنی اما واقعی. بنابراین س isال این است: چگونه روشی مانند مصرف شکلات تلخ می تواند چنین تأثیرات فیزیکی اساسی را ایجاد کند؟

قدرت یا epicatechin

شکلات تلخ و کاکائو منابع غنی از فلاونوئیدها و اپی کاتچین هستند. بیشتر جادوی شکلات تلخ به دلیل اپی کاتچین است و یکی از هزاران ترکیب شیمیایی طبیعی موجود در دانه های کاکائو ، فلاونوئید نامیده می شود. فلاونوئیدها ترکیباتی هستند که سلامت و عملکرد انسان را بهبود می بخشند. شکلات تلخ با پردازش کمتر و خلوص بیشتر دارای غلظت بالاتری از فلاونوئیدها است.

Epicatechin همچنین به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی عمل می کند. برخی تحقیقات نشان می دهد که ممکن است خطر بیماری های متابولیک مانند سکته مغزی ، سرطان و دیابت را کاهش دهد.

بهبود گردش خون و چرخه تولید نیترات اکسید

اگرچه برای سالم ماندن نیاز به انجام فعالیت های بدنی روزانه داریم ، اما تمرینات استقامتی به مدت طولانی برای همه آسان نیست. اگر عاشق ورزش هستید ، تصور کنید این تمرینات را برای داشتن تناسب اندام و سلامت انجام دهید.

اپی کاتچین موجود در شکلات تلخ ، عروق خونی را گسترده می کند ، جریان خون ، گردش خون ، فشار خون را کاهش می دهد و عملکرد بهتری را در ورزشکاران ارائه می دهد. بنابراین ، اگر مصرف شکلات تلخ را در رژیم غذایی خود افزایش دهید ، می توانید بیشترین بهره را از تمرینات استقامتی خود در طول هفته ببرید.

فلاونوئیدها همچنین با مهار آنزیم هایی که آن را تجزیه می کنند ، میزان نیتریک اکسید را در بدن افزایش می دهند. اکسید نیتریک مفیدترین ماده برای افزایش تعداد سلولهای ماهواره ای است ، سلولهایی که برای ترمیم بافت ماهیچه ای آسیب دیده در تمرینات شدید مورد استفاده قرار می گیرند.

این امر در سنین بالا و افراد مسن اهمیت دارد ، یعنی زمانی که تولید سلول های ماهواره ای کاهش می یابد و بازیابی ماهیچه ها بسیار مشکل است.

افزایش رشد و قدرت عضلات

چگونه می توان با مصرف شکلات تلخ ماهیچه های بیشتری به دست آورد؟میوستاتین این یک پروتئین است که رشد ماهیچه ها را تنظیم می کند و با محدود کردن رشد ماهیچه ها از هیپرتروفی (رشد و رشد بیش از حد اندام) جلوگیری می کند. مهار میوستاتین باعث افزایش بیشتر رشد ماهیچه ها می شود ، اما در حال حاضر هیچ روش مصنوعی برای انجام این فرآیند وجود ندارد.

شناخته شده ترین و رایج ترین روش استفاده از استروئیدهای آنابولیک است ، اما عوارض جانبی ناخوشایند هورمونی ایجاد می کند ، به ویژه هنگامی که بیش از حد مصرف می کنید.

Myostatin همتایی دارد که برعکس عمل می کند: فولی استاتیناین یک پروتئین تنظیم کننده است که سیگنال های ارسال شده توسط میوستاتین را مسدود می کند. هر دو پروتئین یکدیگر را خنثی کرده و هموستاز (تعادل در بدن) را بدست می آورند و حفظ می کنند. نتیجه رشد عضلات است اما نه آنقدر که ورزشکار انتظار داشت.

تحقیقات اخیر بر روی اپی کاتچین و فلاونوئیدها نشان داده است که با مصرف آن ، فولات در بدن تحریک می شود و باعث قطع شدید سیگنال های میوستاتین می شود و باعث می شود بدون عوارض جانبی در بدن تأثیر بگذارد. حاوی استروئیدهای آنابولیک ، به طور طبیعی ماهیچه ها را افزایش می دهد. رشد قابل توجه

قند خون را تنظیم می کند

انسولین یکی از هورمون های کلیدی در عضله سازی و چربی سوزی است. این هورمون مسئول کاهش قند خون و تحریک سنتز پروتئین با تحریک واکنش در سلول های ماهیچه ای است.
انسولین بیش از حد منجر به مقاومت به انسولین می شود که مانع از نشت گلوکز از خون می شود. نتیجه یک بستر مناسب برای بیماری هایی مانند دیابت و سندرم متابولیک است.

Epicatechin باعث افزایش انتقال گلوکز و حساسیت به انسولین می شود و کنترل قند خون را بهبود می بخشد. دستیابی به این نتایج توانایی های جسمانی ما مانند بهبود سریعتر و رشد م muscleثر عضلات را با بهبود حساسیت قند خون در سلولهای ماهیچه ای امکان پذیر می کند.

توسعه استقامت عضلانی

آزمایش بر روی موش ها نشان می دهد که فلاونوئیدها و اپی کاتچین باعث افزایش استقامت موش ها شده و به آنها اجازه می دهد تا مدت زمان طولانی تری ورزش کنند و حتی تاثیرات این مکمل در موش های محروم از ورزش همچنان ادامه دارد. تزریق روزانه دوز معینی از این ماده به آنها استقامت آنها را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.

این آزمایش بر روی انسان انجام نشده است ، اما هنوز نتایج مشابهی در انسان دارد. بنابراین مصرف epicatechin استقامت را در انسان به همان میزان افزایش می دهد. این نشان می دهد که مصرف epicatechin احتمالاً مفیدترین راه برای افزایش استقامت در ورزشکارانی است که تمرینات استقامتی شدید انجام می دهند.

کاهش اشتها

چگونه می توانید با مصرف شکلات تلخ عضله بیشتری بدست آورید؟اپی کاتکین ترشح گرلین را تحریک می کند ، هورمونی در بدن که اشتها را سرکوب می کند و سیگنال هایی را به مغز می فرستد که به فرد احساس سیری می دهد. مصرف زیاد غذا بر رشد ماهیچه های بدن و سیستم چربی سوزی تأثیر می گذارد. سیستم سرکوب کننده اشتها این هورمون بار دیگر مفید بودن آن را ثابت می کند ، زیرا می تواند به طور غیر مستقیم به کنترل بهتر وزن کمک کند.

افزایش ترشح تستوسترون

Epicatechin غده هیپوفیز را تحریک می کند ، که منجر به ترشح دو هورمون دیگر می شود: گنادوتروپین و LH ، هورمون لوتئین. این به طور غیر مستقیم ترشح تستوسترون را افزایش می دهد ، که مزایای دیگری برای بدن ما دارد.

مانند بهبود قدرت عضلانی ، استقامت و بهبود عملکرد غدد جنسی. افزایش تستوسترون برای ورزشکارانی که تحت فشار تمرینات مقاومتی شدید هستند نیز مفید است.

دوز اپی کاتچین

استفاده از epicatechin برای دو هدف اصلی توصیه می شود:

  • اولا به رشد ماهیچه ها و رشد آنابولیک کمک می کند
  • دومی دستیابی به اهداف بهداشت عمومی با استفاده از آنتی اکسیدان ها و نیتریک اکسید نقش فزاینده ای ایفا می کند.

دوز توصیه شده برای مکمل های غذایی و اهداف عمومی سلامت 30-40 گرم شکلات تلخ در روز است. دوز توصیه شده برای عضله سازی و اهداف آنابولیک ، مصرف حداقل 40-50 گرم شکلات تلخ در روز است. بدنسازان 50-100 گرم شکلات تلخ مصرف می کنند و موافقند که افزایش باورنکردنی در جریان خون و اکسید نیتریک در بدن آنها ایجاد می شود که نتایج خوبی دارد.

شکلات تلخ یک غذای حجیم با ارزش غذایی بالا است زیرا حاوی مقادیر زیادی کالری و چربی های اشباع شده خوب است. مکمل خالص اپی کاتچین معمولاً دوز 100-300 گرم در روز به شما می دهد. برای هر دو مورد ، شکلات تلخ باید حداقل 70 درصد کاکائو داشته باشد تا مصرف قند را کاهش دهد.

خلاصه

اگرچه در حال حاضر مشخص است که فواید اپی کاتچین و فلاونول ها چیست و آیا این مواد برای سلامتی ما مفید هستند ، اما تحقیقات در مورد آنها ادامه دارد. در مورد مکمل های غذایی ، شکلات تلخ بهترین گزینه برای یک سیستم قلبی عروقی سالم ، بهبود رشد و بهبود ماهیچه ها ، عملکرد بهتر انسولین و مزایای بیشتر است.

مراقب باشید!

شما نمی توانید انتظار داشته باشید که به طور مداوم در هر وعده غذایی فست فود بخورید و سپس تمام مزایای عضلانی و فیزیکی خوردن شکلات تلخ را به شما نشان داده و با تمام آثار منفی خوردن چنین غذایی مقابله کنید.

ویرایش و ترجمه ellevarzesh.com

اصطلاح: عضله و قدرت


دیدگاهتان را بنویسید