علوم ورزشی قرص Dianabol عوارض جانبی، مزایا، روش مصرف Dianabol


آنچه در این مقاله می خوانید

وقتی در مورد استفاده از استروئیدها توسط ورزشکاران حرفه ای می شنویم ، همه ما در مورد عوارض جانبی ، استفاده بیش از حد ، عوارض جانبی بر روی مغز ، زمان حفظ اثرات مصرف و س questionsالاتی داریم. بنابراین ، در این مقاله ، مجله علوم ورزشی پاسخ این س questionsالات را در مورد دیانابول بررسی می کند.

دیانابول چیست؟

Methandrostenolone (نام تجاری Dianabol ، Danabol و Orbol) یک استروئید خوراکی و تزریقی آنابولیک است. Dianabol دارای خواص بسیار آندروژنیک و آنابولیک است ، نیتروژن را در خون و ماهیچه ها حفظ می کند و جذب آب و نمک را در زیر پوست و ماهیچه ها بسیار افزایش می دهد. این دارو قدرت فوق العاده ای دارد و به همین دلیل است که ورزشکاران به این ماده روی می آورند.

دیانابول یک استروئید آنابولیک یا ماده مصنوعی مربوط به هورمون جنسی مردانه است. در واقع ، این نوع دوم از استروئیدهای آنابولیک پس از تستوسترون در مردان مورد توجه قرار گرفت و اولین بار در جنگ جهانی دوم استفاده شد. شد. استروئیدهای آنابولیک اثرات سازنده ای مانند رشد ماهیچه های اسکلتی و اثرات آندروژنیک مانند ویژگی های جنسی مردان را افزایش می دهند. این استروئید به عنوان یک عامل کنترل در نظر گرفته می شود و برای شرایط خاص پزشکی تجویز می شود.

طبق اعلام موسسه ملی دوپینگ (NIDA) ، تخمین زده می شود که بین 1 تا 6 درصد از ورزشکاران حرفه ای از این استروئید برای بهبود عملکرد ورزشی خود استفاده می کنند. با این حال ، مقامات اعلام کردند که تعداد افرادی که از چنین موادی استفاده می کنند قطعاً بیشتر از آمار موجود است.


باید بخواند:

بتا آلانین چیست؟ عوارض جانبی ، مزایا و روش مصرف بتا آلانین

چرا Dianabol بهترین استروئید آنابولیک است؟

هنگامی که Dianabol برای اولین بار در دهه 1960 به صورت تجاری در دسترس عموم قرار گرفت ، موفقیت بزرگی بود. از آن زمان به بعد به پرکاربردترین استروئید آنابولیک در سراسر جهان تبدیل شده است. افرادی که از آن استفاده می کنند ، تأثیرات مفیدی بر افزایش حجم و قدرت عضلات گزارش کرده اند.

دیانابول تعادل مثبت نیتروژن را افزایش می دهد. نیتروژن در اسیدهای آمینه یافت می شود و پروتئین ها را تولید می کند ، که بلوک اصلی سازنده ماهیچه ها هستند. با افزایش تعادل مثبت نیتروژن ، پروتئین بدن برای ساخت و افزایش توده عضلانی مورد استفاده قرار می گیرد و دیگر به عنوان منبع سوخت ماهیچه ها مورد استفاده قرار نمی گیرد و از طریق عرق ، ادرار یا مدفوع دفع می شود.

استروئیدهای آنابولیک همچنین برای اهداف پزشکی و پزشکی قانونی استفاده می شود. این دارو در درمان برخی بیماری ها مانند آسم ، سرطان سینه و آرتروز ، آسیب ها ، مشکلات رشد و شیمی درمانی استفاده می شود.

عوارض جانبی استفاده از استروئیدها شایع است و منجر به بیماری کبد ، قلب و کلیه ، وحشیگری غیرقابل کنترل ، عصبانیت و پارانویا می شود. همچنین می تواند باعث ایجاد تغییرات رفتاری و روانی ، افسردگی ، آکنه شدید و کوتاهی قد در بزرگسالان شود.

تاثیر قرص دیانابول بر بدنسازی

قرص دیانابول چیست و عوارض و مزایای آن چیست؟

دیانابول تأثیر مستقیمی بر حجم ماهیچه ها دارد و در 6 هفته اول هفته 2 تا 4 پوند افزایش می یابد. اضافه وزن شامل افزایش بافت ماهیچه ای و احتباس مایعات است. همچنین باعث افزایش جریان خون در حین و بعد از ورزش و افزایش تمرکز می شود.

گلیکوژنولیز

این اصطلاح و فرآیند به تجزیه گلیکوژن در بدن و تبدیل آن به گلوکز اشاره دارد. رژیم غذایی شما حاوی کربوهیدرات کافی برای تامین نیازهای روزانه شما است و این کربوهیدراتها منبع مستقیم انرژی در طول فرآیند گلیکوژنولیز هستند. با افزایش و تکامل این فرآیند ، سطح انرژی به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.

ذخیره سازی نیتروژن

نیاز به حفظ نیتروژن یکی از مزایای اصلی عوامل آنابولیک است که اکثر ورزشکاران و علاقه مندان به ورزش باید از آن مطلع باشند. هرچه نیتروژن بیشتری در بدن ذخیره شود ، فعالیت آنابولیک بیشتری خواهید داشت. عکس این معادله واضح است و باید از آن اجتناب کرد. اگر سطح نیتروژن بدن خیلی پایین باشد ، بدن با ورود به یک مرحله متابولیک واکنش نشان می دهد.

سنتز پروتئین

سنتز م proteinثر پروتئین یکی دیگر از اصول اساسی است که هنگام ورزش باید در نظر گرفته شود. سنتز پروتئین مقدار پروتئین ساخته شده توسط سلول های بدن است. پروتئین ها مهمترین اجزای سازنده ماهیچه های بدن هستند و با کمک این سنتز ، شما به طور موثر به روند عضله سازی بدن کمک می کنید و در نتیجه ، قدرت و حجم عضلانی بیشتری به دست می آورید.

حدس زدن
باید بخواند:

چه نوع پروتئینی برای افزایش سنتز پروتئین در عضلات بهتر است؟

آیا Dianabol بر مغز تأثیر می گذارد؟

دوزهای بالا تأثیرات متفاوتی بر روحیه مصرف کننده دارد و می تواند فرد را خوشحال ، راضی و هیجان زده کند. در برخی موارد ، باعث بی خوابی و رفتار خشن مصرف کننده می شود. در برخی موارد ، ورزشکاران تأیید کرده اند که مصرف آن تاثیری بر مغز و روحیه آنها ندارد. اثرات Dianabol بر مغز می تواند در افراد مختلف متفاوت باشد.

چگونه دیانابول مصرف کنم؟

بسیاری از بدنسازان از دیانابول به سه روش دوره ای ، همزمان و هرمی استفاده می کنند. این 3 روش متداول مصرف داروهای ضد درد است. در روش دوره ای ، ورزشکار دارو را برای مدت معینی مصرف می کند و سپس به بدن زمان کافی برای استراحت چند هفته ای می دهد و بعد از اتمام استراحت دوباره شروع به مصرف می کند.

در روش همزمان ، ورزشکار بیش از یک نوع استروئید مصرف می کند. نظریه این است که استفاده ترکیبی از دو استروئید باعث افزایش اثرات داروها می شود. در روش هرمی ، ورزشکار دو روش اول را به صورت چرخه ای و همزمان ترکیب می کند. دوزهای کم یک یا دو استروئید مصرف می شود ، این دوز را نصف می کند و در انتهای هرم (دوره) دوباره کاهش می یابد.

ورزشکاران معتقدند که این طرح هرمی به بدن اجازه می دهد تا با دوزهای بالای استروئیدها سازگار شود و به سیستم هورمونی بدن زمان کافی برای تجدید قوا می دهد. با این حال ، اثرات مصرف با روش های دوره ای و هرمی از نظر علمی اثبات نشده است.

حدس زدن
باید بخواند:

کدام دارو یا مکمل بدنسازی برای کبد مضر است؟

دوز و روش مناسب برای مصرف دیانابول

قرص دیانابول چیست و عوارض و مزایای آن چیست؟

اگر قبلاً هرگز از استروئیدها استفاده نکرده اید ، بهتر است با دوز کم شروع کنید. این روش نحوه واکنش بدن به دیانابول را تعیین می کند. به عنوان مثال ، می توانید با 20 میلی گرم در روز شروع کنید. با مصرف این مقدار در روز احتمال عوارض جانبی به حداقل می رسد. در صورت مشاهده اثرات مثبت دارو و عوارض جانبی منفی وجود ندارد ، می توانید دوز را تا 30 میلی گرم در روز افزایش دهید. حداکثر دوز روزانه برای اکثر مردان 50 میلی گرم است.

هر جعبه دیانابول حاوی حدود 90 کپسول است. روزانه یک کپسول با سه وعده غذایی اصلی حداکثر 8 هفته مصرف کنید ، یعنی سه کپسول در روز مصرف کنید. طول عمر متوسط ​​این دارو حدود 3 تا 5 ساعت است. این نشان می دهد که خوردن یک وعده غذایی در روز باعث تغییر سطح خون در طول روز می شود. حتی در روزهایی که ورزش نمی کنید می توانید از آن استفاده کنید. وقتی می خواهید دوز روزانه خود را قبل از ورزش مصرف کنید ، باید 30 دقیقه فاصله بین ورزش و زمان ورزش بگذارید. Dianabol باید حداقل به مدت 2 ماه مصرف شود و به طور موقت به مدت یک هفته و نیم متوقف شود تا بدن استراحت کند.

حدس زدن
باید بخواند:

هورمون رشد یا سوماتروپین چیست ، چه تاثیری بر بدنسازی دارد؟

اگر بعد از یک ماه استفاده از دیانابول را متوقف کنید ، چه اتفاقی می افتد؟

اگر مصرف آن را پس از یک ماه متوقف کنید ، وزن خود را کاهش می دهید ، یعنی نیمی از افزایش وزن را از دست خواهید داد. این طبیعی است و جای نگرانی ندارد. به خاطر داشته باشید که افزایش وزن از دیانابول بستگی به احتباس آب دارد و در نهایت با قطع مصرف دارو ، وزن شما کاهش می یابد.

پس از پایان دوره مصرف قرص دیانابول ؛ سطح تستوسترون بدن شما در حال بازگشت به حالت عادی است ، اما توده عضلانی شما افزایش یافته است ، اما اگر می خواهید نتایج حاصل از مصرف آن را حفظ کنید ، باید به خوبی روی تغذیه و ورزش تمرکز کنید.

اگر استفاده از دیانابول را متوقف کنید ، اثرات دیانابول چقدر طول می کشد؟

شما باید انتظار داشته باشید که برخی از مزایا پس از چند روز قطع مصرف روزانه دیانابول ناپدید شوند.

عوارض جانبی دیانابول چیست؟

اگر Dianabol را اشتباه مصرف کنید ، عوارض جانبی کمی دارد. برخی از عوارض جانبی رایج در مردان شامل بزرگ شدن سینه ، فشار خون بالا ، آکنه و آکنه ، ریزش مو و مسمومیت کبدی است. این عوارض جانبی ممکن است شما را بترساند ، اما اجتناب ناپذیر است. از نوشیدن الکل در هنگام مصرف خودداری کنید ، زیرا باعث آسیب بیشتر به کبد می شود.

حدس زدن
باید بخواند:

دوره پاکسازی استروئید و روش سم زدایی پس از مصرف استروئیدها و مکمل ها

آیا Dianabol تولید تستوسترون را متوقف می کند؟

تأثیر دیانابول بر تستوسترون متناقض است. برخی از مقالات ادعا می کنند که این دارو ترشح تستوسترون را سرکوب می کند ، در حالی که سایر مطالعات می گویند دیانابول هیچ تاثیری بر ترشح تستوسترون ندارد ، اما نکته این است که واکنش مردان متفاوت به دیانابول و مطمئناً دیانابول نسبت به تستوسترون است. بستگی به خود فرد دارد.

چگونه می توانم بفهمم که Dianabol برای من مفید است؟

تصمیم گیری در مورد استفاده یا عدم استفاده از استروئیدها بستگی به شما دارد. سلامت شما باید به گونه ای باشد که بتوانید آن را مصرف کرده و اطلاعات لازم در مورد هورمون ها را داشته باشید.

چه کسی نباید دیانابول مصرف کند؟

معمولاً افراد سالم می توانند استروئید مصرف کنند. البته شرایطی وجود دارد که مانع استفاده از استروئیدها می شود. اگر دیابت کنترل نشده یا فشار خون بالا ، گلوکوم و پوکی استخوان دارید ، نباید دیانابول یا هر گونه استروئید دیگر مصرف کنید.

هشدار! این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی است و برای استفاده از آن باید با یک متخصص مشورت کنید.

ویرایش و ترجمه ellevarzesh.com – به روز شده: 4 ژوئیه 1999


دیدگاهتان را بنویسید