علوم ورزشی چرا ورزشکاران و بدنسازان به روی بیشتری نیاز دارند؟


آنچه در این مقاله می خوانید

روی یک ماده معدنی کمیاب است که بدن شما به مقدار کم به آن نیاز دارد ، اما این بدان معنا نیست که مهم نیست. روی در بسیاری از واکنشهای شیمیایی بدن از جمله بهبود زخم ، عملکرد سیستم ایمنی ، باروری و رشد سلول نقش دارد.

علیرغم اهمیت روی برای سلامتی ، تحقیقات نشان می دهد که بسیاری از افراد ، به ویژه افراد بالای 60 سال ، روی کافی دریافت نمی کنند و بیشتر از افراد جوان به این ماده معدنی نیاز دارند.

همچنین طبق تحقیقات انجام شده ، در صورت ورزش به روی بیشتری نیاز دارید. آیا خوردن روی بیشتر می تواند عملکرد ورزشی شما را بهبود بخشد؟ در این مقاله از مجله Science Sports به شما خواهیم گفت که چرا باید روی بیشتری مصرف کنید.

روی به رشد و تقویت ماهیچه ها کمک می کند

وقتی تمرینات قدرتی انجام می دهید ، باید از هورمون های خود مانند هورمون رشد و تستوسترون که برای تقویت رشد ماهیچه ها مهم هستند حمایت کنید. کبد شما همچنین باید هورمونی به نام IGF-1 تولید کند.

روی نقش مستقیمی در تولید و ترشح این هورمون ها دارد که بر رشد ماهیچه ها تأثیر می گذارد. مطالعات روی مردان ارتباط بین کمبود روی و سطح پایین تستوسترون را نشان داده است. وقتی این مردان مکمل روی مصرف کردند ، سطح تستوسترون آنها افزایش یافت. دریافت مقدار کافی روی در رژیم غذایی به همراه تمرینات قدرتی به ایجاد محیط هورمونی مناسب برای رشد ماهیچه ها کمک می کند.

روی به عملکرد سیستم ایمنی بدن کمک می کند

ورزش متوسط ​​می تواند سیستم ایمنی بدن شما را تقویت کرده و به عنوان محافظ در برابر سرماخوردگی و سایر ویروس ها عمل کند. و این تنها یکی از مزایای زیاد ورزش است. اما ورزش همچنین به بدن شما فشار می آورد.

اگر به درستی غذا نمی خورید ، ممکن است مستعد ویروس های اطراف خود باشید ، به ویژه اگر تمرینات ورزشی شما شدید و متنوع باشد. روی روی جنبه های مختلف سیستم ایمنی بدن شما تأثیر می گذارد و اگر روی کافی دریافت نکنید ، احتمال ابتلا به این ویروس بیشتر است.

روی سلول های به اصطلاح قاتل را فعال می کند که می تواند ویروس ها را فوراً و به طور قطعی شکست دهد و این دقیقاً همان چیزی است که شما هنگام سرماخوردگی به آن نیاز دارید.

وقتی ورزش می کنید روی خود را از دست می دهید.

وقتی عرق می کنید روی خود را از دست می دهید. این مطالعه ، که در مجله FASEB منتشر شد ، نشان داد که سطوح روی افراد در دوره بهبودی پس از ورزش هوازی کاهش قابل توجهی داشته است.

در نتیجه ورزش های سنگین و دوره های ورزشی طولانی تر ، با دفع عرق بیشتر روی بیشتری از بین می رود. ورزشکاران استقامتی بیشتر مستعد کمبود روی هستند و در نتیجه ممکن است توده عضلانی و همچنین توده استخوانی کاهش یابد.

تحقیقات نشان می دهد که کمبود روی می تواند استقامت و قدرت ماهیچه ها را کاهش دهد.

کمبود روی می تواند چربی سوزی را کند کند

اگر در تلاش برای سوزاندن چربی بدن هستید ، دریافت مقدار کافی روی از رژیم غذایی می تواند به شما در رسیدن به این هدف کمک کند. در حالی که هنوز به طور کامل ثابت نشده است که روی باعث بهبود چربی سوزی در افرادی می شود که کمبود روی ندارند ، مطالعات متعددی این ادعا را که روی در چربی سوزی نقش دارد ، تایید کرده است.

مطالعه ای در سال 2013 نشان داد افراد چاق بیشتر از افراد لاغر به کمبود روی مبتلا می شوند. مطالعه دیگری نشان داد که افراد چاق که از مکمل روی به مدت یک ماه استفاده کردند ، کاهش قابل توجهی در شاخص توده بدن و دور کمر داشتند. روی لزوماً بهترین مکمل برای سوزاندن چربی نیست ، اما دریافت مقدار کافی آن از طریق غذا می تواند کاهش وزن را برای شما آسان کند.

روی به بهبود بعد از ورزش کمک می کند

پس از یک تمرین سخت ، بدن شما برای استراحت کامل نیاز به استراحت دارد. روی می تواند در این فرایند به شما کمک کند. روی به کاهش پاسخ بدن در برابر استرس کمک می کند.فشار و استرسی که ورزش بر بدن وارد می کند ، البته خوب است ، اما به شرطی که متعادل باشد!

ماهیچه های شما باید بعد از ورزش ترمیم شوند و روی یکی از مواد معدنی است که برای تسهیل این ترمیم ها نیاز دارید. روی نیز به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل می کند و واکنش بدن را در برابر استرس تنظیم می کند. برخی از متخصصان حتی معتقدند که روی با کاهش بار اکسیداسیون سلول ها ، روند پیری را کند می کند.

5 دلیل که ورزشکاران به روی بیشتری نیاز دارند

چگونه بفهمیم کمبود روی داریم؟

دو گروه از افراد بیشتر در معرض کمبود روی هستند: گیاه خواران و افراد بالای 60 سال. شما می توانید مقدار زیادی روی از غذاهای دریایی و گوشت دریافت کنید. روی به طور کلی از طریق غذاهای گیاهی به خوبی جذب نمی شود ، اگرچه غلات کامل ، لوبیا و حبوبات نیز حاوی مقدار قابل توجهی روی هستند.

اگر از محصولات لبنی ، شیر و پنیر استفاده می کنید ، احتمالاً مقدار مناسبی روی از این غذاها دریافت می کنید. اما اگر رژیم غذایی شما گیاهی است ، حتماً باید غذاهای گیاهی سرشار از روی از جمله آجیل و دانه ها ، غلات کامل ، حبوبات و جوانه گندم بخورید.

مردان و زنان بالای 60 سال چطور؟

مطالعات نشان داده است که تا 40 درصد از افراد مسن ممکن است کمبود روی داشته باشند. این ارتباط نزدیکی با پاسخ سیستم ایمنی و التهاب دارد. محققان معتقدند که برخی از بیماریهای مزمن در افراد مسن ممکن است به دلیل التهاب ناشی از کمبود روی باشد.

اگر کالری کافی دریافت نمی کنید ، ممکن است در خطر کمبود روی ، در میان سایر ویتامین ها و مواد معدنی باشید. محدودیت سرسختانه کالری برای بدن شما مضر است. مطالعات نشان داده است که زنان بیشتر از مردان مستعد کمبود روی هستند ، تا حدی به این دلیل که زنان محدودیت کالری بیشتری دارند.

حالا چگونه می دانید که کمبود روی دارید؟

می توانید با آزمایش خون متوجه شوید. اگر کمبود جدی دارید ، قطعاً باید تحت نظر پزشک مکمل مصرف کنید. دوزهای زیاد یک ماده معدنی می تواند در جذب سایر مواد معدنی اختلال ایجاد کند. به عنوان مثال ، روی جذب مس را کاهش می دهد ، بنابراین بیشتر مکمل های روی نیز حاوی مس هستند.

تا جایی که ممکن است روی از طریق غذا دریافت کنید ، اما این مهم است که مطمئن شوید بدن شما به اندازه کافی روی دارد اگر از نظر بدنی فعال و ورزشکار هستید.

ترجمه و ویرایش توسط ellevarzesh.com

منبع: cathe


دیدگاهتان را بنویسید