علوم ورزشی چگونه می توان مکمل های پروتئینی را در خانه تهیه کرد؟ همراه با دستورالعمل ساختمان


آنچه در این مقاله می خوانید

پودرهای مکمل پروتئین برای هر ورزشکار حرفه ای و آماتور برای افزایش توده عضلانی ، تسریع بازیابی ، جبران منابع ریز مغذی از دست رفته و التیام آسیب های بعد از تمرین مفید و مثر است. اما قیمت این مکمل ها و مهمتر از همه ، تنوع زیاد در شرکت ها و اجزای سازنده ، انتخاب و خرید را برای هر کسی دشوار و تا حدی غیرممکن کرد.

به همین دلیل ما می خواهیم راه ساده تری را به شما معرفی کنیم ، مطالب زیادی خوانده شد تا بتوانیم بهترین دستور پروتئین خانگی را پیدا کنیم. برای دریافت یک پودر مکمل ارزان و سالم خانگی که حاوی پروتئین و کربوهیدرات ضروری برای ورزش است ، به مجله علوم ورزشی بپیوندید.

دستور پودر پروتئین خانگی و ارزش غذایی

پودر مکمل باید دارای حداقل چربی و حداکثر پروتئین و مقداری کربوهیدرات باشد تا بدن به انرژی مورد نیاز خود برسد. این پودر خانگی به جو ، برنج قهوه ای و عدس نیاز دارد.

جو ، برنج قهوه ای و عدس سبز خشک را با مخلوط کن یک سوم فنجان خرد کنید. هر سه باید خام باشند.

ارزش تغذیه ای پودر پروتئین خانگی

ارزش غذایی این پودر پروتئین خانگی بر اساس یک سوم هر فنجان به شرح زیر است:

 • 130 کالری
 • 8 گرم پروتئین
 • 1 گرم چربی
 • 24 گرم کربوهیدرات

ارزش تغذیه ای پودرهای پروتئینی شرکت

 • 80 کالری
 • 14 گرم پروتئین
 • بدون روغن
 • 5 گرم کربوهیدرات

مقدار کربوهیدرات و پروتئین

میزان کربوهیدرات و پروتئین در 100 گرم جو ، برنج قهوه ای و عدس سبز به شرح زیر است:

 • جو: 73 گرم کربوهیدرات ، 12 گرم پروتئین
 • برنج قهوه ای: 76 گرم کربوهیدرات ، 5.7 گرم پروتئین
 • عدس: 60 گرم کربوهیدرات ، 25 گرم پروتئین

میزان پروتئین موجود در این پودر خانگی به اندازه پودرهای شرکت نیست ، اما قیمت پایین و سلامت این مکمل خانگی ارزش امتحان کردن را دارد.

درصد پروتئین یا طعم آن را افزایش دهید

شما می توانید درصد پروتئین ، کربوهیدرات و چربی را با تغییر میزان مواد موجود در این مکمل تغییر دهید. با افزایش میزان عدس و کاهش میزان جو و برنج قهوه ای ، درصد پروتئین را افزایش دهید و درصد کربوهیدرات و چربی را کاهش دهید. با افزودن بادام به مواد ، مقدار پروتئین را افزایش دهید.

برای افزودن طعم به این پودر ، می توانید 1 قاشق چایخوری قهوه یا پودر کاکائو ، وانیل ، زنجبیل و دارچین را اضافه کرده و در آسیاب مخلوط کنید. برای شیرین کردن مکمل از شکر یا استویا استفاده کنید.

طرز تهیه پودر پروتئین ایمن در خانه همراه با دستورالعمل ساختمان

برای مصرف ، می توانید پودر شیر بدون چربی مخصوص نوزادان را به این مکمل اضافه کرده و با آب مصرف کنید ، یا در صورت مصرف بدون شیر خشک ، می توانید پودر را با شیر مخلوط کرده و سه بار در روز صبح ، بعد از ورزش و قبل از رفتن به سر کار بستر. راه دیگر این است که دو وعده قبل و بعد از تمرین و دو وعده صبح و عصر در روزهای استراحت بخورید.

بهتر است پودر را به مقدار کم تهیه و مصرف کنید تا از فساد محتوای آن جلوگیری شود. اگر می خواهید مکمل مورد نیاز برای تمرین را تهیه کنید ، بهتر است مکمل را در یک ظرف بسته در یک مکان خشک و خنک ذخیره کنید. شایان ذکر است که این پودر پروتئین خانگی توسط مجله علوم ورزشی تهیه و آزمایش شده است.

پودر پروتئین گیاهی خانگی

فهرست:

 • کنف 1 فنجان
 • دانه کتان 1 فنجان
 • تخمه کدو (تخمه کدو) 1 فنجان
 • دارچین 2 قاشق غذاخوری
 • نمک دریا 1 قاشق چایخوری

هر دسته از مواد را در مخلوط کن بریزید تا کاملا پودر شوند. حداقل 1 تا 2 دقیقه در مخلوط کن بگذارید تا کاملاً شکسته و مخلوط شود. 5 دقیقه طول می کشد اما 20 وعده به شما ارائه می دهد.

مکمل پروتئین خانگی

برای هر بار استفاده از دو قاشق غذاخوری (معادل 50 گرم) از هر پودر استفاده کنید. بیشتر آنها را با یک لیوان شیر مخلوط کرده و مزه می کنند. اگر زیاد از آن استفاده می کنید ، می توانید پودرها را نیز در کمد ذخیره کنید. اگر نه ، آن را در فریزر قرار دهید. هر سه ماه یک پودر پروتئین جدید تهیه کنید.

به روز شده در 10 نوامبر 1997

اگر این ترکیبات خام باشند ، برای هضم غذا مشکلی ایجاد نمی کند؟

با توجه به سوالات کاربران در مورد احتمال مشکلات مواد اولیه این مکمل ، ما این پروتئین خانگی را به مدت یک ماه مصرف کردیم ، اما هیچ مشکل گوارشی یا سلامتی مشاهده نشد. با این حال ، برخی به دلیل مواد خام به احتمال زیاد با مشکلات گوارشی روبرو هستند ، بنابراین ما در مورد ترکیبات این مکمل خانگی تحقیق کردیم ، چیزی بیشتر از مصرف عدس خام ، که ممکن است برای برخی مشکل ساز باشد. بنابراین ، می توانید عدس ها را بشویید ، آنها را به مدت 10 تا 15 دقیقه بجوشانید ، آنها را به صورت پودر درآورید و سپس آنها را مخلوط کنید.

آیا می توان اجزای دیگری به این مکمل اضافه کرد؟

ما این را نمی دانیم یا توصیه نمی کنیم. ممکن است مفید باشد یا نباشد ، برای دریافت پاسخ قطعی لازم است غذاهایی را که کاربران فکر می کنند بررسی کنیم ، بنابراین این موضوع دور از ذهن است و ما هیچ توصیه ای در این زمینه نداریم. این مکمل پروتئین کدام یک پیشنهاد است و طبیعتاً نمی تواند با محصولات شرکت رقابت کند.

ویرایش و ترجمه ellevarzesh.com
منابع: greenpress + بازگشت به ریشه ها


دیدگاهتان را بنویسید