علوم ورزشی چگونه می دانیم که مکمل غذایی که مصرف می کنیم سالم است یا خیر؟


آنچه در این مقاله می خوانید

اگر انتقاداتی در مورد مکمل های غذایی شنیده اید ، فکر می کنید هیچ کنترلی بر صنعت مکمل های غذایی وجود ندارد و حتی شایعات و س questionsالات زیادی در مورد آن وجود دارد.

به عنوان مثال ، آیا مکمل های غذایی بی خطر هستند؟ آیا آزمایش و فیلتر شده اند؟ آیا آنها واقعاً خوب کار می کنند؟ در این مقاله ، مجله علوم ورزشی توضیح می دهد که چه استانداردهایی برای محافظت از سلامت شما اعمال می شود.

آیا مقررات تهیه و مصرف مکمل های غذایی وجود دارد؟

برخلاف تصور بسیاری ، مکمل های غذایی قوانین خاص خود را دارند. مشارکت در قانون اجرای DSHEA بهداشت ، برچسب گذاری محصول و قانون ایمنی 1994.

این فعالیت توسط اداره مکمل های غذایی اداره غذا و داروی ایالات متحده (FDA) نظارت می شود. مقررات شیوه های خوب تولید FDA (GMP) اطمینان می دهد که تولیدکنندگان تجهیزات استریل و تمیز را در کارخانه های خود نگهداری کرده و ترکیبات را بر روی مواد اولیه مورد استفاده در محصولات خود آزمایش می کنند.

محصولات و داروهای بدون نسخه قبل از فروش به مشتری باید به طور کامل مورد بررسی قرار گیرند. باید معیارهای قانع کننده ای برای سلامت و اثربخشی هر محصول استفاده شده وجود داشته باشد. این محصولات نیازی به تأیید FDA قبل از ورود به بازار ندارند و همچنین آزمایشات پزشکی روی داوطلبان انسانی انجام شده است.

چگونه می دانیم که مکمل های غذایی سلامت ما را به خطر نمی اندازند؟

به طور کلی ، مکمل های غذایی ممکن است حاوی ترکیبات مجاز باشند و قبل از استفاده توسط سازمان غذا و دارو (FDA) تأیید شوند. در سال 2006 ، قانون حمایت از حقوق مصرف کننده مکمل های غذایی و داروهای بدون نسخه را به عنوان دستورالعمل برای اطلاع تولیدکنندگان در مورد عوارض جانبی جدی مکمل های غذایی به همه تولیدکنندگان ارائه کرد.

اگر شواهدی وجود داشته باشد که نشان می دهد یک مکمل به طور قابل توجهی سلامت افراد را به خطر انداخته است ، FDA ممکن است شرکت را متوقف کند یا حتی این محصولات را از قفسه های فروشگاه حذف کند.

آیا ادعاهایی که روی برچسب مکمل های غذایی شده است قانونی است؟

بر اساس معیارهای DSHEA ، فعالیت تولید کنندگان و توزیع کنندگان مکمل های غذایی در صورتی که محصولات و ترکیبات آنها معیوب بوده و دارای برچسب جعلی باشند ممنوع است. تولیدکنندگان و توزیع کنندگان مسئول ارزیابی و مطالبات محصولات خود قبل از ورود به قفسه های فروشگاه هستند.

چسب غذا

ادعاهایی مبنی بر سالم بودن و مفید بودن محصول باید دارای شواهد علمی و قانع کننده باشد تا درست باشد و گمراه کننده نباشد. این امر تضمین می کند که محصولات مطابق مقررات DSHEA و FDA از تمام فیلترها عبور می کنند. برچسب های رژیم غذایی با برچسب غلط ادعا می شود که در درمان ، تشخیص ، کاهش ، پیشگیری و درمان بیماری موثر است.

کمیسیون تجارت فدرال (FTC) ، که مسئولیت مکمل های قانونی مکمل ها را بر عهده دارد ، همچنین تبلیغات نوشته شده روی برچسب ها و وب سایت ها را برای فروش محصولات می فروشد. FDA و FTC مسئول اقدام علیه ادعاهای ادعایی در مورد محصولات هستند.

چه استانداردهایی برای کنترل کیفیت محصول در نظر گرفته شده است؟

علاوه بر دستورالعمل های GMP ، فیلترهای اعتبارسنجی مستقل محصول مانند فارماکوپه ایالات متحده (USP) یا فارماکوپه نیز یک کتاب دستورالعمل هستند. این کتاب فهرست کاملی از داروهای موجود در بازار است که شامل اطلاعاتی در مورد استفاده از داروها ، عوارض جانبی ، دارو و نحوه ذخیره مواد اولیه ، روش تجزیه و تحلیل مواد اولیه و مواد جانبی ، از جمله روشهای فیزیکی و شیمیایی است. ، و… بسیار مفید بود

استانداردهای مورد استفاده در صنایع دارویی و غذایی نیز در این کتابهای مرجع گنجانده شده است. NSF و آزمایش بین المللی (IFC) که در آن محصولات برای اطمینان از کیفیت مواد (از نظر خرابی) آزمایش می شوند. دو آزمایش آخر همچنین اطمینان حاصل می کند که میزان مواد مورد استفاده در مکمل غذایی با مقدار چاپ شده روی بسته بندی یکسان است. آزمایشات IFN و USP همچنین فساد را تشخیص داده و رد می کنند و محصولات منقضی شده را بازیابی می کنند تا از قفسه ها خارج شوند.
مغازه ها اعلام می کنند.

در نهایت ، باید بگوییم که اگرچه سیستم نظارتی برای مکمل های غذایی ایجاد شده است ، اما مصرف کننده هنوز باید کنجکاو و پیگیر باشد. اگر به دنبال مکمل غذایی در بازار هستید ، در مورد برخی از مواد تشکیل دهنده آن تحقیق کنید و فقط آنچه را که می خواهید استفاده کنید مصرف کنید. در حقیقت ، مصرف کننده آگاه ، یک مصرف کننده دقیق و سالم است.

ویرایش و ترجمه ellevarzesh.com


دیدگاهتان را بنویسید