علوم ورزشی کدام مکمل بدنسازی برای بیماران دیابتی مناسب است؟


آنچه در این مقاله می خوانید

در این مقاله از مجله علوم ورزشی ، مکمل های مجاز برای افراد مبتلا به دیابت و همچنین افرادی که مبتلا به دیابت هستند و تمرینات قدرتی را انجام می دهند و کسانی که نیاز و تمایل به مصرف مکمل های بدنسازی دارند ، مرور می کنیم.

پودر پروتئین

مکمل های پودر پروتئین معمولاً آب پنیر هستند. منبع خوبی از اسیدهای آمینه و پپتیدها است. رژیم های دارای شاخص گلیسمی پایین برای دیابت نوع 2 مفید هستند ، بنابراین افزودن پروتئین به رژیم غذایی می تواند به کاهش این خطر کمک کند. مطالعه ای در سال 2010 توسط پل و الیس در استرالیا نشان داد که غذاهای حاوی آب پنیر در مقایسه با پروتئین کازئین ، تخم مرغ و ماهی تن یا بوقلمون اشتها را کاهش می دهد. مطالعه ای در سال 2009 توسط پترسون و همکارانش در ایالات متحده نشان داد که مصرف مکمل آب پنیر باعث کاهش فشار خون پس از غذا می شود.

در مطالعه دیگری که در سال 2005 انجام شد ، مشخص شد که این تأثیر در بیماران دیابتی نیز مشاهده می شود. وقتی آب پنیر به رژیم غذایی آنها اضافه می شود تا به هضم و جذب کربوهیدرات ها کمک کند ، انسولین را در خون شبیه سازی کرده و قند خون بالا را بعد از غذا کاهش می دهد.

به گفته جیکوبز و همکاران ، پروتئین آن به غیر از انسولین ، هورمون اینکرتین را در روده افزایش می دهد. از سوی دیگر ، در سال 2015 اسمیت و همکارانش دریافتند که این پروتئین با اختلال در دفع گلوکز ، مقاومت به انسولین را تحریک می کند. با وجود اطلاعات گسترده در مورد انسولین و استفاده از پروتئین برای تنظیم قند خون ، مطالعات گسترده تری برای ارائه سرنخ های قطعی مورد نیاز است.

اثرات جانبی: افرادی که به شیر و محصولات لبنی حساسیت دارند نباید مکمل کازئین و پروتئین مصرف کنند. آلرژی به پروتئین در این منطقه گزارش شده است. این افراد خطر مقاومت به انسولین را افزایش می دهند ، اما شواهد کمی وجود دارد که این را نشان دهد.

تداخلات دارویی: افراد مبتلا به دیابت باید آگاه باشند که پروتئین آنها می تواند قند خون را کاهش دهد و ترکیب با داروهای کاهش قند خون می تواند باعث افت قند خون یا هیپوگلیسمی شدید شود.

مقدار مصرف: طبق گفته کلینیک مایو ، بیش از 50 گرم یا 30 گرم از این مکمل در 6 ماه مجاز است. با این حال ، برای دوز صحیح با پزشک خود مشورت کنید.

گلوتامین

L-glutamine وقتی با غذا مصرف می شود ، GLP-1 و ترشح انسولین را افزایش می دهد و قند خون بالا را در دیابت نوع 2 کاهش می دهد. این تأثیر در مطالعه ای در سال 2009 توسط گرینفیلد و همکاران در بیماران مبتلا به دیابت کنترل شده از انگلستان شرح داده شد.

در سال 2011 ، Bunt و Samucha از استرالیا و همکارانش در یک کارآزمایی بالینی به این نتیجه رسیدند که گلوتامین ممکن است عامل جدیدی برای تحریک سطح GLP-1 و کاهش قند خون بالا بعد از غذا ، با یا بدون سیتاگلیپتین (داروی دیابت) باشد.

گلوتامین ممکن است برای افراد مبتلا به دیابت زیر نظر پزشک توصیه شود. با این حال ، لطفاً توجه داشته باشید که هیچ مطالعه ای در مورد افراد مبتلا به دیابت کنترل نشده وجود ندارد – بنابراین اگر دیابت کنترل نشده دارید ، قبل از مصرف این مکمل با پزشک خود مشورت کنید.

اثرات جانبی: گلوتامین را به نوشیدنی های گرم اضافه نکنید زیرا اثر آن را از بین می برد. افراد مبتلا به سندرم کلیه ، کبد یا ری نباید از این مکمل استفاده کنند. افراد مبتلا به اختلال روانی یا سابقه تشنج صرعی باید گلوتامین را با احتیاط مصرف کنند ، زیرا ممکن است وضعیت آنها بدتر شود. بررسی کنید آیا مواد دیگری به محصول اضافه شده است که می تواند بر شما تأثیر منفی بگذارد.

تداخلات دارویی: این می تواند اثر درمان سرطان روده با گلوتامین ، دوکسوروبیسین ، متوترکسید و 5-فلوروراسیل را افزایش دهد. شواهدی وجود دارد که نشان می دهد پاکلیتاکسل ، که برای درمان سرطان سینه و سایر سرطان ها استفاده می شود ، می تواند آسیب عصبی را کاهش دهد. برخی از مطالعات نشان می دهد که ممکن است رشد تومور را افزایش دهد. مشخص نیست که آیا گلوتامین برای بیماران سرطانی بی خطر است یا خیر.

مقدار مصرف: برای اطلاع از دوز مناسب خود با پزشک خود مشورت کنید.

حدس زدن
باید بخواند:

دیابتی ها چگونه بدنسازی می کنند؟

مکمل های قبل از تمرین

ادعا می شود که مکمل های قبل از تمرین باعث افزایش انرژی ، هوشیاری ، قدرت و ترکیب بدن می شود. این مکمل ها معمولاً کافئین ، کراتین ، گوارانا و .. از این ترکیبات برای افزایش جریان خون ، تمرکز ، ضربان قلب و بهبود رفاه شما استفاده می شود.

افراد دیابتی و افرادی که مشکلات قلبی ، متابولیکی ، کلیوی یا عصبی دارند باید از مصرف محرک ها خودداری کنند مگر اینکه توسط پزشک تأیید شود. اگرچه مصرف قهوه با کاهش خطر ابتلا به دیابت مرتبط است ، دوز مصرفی مهم است.

علاوه بر این ، مکمل های قبل از تمرین ممکن است حاوی دوزهای اضافی چندین ترکیب دیگر باشند. به همین دلیل ، به عنوان یک فرد دیابتی ، باید از مصرف مکمل های قبل از ورزش خودداری کنید زیرا ممکن است حاوی ترکیباتی باشد که شما از آنها مطلع نیستید و برای شما مضر هستند.

کراتین

کدام مکمل بدنسازی برای بیماران دیابتی مناسب است؟

کراتین یک آمینو اسید طبیعی در بدن است. تا حدی توسط کلیه ها ، کبد و لوزالمعده تولید می شود و همچنین از طریق غذا جذب می شود. سپس به طور عمده به ماهیچه های اسکلتی ، مغز و اندام تناسلی منتقل می شود.

در حالی که بیشتر از آن علاوه بر عملکرد ورزشی استفاده می شود ، مطالعاتی وجود دارد که استفاده از آن را در انواع بیماری ها از جمله دیابت نشان داده است. گوالانو و همکارانش از برزیل یک مطالعه 12 هفته ای در مورد دیابت نوع 2 در 25 بیمار منتشر کردند که نشان می داد مصرف مکمل های کراتین همراه با یک برنامه ورزشی مناسب کنترل قند خون را بهبود می بخشد.

با این حال ، تحقیقات زیادی در مورد تعداد زیادی از افراد در مورد تأثیر کراتین بر دیابت انجام نشده است. عوارض جانبی کراتین ممکن است در افراد مبتلا به دیابت مطالعه نشده باشد. بنابراین ، استفاده از این مکمل توصیه نمی شود مگر اینکه پزشک آن را توصیه کند.

اثرات جانبی: کراتین ممکن است برای افرادی که مشکلات کلیوی دارند مناسب نباشد. اگر شما علاوه بر دیابت مشکلات کلیوی دارید ، احتمالاً کراتین آنها را بیشتر تحت فشار قرار می دهد. کراتین همچنین فشار خون را بالا می برد و بنابراین برای بیماران دیابتی توصیه نمی شود. به طور کلی ، توصیه می شود قبل از استفاده با پزشک مشورت کنید ، پزشک از وضعیت شما مطلع است.

تداخلات دارویی: کراتین باید در افرادی که مشکلات کلیوی یا کلیوی یا کبدی ، کافئین و داروهای حاوی کافئین ، داروهای کنترل کننده خلق و خو ، شیمی درمانی ، داروهای کاهنده کلسترول و داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی (NSAIDs) دارند با احتیاط فراوان استفاده شود. این داروها کراتین می تواند با داروهای دیگر تداخل داشته باشد ، بنابراین لطفاً قبل از شروع مصرف کراتین با پزشک خود مشورت کنید.

مقدار مصرف: ما به افراد مبتلا به دیابت توصیه نمی کنیم که مکمل مصرف کنند مگر اینکه پزشک/متخصص تغذیه به شما اجازه استفاده از آن را بدهد و بهترین دوز را برای شما توصیه نکند.

حدس زدن
باید بخواند:

تغذیه مناسب برای دیابت نوع 2 – بدترین و مفیدترین غذاها برای دیابت

اسیدهای آمینه زنجیره ای یا شاخه ای از مواد مغذی ضروری هستند که بدن از پروتئین های موجود در غذاها ، به ویژه گوشت و محصولات لبنی دریافت می کند. این ترکیبات شامل لوسین ، ایزولوسین و والین است و زنجیره همچنین به ساختار شیمیایی این اسیدهای آمینه اشاره دارد. BCAA در متابولیسم چربی و تنظیم گلوکز به عنوان مصرف انرژی ماهیچه ها نقش دارد.

با این حال ، مکمل های غنی از پروتئین حاوی BCCA در بین بسیاری از علاقه مندان به تناسب اندام محبوب هستند. بنابراین ، اثربخشی آنها در پیشگیری از بیماری ها در حال آزمایش است ، از جمله زنان مبتلا به دیابت نوع 2 و زنان در معرض خطر دیابت نوع 2. این مواد به طور طبیعی در غذاهای حاوی پروتئین مانند گوشت ، مرغ ، ماهی ، سویا ، تخم مرغ ، لوبیا (مانند نخود ، عدس ، لوبیا) ، بادام و ذرت یافت می شوند.

آیا بیماران دیابتی می توانند از تستوسترون استفاده کنند؟

تحقیقات داندونا و همکاران (2010) از ایالات متحده نشان می دهد که ممکن است بین سطح پایین تستوسترون در مردان و دیابت نوع 2 ارتباطی وجود داشته باشد. مطالعات دیگر ، مانند بویانو و همکاران (2003) از بلغارستان و مطالعه دیگری از چین (2005) ، نشان داده است که مکمل تستوسترون می تواند حساسیت به انسولین و کنترل قند خون را بهبود بخشد.

تجزیه و تحلیل ایالات متحده توسط Ginsberg و همکاران یک اثر منفی منفی کوتاه مدت (1.3) مکمل تستوسترون را نشان داد. بنابراین ، به عنوان یک دیابتی ، مصرف تستوسترون ممکن است برای شما مفید باشد اگر بدانید که سطح پایینی دارید. با این حال ، تستوسترون یک هورمون است و پس از مشورت با پزشک باید با احتیاط مصرف شود.

ویرایش و ترجمه ellevarzesh.com

منابع: endocrineweb + شورای دیابت


دیدگاهتان را بنویسید