علوم ورزشی 6 نمونه از منابع گیاهی برای مکمل تستوسترون


آیا تا به حال در مورد غذاهای فوق العاده یا غذاهای عالی شنیده اید؟ برای یک ورزشکار سنگین وزن ، هیچ چیز بهتر از غذاهایی نیست که به تولید تستوسترون کمک می کند! و اگر فکر می کنید گوشت تنها گزینه پیش روی شماست ، کمی بیشتر فکر کنید! زیرا در این مقاله ، منابع گیاهی افزایش تستوسترون را معرفی می کنیم.

می دانید که تستوسترون برای استفاده بیشتر از ورزش بسیار حیاتی است. همانطور که می دانید ، تستوسترون مهمترین هورمون آنابولیک در بدن است. هرچه این هورمون در بدن شما بیشتر گردش کند ، دستیابی به اندامی لاغر و عضلانی آسان تر است. اگرچه بدن زنان نسبت به مردان تستوسترون کمتری تولید می کند ، اما یافتن راهی طبیعی برای افزایش سطح تستوسترون برای مردان و زنان مفید خواهد بود.

خوشبختانه برای علاقه مندان به باشگاه ، وقتی صحبت از عضله سازی می شود ، هیچ شروع بهتری از پیاده روی کوتاه تا سوپرمارکت وجود ندارد. دلیل این امر در نتایج تحقیقات نهفته است. مطالعات نشان می دهد که برخی از غذاها حاوی تقویت کننده های طبیعی تستوسترون هستند و برای ماهیچه های شما بسیار مفید خواهند بود.در اینجا لیستی از منابع گیاهی تقویت کننده تستوسترون آمده است!

1. تخم مرغ منابع گیاهی افزایش تستوسترون است

مدتها پیش ، قبل از بحث گسترده بین ورزش متقابل و بدنسازی و وزنه برداری در فضای مجازی ، موضوع دیگری در جامعه تناسب اندام در دستور کار بود: آیا زرده تخم مرغ می خورید؟

بحث در مورد “خوردن سفیده تخم مرغ ، دور انداختن زرده” به دلیل چربی های اشباع شده ، کلسترول یا به طور کلی چربی بود. طرفداران خوردن زرده تخم مرغ به نتایج مطالعاتی اشاره می کنند که می گویند تخم مرغ کامل منجر به عضله بیشتر و قدرت عضلانی بیشتر – حتی سه برابر مقدار آن می شود.

یکی از معتبرترین نویسندگان در زمینه عضله سازی ، دکتر. جیم استاپانی در ویدئویی با عنوان “اهمیت تخم مرغ” توضیح می دهد: “فواید یک تخم مرغ کامل ممکن است به دلیل کلسترول آن باشد.” اما اگر هدف شما کمک طبیعی به تولید تستوسترون است ، زرده تخم مرغ به وضوح برای شما مفید است.

2. دانه کدو تنبل

تخمه کدو منبع خوبی از روی است. روی یک ماده معدنی است که در هزاران واکنش مختلف آنزیمی بدن ، از جمله آنهایی که در تولید تستوسترون نقش دارند ، نقش اساسی دارد. بنابراین تعجب آور نیست که تحقیقات منتشر شده در مجله Nutrition نشان داد مردانی که روی کافی مصرف نمی کنند ، سطح تستوسترون کمتری دارند.

این تقویت کننده های گیاهی تستوسترون را با افزودن تخمه کدو به جو دوسر ، ماست و سالاد یا حتی مخلوط کردن آنها در شیک های پروتئینی خود در رژیم غذایی خود قرار دهید.

3. نارگیل

شاید تعجب کنید که بدانید نارگیل یک تقویت کننده گیاهی تستوسترون است. نارگیل نه تنها به رژیم غذایی شما طعم گرمسیری می دهد ، بلکه به حفظ سطح تستوسترون نیز کمک می کند. این به این دلیل است که این مغز بزرگ منبع چربی اشباع شده است که در تولید تستوسترون نقش دارد.

مطالعه ای که در مجله Clinical Endocrinology and Metabolism منتشر شده است. بر اساس این مطالعه ، محققان دریافتند مردان سالم که رژیم غذایی پرچرب خود (با 13 درصد چربی اشباع شده) را به رژیم کم چربی (با 5 درصد چربی اشباع) تغییر دادند ، کاهش قابل توجهی در سطح تستوسترون مشاهده کردند.

افرادی که به اندام خود اهمیت می دهند ، می توانند 10 درصد کالری خود را از چربی های اشباع دریافت کنند تا تستوسترون را در سطح اوج نگه دارند ، بدون اینکه نگران افزایش خطر ابتلا به بیماری عروق کرونر باشید.

4. سبوس گندم

چه کسی فکر می کرد سبوس گندم منبع گیاهی تقویت کننده تستوسترون است؟ اما سبوس غنی از فیبر گندم منبع عالی از مواد معدنی منیزیم است. بر اساس مطالعه دانشمندان ترک ، افرادی که منیزیم بیشتری مصرف می کنند ، تستوسترون بیشتری دارند.

همچنین قابل توجه است که نتایج این مطالعه نشان داد که مصرف منیزیم همراه با ورزش شدید ، تأثیر بیشتری بر افزایش تستوسترون دارد. تمرین با وزنه در حال حاضر روشی متداول برای افزایش تستوسترون است ، اما این افزایش هورمون به تراکم و حجم مربوط می شود و هیچ ربطی به در دسترس بودن مواد مغذی ندارد.

منیزیم یک ویتامین ضروری برای صدها واکنش بیوشیمیایی در بدن است که تولید تستوسترون یکی از آنهاست. با مخلوط کردن سبوس گندم با جو دوسر ، خمیر پنکیک و مخلوط پروتئین ، مصرف این ویتامین را در رژیم غذایی خود افزایش دهید.

5. پنیر ریکوتا

پنیر ریکوتا ، اصلی ترین ماده موجود در لازانیا ، یکی از بهترین منابع پروتئین در گروه لبنیات است و وجود این پروتئین پنیر ریکوتا را به غذای خوبی برای علاقه مندان به ماهیچه ها تبدیل کرده است. محققان دانشگاه کانکتیکات دریافتند افرادی که پروتئین مصرف می کردند میزان استرس هورمون استرس کورتیزول پایین تری داشتند.

این یک نوع پروتئین شیر است که عمدتاً در آمینو اسیدهای زنجیره ای یافت می شود و به کاهش پاسخ به هورمون کورتیزول در حین ورزش شدید کمک می کند. با توجه به اینکه کورتیزول تولید هورمون جنسی را مهار می کند ، این خاصیت پروتئین آن بسیار مهم است زیرا آن را به یک محرک تستوسترون تبدیل می کند که می تواند ذخیره چربی را نیز افزایش دهد.

البته ، تا زمانی که طرفدار قرص های غذایی ایتالیایی هستید ، در دسترس ترین راه برای تهیه آن پنیر ریکوتا است. در غیر این صورت ، بهترین راه برای دریافت پروتئین از طریق شیک پروتئین است که یکی از بهترین راه ها برای افزودن پروتئین به رژیم غذایی بدون گوشت است.

6. توت فرنگی و سایر میوه های خانواده بره

این گلبرگ ها منبع مهمی از ویتامین C هستند. توت فرنگی ، فلفل ، مرکبات و بسیاری از میوه های دیگر نیز منابع این ویتامین هستند. (آیا می دانستید که فلفل نیز میوه محسوب می شود؟)

این خبر خوبی برای عضله سازی است. دریافت بیشتر این آنتی اکسیدان قوی در پاسخ به ورزش های شدید با سطوح پایین تر هورمون تقویت کننده تستوسترون کورتیزول مرتبط است. همچنین در فرآیندهای متعددی در بدن شرکت می کند که مدت زمان زیادی طول می کشد تا در اینجا به آن اشاره شود مگر اینکه وقت اضافی برای جرقه زدن وعده های غذایی خود داشته باشید.

کورتیزول یک هورمون کاتابولیک است که توسط غدد فوق کلیوی در پاسخ به شرایط استرس زا مانند ورزش شدید ترشح می شود. متأسفانه ، کورتیزول با تستوسترون در تضاد است ، بنابراین سطوح بالای کورتیزول می تواند تستوسترون را تجزیه کرده و بنابراین مزایای آنابولیک آن را کاهش دهد.

ویرایش و ترجمه ellevarzesh.com


دیدگاهتان را بنویسید