علی رغم تأثیر کووید -19 ، فروش هتل ها مقاوم است


فروش هتل ها در سال 2021 انعطاف پذیری نشان داده است ، معاملات در نه ماهه اول سال دقیقاً دو برابر آنچه در سال 2020 به دست آمده بود ، و گزارش هایی از تقاضای قوی توسط سرمایه گذاران برای پایان شلوغ سال پیش رو.

جهش بزرگ در سال 2021 بدون شک فروش هتل دوبلین موریسون به یک شرکت خصوصی Zetland Capital مستقر در لندن به مبلغ بیش از 65 میلیون یورو بود.

بوتیک هتل 145 خوابه در اسکله های دوبلین متعلق به سرمایه گذار میلیاردر روسی النا باتورینا بود که آن را در سال 2012 به ارزش 22 میلیون یورو از نما خریداری کرد. در سال 2020 و با ورود دولت به اولین و جدی ترین قرنطینه Covid-19 ، از بازار حذف شد.

در حالی که فروش The Morrison یک رای اعتماد عمومی بود ، اما اولین مورد نبود. هتل 157 تخته Moxy Dublin City ، درست در خیابان O’Connell ، 10 روز قبل با مبلغ 35 میلیون یورو اعلام شد.

Moxy توسط گروه هلدینگ میدوست غربی خانواده اسپیتزر به مجموعه هتل MHL فروخته شد که املاک ایرلندی آن شامل The Westin ، The Intercontinental و Powerscourt Resort Hotel در Co Wicklow است.

زنجیره هتل در سال 2013 توسط سه شریک آن – جان مالون ، میلیاردر ایرلندی -آمریکایی که سرمایه گذار عمده ای در مالک Virgin Media Liberty Global است ، شکل گرفت. و توسعه دهندگان املاک پل هیگینز و جان لالی.

توافق 70 میلیون یورو

در ماه ژوئن ، اعلام شد که Glenveagh Properties هتل برنامه ریزی شده 262 خوابه Premier Inn را در توسعه Castleforbes خود در منطقه دوبلین به ارزش 70 میلیون یورو به اتحادیه سرمایه گذاری آلمان مستقر فروخته است. گلنواگ گفت که این معامله به صورت پیش تامین مالی طراحی شده و در نتیجه مالکیت هتل بر عهده اتحادیه سرمایه گذاری است.

هتل موریسون: اوایل امسال بیش از 65 میلیون یورو فروخته شد. عکس: دیو میهان

این هتل توسط گروه هتل Whitbread اداره می شود که دفتر مرکزی آن در انگلستان با نام تجاری Premier Inn است ، همانطور که قبلاً توسط Glenveagh اعلام شده بود.

اخیراً ، گزارش شده است که Slieve Donard ، یک هتل پنج ستاره در Co Down ، توسط AJ Capital Partners مستقر در آمریکا با قراردادی به ارزش 40 میلیون پوند (47 میلیون یورو) خریداری می شود.

الکس شیران ، تحلیلگر ارشد تیم هتل CBRE ، می گوید که قابل توجه است که سرمایه خارجی در بیشتر فروش ها دخیل بوده است. او می گوید CBRE همچنان شاهد تقاضای شدید سرمایه گذاران بین المللی است ، “بسیاری از آنها از فرصت استفاده کرده و فرصت ها را بررسی کرده اند زیرا محدودیت های سفر کاهش یافته است.”

بر اساس آمار CBRE ، در 9 ماهه اول سال 2021 بخش هتل ها 12 مورد عمده در ایرلند به اتمام رساند و مجموع هزینه ها را به بیش از 330 میلیون یورو رساند – دقیقاً بالاترین رقم. دو برابر ارزش پیشنهادات در بازار ایرلند در طول 2020. این ارقام شامل توافقنامه Slieve Donard نمی شود که در آمار سه ماهه چهارم CBRE گنجانده شده است.

در حالی که ارزش فروش هتل ها در سال 2021 قبل از همه گیری از سال 2019 تجاوز نمی کند ، اما در تجارت سال گذشته بیش از دو برابر راحت خواهند بود ، در حالی که به نظر می رسد 2022 دوباره شلوغ تر باشد.

خط لوله

پیشرفت هتل در خط لوله نیز همچنان قوی است. در اوایل ماه جاری ، An Board Pleanála تصمیم شورای شهر دوبلین مبنی بر اعطای مجوز برای توسعه یک هتل چهار طبقه در زیرزمین در امتداد گذرگاه باریک که میدان Temple Bar را با پل هاپنی متصل می کند ، تأیید کرد. این سومین باری بود که تام دون ، صاحب میخانه مجاور Merchant’s Arch ، به دنبال توسعه این سایت بود.

Moxy در Sackville Place: در ماه مه به قیمت 35 میلیون یورو فروخته شد.  عکس: دارا مک دونیل

Moxy در Sackville Place: در ماه مه به قیمت 35 میلیون یورو فروخته شد. عکس: دارا مک دونیل

همچنین شورای شهر دوبلین ، که مجوز برنامه ریزی برای توسعه هشت طبقه را شامل می شود ، شامل یک بار پشت بام و رستوران در Meetinghouse Lane در نزدیکی کپل ، برای یک هتل جدید 54 خوابه در داخل شهر دوبلین تصویب شده است. خیابان. این توسعه توسط شرکت املاک و مستغلات Development Ocht ، که توسط تاجر Pádraig Kehoe اداره می شود ، پیشنهاد شده است.

علاوه بر این ، دوبلین ممکن است در حال حاضر یک هتل جدید دیگر داشته باشد که سایتی با مجوز برنامه ریزی کامل برای یک هتل 244 خوابه وارد بازار شده است و به دنبال 15 میلیون یورو در Liberties در مرکز شهر دوبلین است.

این محوطه در Molyneux Yard در دوبلین 8 واقع شده است و 0.12 هکتار (0.29 هکتار) بین Temple Bar ، St Stephen’s Green و St James’s Gate واقع شده است. توسعه پیشنهادی شامل یک هتل هشت طبقه معاصر در زیرزمین ، با کافه ، رستوران و بار خواهد بود.

خانم شیران می گوید: “اکنون علاقه زیادی به دوبلین 8 وجود دارد.” زمان رو به اتمام است مجله به عنوان 15 منطقه زیبا در جهان که در آن زندگی می کنید. او می گوید پیشرفت های عمده ای در برنامه ریزی وجود دارد ، به ویژه برنامه های دیاگیو ، والدین گینس ، برای بازسازی 12 هکتار از مجتمع خود در سنت جیمز گیت.

دیدگاهتان را بنویسید