عکس های تقویت کننده COVID-19: اولین سالات پاسخ داده شد


24 سپتامبر 2021 – FDA و CDC این هفته اعلام کردند که گروه های خاصی از افراد در معرض خطر بالای عفونت جدی COVID -19 می توانند از دوز واکسن Pfizer استفاده کنند.

شما و دوستان و خانواده ممکن است س questionsالاتی داشته باشید: آیا من واجد شرایط هستم؟ کجا باید برم تقویت کننده بگیرم؟ آیا باید مدرکی نشان دهم که در معرض خطر بالایی هستم؟ آیا اگر واجد شرایط تقویت کننده هستم و واکسن دریافت نمی کنم ، هنوز کاملاً واکسینه شده ام؟

ما رایج ترین سوالات را در مورد دستورالعمل های تقویت شده Pfizer به روز شده به اشتراک می گذاریم.

تقویت کننده ها چیست؟

تقویت کننده یک دوز بیش از حد واکسن است تا از شما در برابر بیماری محافظت بیشتری کند. در این مورد ، COVID-19.

به گفته آنیتا گوپتا ، DO ، استادیار بیهوشی و مراقبت های ویژه و داروهای درد در دانشکده پزشکی دانشگاه جان هاپکینز ، “اساساً ، تقویت کننده ها دقیقاً همان چیزی است که کلمه می گوید.”

“تقویت کننده ها به افراد اجازه می دهند پاسخ ایمنی بیشتری داشته باشند.”

گوپتا می گوید ، مصرف بیش از حد واکسن به ویژه برای افراد مسن و افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی در برابر شرایطی مانند سرطان ، دیابت یا چاقی دارند ، اهمیت دارد ، زیرا انواع جدید آن کشف می شود.

“این احتمال وجود دارد که پاسخ ایمنی از سری واکسن های دو دوز ، به ویژه در افراد آسیب پذیر ، کافی نباشد.

“بنابراین ، هدف این است که در صورت مواجهه با انواع جدید به آن افراد کمک شود و اطمینان حاصل شود که در صورت مواجهه با آنها هیچگونه واکنش ایمنی بدی ندارند.”

چه کسی واجد شرایط تقویت کننده Pfizer است؟

طبق دستورالعمل های مجوز استفاده اضطراری از FDA ، گروه خاصی از افرادی که به طور کامل با واکسن Pfizer به مدت 6 ماه یا بیشتر واکسینه شده اند ، اکنون ممکن است یک دوز تقویت کننده Pfizer دریافت کنند.

اگر واکسن های دیگر COVID-19 مانند Modern یا Johnson & Johnson را دریافت کرده اید ، نمی توانید تقویت کننده Pfizer را دریافت کنید.

اگر واکسن Pfizer را دریافت کرده اید و به یکی از گروه های زیر تعلق دارید ، می توانید تقویت کننده Pfizer دریافت کنید:

  1. 65 سال یا بیشتر
  2. 18 سال یا بیشتر و در معرض خطر شدید COVID-19 هستند
  3. اگر در موقعیتی کار می کنید یا زندگی می کنید که شما را در معرض خطر شدید COVID-19 قرار می دهد. به عنوان مثال ، کارکنان مراقبت های بهداشتی ، معلمان و افرادی که در زندان ها و سرپناه های بی سرپناه هستند.

به اینجا بروید تا ببینید آیا شما یا شخصی که می شناسید در معرض خطر بالای ابتلا به COVID-19 شدید است یا خیر.

در صورت دریافت واکسن دیگر COVID-19 مانند Modern یا Johnson & Johnson ، چه زمانی می توانم انتظار دریافت تقویت کننده Pfizer را داشته باشم؟

تاریخ دقیق آن ناشناخته است ، اما نباید زیاد طول بکشد ، زیرا Modern اخیراً داده هایی را به FDA ارائه کرده است و جانسون و جانسون به زودی این پرونده را پیگیری می کنند.

ژنرال ویوک H. مورتی ، پزشک جراح آمریکایی ، روز جمعه گفت که تأیید تقویت کننده ها برای همه ، از جمله کسانی که در ابتدا واکسن مدرن یا J&J را دریافت کرده بودند ، “یک اولویت بالا و بالا” است.

ویلیام شافنر ، دکتر ، استاد طب پیشگیرانه و بیماریهای عفونی در دانشگاه وندربیلت ، موافق است که این امر به زودی اتفاق می افتد.

او می گوید: “امیدوارم در ماه آینده تا 6 هفته آینده اطلاعاتی در مورد این دو واکسن داشته باشیم.” وی گفت: هر کدام جداگانه درمان می شوند. “

“من می دانم که این امر باعث ایجاد سردرگمی خاصی می شود ، اما این راه را انجام می دهد زیرا همه داده ها دقیقاً در یک زمان جمع آوری نشده اند.”

اریک اشر ، DO ، پزشک پزشک خانواده در بیمارستان لنوکس هیل در شهر نیویورک می گوید ، این واقعیت که تقویت کننده های فایزر در حال حاضر برای برخی گروه های پرخطر در دسترس هستند نشانه مهمی است که نشان می دهد تقویت کننده های دیگر واکسن های کووید -19 چندان عقب نمانده اند.

او می گوید: “برای من ، این یک شاخص قوی است که به زودی در اختیار بقیه مردم قرار می گیرد.”

تقویت کننده Pfizer خود را از کجا تهیه کنم و هزینه آن چقدر است؟

با توجه به CDC ، می توانید تقویت کننده خود را در داروخانه ها ، مطب پزشک ، بخش های بهداشتی ، کلینیک های شغلی و برنامه های فدرال دریافت کنید.

CDC می گوید: “بیش از 70 of دولت کنونی COVID-19” در داروخانه ها اتفاق می افتد.

تقویت کننده های واکسن COVID-19 کاملاً رایگان است.

CDC پنجشنبه گفت: “همه واکسن های COVID-19 ، از جمله دوزهای تقویت کننده ، به صورت رایگان در اختیار مردم ایالات متحده قرار می گیرد.”

آیا باید مدرک دریافت واکسن Pfizer را قبل از مصرف تقویت کننده Pfizer نشان دهم؟

پاسخ کوتاه احتمالاً نیست. شافنر می گوید اما برای ایمنی شما مهم است که از دستورالعمل های FDA پیروی کنید و تنها در صورت دریافت واکسن Pfizer ، یک تقویت کننده Pfizer دریافت کنید.

او می گوید: “این در حال حاضر در را برای افرادی که واکسیناسیون Pfizer را تزریق نکرده اند و بسیار مایل به استفاده از تقویت کننده هستند ، باز کرده است. این کار توصیه نمی شود.”

“ما همیشه به مردم هشدار می دهیم که اگرچه این بعید است ، اگر شما یک رویداد نامطلوب داشته اید ، اگر این کار را خارج از توصیه تعیین شده انجام می دهید ، بیمه شما آن را پوشش نمی دهد.”

آیا باید ثابت کنیم که به دلیل یک بیماری زمینه ای در معرض خطر بالا هستیم یا در مکانی زندگی می کنیم یا کار می کنیم که ما را در معرض خطر شدید COVID-19 قرار می دهد یا اینکه ما بیش از 65 سال سن داریم؟

این

به گفته شافنر ، این سیستم بر روی سیستم افتخار کار خواهد کرد. “به عبارت دیگر ، شما ظاهر می شوید و می گویید واجد شرایط هستید ، از شما در مورد آن س askedالی نمی شود و مکان ، چه داروخانه باشد یا محل واکسیناسیون ، به شما تقویت کننده می دهد.

“این همان روشی است که ما قبلاً برای افرادی که دارای نقص ایمنی هستند در نظر گرفته ایم. تنها کاری که باید انجام دهند این است که حاضر شوند و بگویند “من در یک گروه نقص ایمنی هستم” و دوز سوم را مصرف کنند. “

آیا تقویت کننده ها یک دوز کامل یا نصف دوز واکسن Pfizer هستند؟

به گفته FDA ، Pfizer Booster یک دوز کامل واکسن Pfizer است.

اما این ممکن است برای سایر تقویت کننده های واکسن COVID-19 یکسان نباشد.

گوپتا می گوید: “به عنوان مثال ، FDA در حال بررسی این است که آیا دوز کمتری از تقویت کننده واکسن مدرن کووید -19 را نسبت به دوز اول تزریق شده مجاز می داند یا خیر.”

اما بیش از حد از دوز تقویت کننده خود استفاده نکنید.

اشر می گوید: “این بر اساس شکل واکسن است و سطح محافظت را تغییر نمی دهد.”

اگر من کاملاً واکسینه شده ام اما تقویت کننده دریافت نکرده ام ، آیا هنوز کاملاً واکسینه شده هستم؟

آره.

CDC می گوید: “بر اساس داده های فعلی ، تعریف” کاملاً واکسینه شده “همان توصیه های زیر برای دوز تقویت کننده است.”

یک فرد دو هفته پس از تکمیل سری اولیه واکسیناسیون ، مانند دو دوز واکسن Modern و Pfizer یا یک دوز واکسن جانسون و جانسون ، کاملاً واکسینه شده در نظر گرفته می شود.

گوپتا می گوید ، وقتی صحبت از افراد دارای نقص ایمنی می شود ، ممکن است کمی پیچیده تر باشد.

“به منظور وضوح ، اگر شما دارای نقص ایمنی هستید ، ما سومین تزریق شما را دوز سوم می نامیم. در حال حاضر دوزهای سوم برای افراد دارای نقص ایمنی در دسترس است. اگر از نظر ایمنی ضعیف نیستید ، تزریق سوم به عنوان تقویت کننده در نظر گرفته می شود.

“طبق CDC ، افرادی که دارای سیستم ایمنی متوسط ​​تا ضعیف هستند به ویژه در برابر COVID-19 آسیب پذیر هستند و ممکن است در مقایسه با افرادی که از این واکسن استفاده نمی کنند ، سطح ایمنی مشابهی را برای مجموعه ای از واکسن های دو دوز ایجاد نکنند. برای بهبود پاسخ افراد دارای نقص ایمنی به سری اولیه واکسن ها. “

آیا این یک تقویت کننده سالانه است ، مانند واکسن آنفولانزا؟

شافنر می گوید: “ما هنوز آن را نمی دانیم.” “ما پیش بینی می کنیم که این تقویت کننده ها ، زیرا واقعا سطح آنتی بادی شما را افزایش می دهند و به سطح بسیار بالایی می رسانند ، محافظت طولانی مدت را ارائه می دهند. تا کی؟ خوب ، باید ببینیم.

“به یاد داشته باشید ، ما در حال یادگیری در مورد واکسیناسیون COVID-19 و COVID-19 هستیم ، بنابراین نمی توانیم پیش بینی کنیم که آیا این یک تقویت کننده سالانه خواهد بود ، یا هر دو سال یا هر 3 سال. ما فقط می خواهیم ببینیم. “

آیا باید همان عوارضی را که هنگام دریافت دوزهای اولیه واکسن COVID-19 دریافت کردم ، انتظار داشته باشم؟

با توجه به CDC ، ممکن است عوارض جانبی مشابهی مانند درد بازو ، آنفولانزای خفیف ، بدن درد و سایر علائم شایع را تجربه کنید.

اشر می گوید ، اما مهم است که به خاطر داشته باشیم که واکنش های متفاوتی نسبت به واکسن ها وجود دارد.

او می گوید: “من بیمارانی (و همچنین تجربه شخصی) داشتم که در آنها هیچ علامتی وجود نداشت و دیگران احساس می کردند به مدت 24 ساعت دچار آنفولانزای خفیف شده اند.”

“من انتظار ندارم که عوارض جانبی بیشتر از آن چیزی باشد که با دوزهای قبلی خود احساس می کردید. واکسن بسیار ایمن است و مزایای واکسن از خطرات هرگونه عوارض جانبی خفیف بیشتر است. “

برای اطلاعات بیشتر ، می توانید وب سایت های CDC و وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده را برای اطلاع از به روزرسانی واکسن ها و تقویت کننده های COVID-19 بررسی کنید. همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با پزشک خود یا سایر ارائه دهندگان خدمات درمانی تماس بگیرید.

اخبار سلامت WebMD

منابع

آنیتا گوپتا ، DO ، استادیار بیهوشی و مراقبت های ویژه و داروهای درد ، دانشکده پزشکی دانشگاه جان هاپکینز.

اریک اشر ، MD ، پزشک پزشک خانواده ، بیمارستان Lenox Hill.

ویلیام شافنر ، دکتر ، استاد پزشکی پیشگیرانه و بیماریهای عفونی ، دانشگاه وندربیلت.

FDA

CDC.


© 2021 WebMD ، LLC. همه حقوق محفوظ است.دیدگاهتان را بنویسید