عکس های نقاشی با موضوع جنگ های هوایی


مدت ها قبل از اینکه این امکان پذیر شود، انسان ها رویای پرواز را در سر می پروراندند. در آغاز قرن بیستم، امکان اختراع ماشین های پرنده بیشتر شد. پس از پایان جنگ جهانی دوم، افکار عمومی مطرح شد که جنگ ابعاد جدیدی دارد و جنگ هوایی یکی از عناصر مهم جنگ مدرن است.

به گزارش ایسنا، موزه جنگ سلطنتی در سال ۱۹۱۷ افتتاح شد و امروز مجموعه آن شامل یک قرن جنگ هوایی است. در این آثار، هنرمندان با به تصویر کشیدن صحنه های وحشت و پرواز، برجسته کردن جنبه های سورئال حملات هوایی یا استفاده از فرم های انتزاعی برای انتقال ایده های پیچیده، موضوع جنگ را به تصویر می کشیدند.

در مجموعه اصلی دیدگاه های مختلفی از جنگ وجود دارد که در ادامه می خوانید:

دمشق و کوه های لبنان در ارتفاع ۱۰۰۰۰ پا – ریچارد کارلین

ریچارد و برادرش سیدنی جزو اولین هنرمندانی بودند که پرواز را تجربه کردند. در نیروی هوایی سلطنتی تازه تاسیس، این دو برادر توسط موزه جنگ سلطنتی استخدام شدند تا در سال ۱۹۱۹ به خاورمیانه سفر کنند تا فعالیت های نیروی هوایی سلطنتی را ثبت کنند.

این فرصت فوق العاده به ریچارد اجازه داد تا تکنیک هایی را که در طول تحصیل در پاریس قبل از جنگ آموخته بود به کار گیرد. جایی که با آثار هنرمندان کوبیست و واسیلی کاندینسکی (نقاش و نظریه‌پرداز هنر روسی) روبرو شد و رنگ‌ها و اصول نامتعارف را آزمایش کرد.

در کشتی، او می‌توانست دید انتزاعی دست اولی از دنیای زیر خود داشته باشد. جایی که اجسام زیر پای او به صورت دو بعدی ظاهر می شدند. در آن زمان دمشق مانند یک نقشه زیر پا بود. فراتر از مقیاس انسانی، کوه ها با حضور خود نیمه بالایی صفحه را می پوشانند.

نقاشی‌های خلاقانه کارلین از طرح‌هایی الهام گرفته شده‌اند که در کابین خلبان‌های فضای باز ایجاد شده‌اند که هیجان و چرخه پرواز را تداعی می‌کنند.

عکس های نقاشی با موضوع جنگ های هوایی

غارهای چیزلهرست – هنری کر

جنگ هوایی و به ویژه حملات هوایی علیه غیرنظامیان یکی از ویژگی های متمایز جنگ جهانی دوم بود.

در آغاز جنگ، خاطرات جنگ جهانی اول و جنگ داخلی اسپانیا به طور طبیعی به ترس عمومی از حملات هوایی دامن زد.

بین سپتامبر ۱۹۴۰ تا مه ۱۹۴۱، صاعقه بیش از ۴۳۵۰۰ غیرنظامی را در شهرهای بریتانیا کشت.

در این مدت، هنری کر از غارهای Chiselhurst بازدید کرد تا تصاویری از پناه گرفتن مردم در غارها ثبت کند.

او نقاشی ها را به کمیته مشورتی هنرمندان جنگ، بخشی از وزارت اطلاعات دولتی برد. بسیاری از هنرمندان، از جمله هنری مور معروف، به موضوع پناهگاه های بمب پرداخته اند. نقاشی های او توسط وزارت اطلاعات تبلیغ شد و در بین مردم محبوب شد. چنین اقداماتی به ایجاد یک حس عمومی از وحدت ملی و هویت در برابر بلیتز (کمپین بمباران علیه انگلستان) کمک کرد که تا امروز ادامه دارد.

عکس های نقاشی با موضوع جنگ های هوایی

Blue Baby، Blitz Over Britain، Edward Bora

این اثر ادوارد بورا واکنش متفاوتی را به وقایع بلیتز (کمپین بمباران علیه انگلستان) نشان می دهد. او به عنوان یک هنرمند مجذوب زشتی و وحشت زندگی روزمره بود. بنابراین موقعیت خوبی برای واکنش به واقعیت تلخ بمباران هوایی منظم داشت. این اثر ترس و شوک ناشی از یک حمله هوایی را نشان می دهد، به گونه ای که حالت های ترس را در قالب چهره های کوچک تقلید می کند.

در طول دهه ۱۹۳۰، بورا تحت تأثیر هنر سوررئالیستی و هنرمندان قبلی مانند هیرونیموس بوش، از تصاویر پرنده در آثار خود استفاده کرد. این اثر با مبانی وحشت بازی می کند و از تصویر هیولاهای زن عجیب و غریب برای نمایش تهدید و نیروهای تاریک استفاده می کند.

عکس های نقاشی با موضوع جنگ های هوایی

رهبر را در بالای ابرها دنبال کنید – پل نش

پل نش همچنین به هنر سوررئالیستی که در دهه ۱۹۲۰ ظهور کرد علاقه مند بود. استفاده از کولاژ در این اثر نشان دهنده تأثیر تکنیک های سوررئالیستی ماکس ارنست است.

نش که از اقدامات و ایدئولوژی های رژیم نازی منزجر شده بود، به دنبال ایجاد شکلی جدید، قدرتمند و بدیع از تبلیغات سیاسی بود.

او مجموعه ای از وظایف «پیروی رهبر» را ایجاد کرد و آنها را برای استفاده در کمپین های وزارت اطلاعات پیشنهاد کرد. با این حال، دفتر تبلیغات زمان جنگ بریتانیا باور نداشت که این آثار به درک عمومی برسد و به همین دلیل رد شدند. البته امروزه پیام قدرتمند تهدید حمله هوایی دشمن که توسط این اثر منتقل می شود، ممکن است راحت تر قابل درک باشد.

عکس های نقاشی با موضوع جنگ های هوایی

پهپاد ۹ – آلیسون وایلدینگ

جدیدترین شکل تسلیحات هوایی، وسیله نقلیه هوایی بدون سرنشین (UAV)، موضوع بحث های جاری است. بسیاری از هنرمندان پهپادهای US Reaper و Predator را منابع جالبی از موضوع می دانند.

در حالی که نقاشی‌های آلیسون وایلدینگ با هواپیماهای بدون سرنشین هیچ پیام سیاسی مستقیمی ندارند، هواپیماهای جنگی را به شکلی شیطانی و پرنده‌مانند به تصویر می‌کشند که به‌طور تهدیدآمیز در هوا معلق هستند. برای وایلدینگ، نقاشی کلید تمرین او به عنوان یک مجسمه ساز است و به او اجازه می دهد مفاهیم تغییر فرم و فیزیک را کشف کند.

لایه های متعدد این اثر نشان دهنده پویایی و متضاد حالات حضور و غیاب است.

عکس های نقاشی با موضوع جنگ های هوایی

* منبع: موزه سلطنتی جنگ

انتهای پیام/