غذاهای ضد التهاب دیگر کافی نیستند – بدانید به چه چیزی نیاز دارید و چگونه آن را دریافت کنید

ممکن است در مورد فواید افزایش مصرف غذا برای کاهش التهاب شنیده باشید، اما ممکن است تمام حقایق را در مورد آنچه “متخصصان” به شما می گویند بخورید، ندانید. دلیل توصیه ما به خوردن بیشتر برخی از غذاها، مقابله با اثرات مضر اسیدهای چرب امگا ۶ است. اینها علت اصلی همه بیماری های التهابی هستند.

اسیدهای چرب N-6 مواد مغذی ضروری هستند و مانند اسیدهای چرب امگا ۳ توسط سیستم ایمنی برای کمک به کاهش سرعت گسترش عفونت و بهبود جراحات استفاده می شوند. این بهبود به دلیل توانایی این دو گروه اسیدهای چرب در القای التهاب امکان پذیر است. اگر اسیدهای چرب n-6 توانایی جلوگیری از ایجاد التهاب را پس از رفع مشکل تحت درمان داشته باشند، همه چیز به آرامی پیش خواهد رفت.

اسیدهای چرب امگا ۳ می توانند تولید التهاب خود را متوقف کنند و از آنجایی که اسیدهای چرب n-3 نیز اثرات ضد التهابی دارند، می توانند تولید اسیدهای چرب n-6 را نیز متوقف کنند. با این حال، باید یک عدد زوج از n-3 تا n-6 در بدن وجود داشته باشد تا این امکان وجود داشته باشد و اغلب اینطور نیست. به همین دلیل، برای کاهش التهاب باید غذاهای غنی از امگا ۳ را افزایش دهیم.

رژیم غذایی معمولی اسیدهای چرب n-6 بیشتری نسبت به اسیدهای چرب n-3 در اختیار فرد قرار می دهد. به همین دلیل است که بسیاری از مردم می گویند که ما در رژیم غذایی خود به روغن بذر کتان و ماهی های روغنی بیشتری نیاز داریم. هر دو منبع غنی از اسیدهای چرب امگا ۳ هستند. مشکل این منابع غذایی این است که یکی اسید چرب امگا ۳ اشتباهی به ما می دهد، در حالی که دیگری آنقدر آلوده است که دیگر خوردن آن بی خطر است.

روغن بذر کتان حدود ۶ برابر غنی‌تر از ماهی‌های روغنی از نظر امگا ۳ است، اما تنها چیزی که به شما می‌دهد ALA است که قرار است به اسیدهای چرب مورد نیاز DHA و EPA تبدیل شود. با این حال، نرخ تبدیل آنقدر پایین است که روغن بذر کتان اساساً برای شما مفید نیست. ماهی های چرب چنان سطوح بالایی از سموم تولید کرده اند که واقعاً دیگر هیچ غذای خوبی برای کاهش التهاب وجود ندارد.

به جای استفاده از مواد غذایی برای کاهش التهاب، یک مکمل روزانه از روغن ماهی امگا ۳ DHA را امتحان کنید. وقتی صحبت از حفظ سلامتی به میان می آید، می تواند همه چیز را در دنیا ایجاد کند.

https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر