فاش شدن فاش کننده به فیس بوک لطمه نمی زند: گودوین


اخباری که افشاگر فیس بوک داستان خود را برای کنگره بازگو می کرد واشنگتن و منتقدان غول فناوری را برانگیخت. سناتورها از هر دو طرف در حال نجات بودند و افشاگر فرانسیس هاگن ناامید نشد ، چرا که کارفرمای سابق وی آگاهانه کودکان و جوانان را به یک سینک سیری ناپذیر برای پول نقد کشاند.

هاوگن می گوید: هیچ مسئولیتی برای مارک زاکربرگ ، بنیانگذار و مدیرعامل فیس بوک وجود ندارد و معتقد است که این شرکت بارها در مورد محتوای تحقیقات داخلی خود دروغ گفته است.

او اسنادی را منتشر کرد که نشان می داد فیس بوک تأثیرات منفی اینستاگرام بر سلامت روانی نوجوانان را پنهان می کند و نشان می دهد که چگونه کاربران عمومی را از قوانین معاف می کند ، نتوانسته کارتل های مواد مخدر و قاچاقچیان مواد مخدر را مسدود کند.

هاوگن گفت: “اسنادی که من به کنگره ارائه دادم نشان می دهد که فیس بوک بارها مردم را گمراه کرده است.” “من با خطر شخصی زیادی روبرو شدم زیرا معتقدم که ما هنوز زمان بازی داریم.”

او یک شاهد قانع کننده بود و هاوگن پس از گفتن داستان خود ابتدا با وال استریت ژورنال و سپس “60 دقیقه” ، توانست شهادت خود را به یک بازی ساده اخلاقی در مورد خوب و غلط تبدیل کند تا اینکه داده های گیج کننده و اصطلاحات پیچیده ای در مورد الگوریتم ها ارائه دهد. به این امر تلویزیون را مجذوب خود کرد و گروه کر آمین دو حزبی در کنگره هر ناظر آگاه را به این باور می رساند که کنگره در حال انداختن چکش است.

تمام سالهای پرورش و دمیدن در مورد سوء استفاده های Big Tech ، و سپس انجام ندادن هیچ کاری ، به پایان می رسید زیرا هاوگن کالا را تحویل داده بود. سرانجام ، شرکت بیش از حد پیش رفته بود و کنگره آن را مجازات می کرد.

هاوگن شهادت داد که هیچ مسئولیتی برای بنیانگذار و مدیرعامل فیس بوک مارک زاکربرگ وجود ندارد.
هاوگن شهادت داد که هیچ مسئولیتی برای بنیانگذار و مدیرعامل فیس بوک مارک زاکربرگ وجود ندارد.
AP Photo / Mark Lennihan ، فایل

یا شاید هم نه. زیرا حتی در حالی که او برخی از اسرار کثیف را فاش می کرد ، سرمایه گذاران با خرید سهام فیس بوک و افزایش قیمت در رای خود شرکت کردند. هر کاری که کنگره انجام دهد ، اگر چه ، ظاهراً وال استریت تصور نمی کند که تأثیر زیادی بر سود داشته باشد و سال گذشته رقم سرسام آور آن به 30 میلیارد دلار برسد.

این روز تصویری کامل از رابطه عشق و نفرت آمریکا با فیس بوک و شرکت های تابعه آن ، از جمله اینستاگرام ، واتس اپ و مسنجر ارائه کرد. در واقع ، ناله بر اثر قطع شش ساعته روز دوشنبه نه تنها کیفیت وابستگی برخی از نزدیک به 3 میلیارد کاربر آن را تأیید کرد ، بلکه این واقعیت را نیز در بر می گیرد که تبلیغ کنندگان و بسیاری از مشاغل ، به ویژه شرکت های جوان ، کاملاً به فیس بوک وابسته هستند. بسترهایی برای دسترسی عموم

وال استریت به تعطیلی روز دوشنبه با فروش سهام واکنش نشان داد ، زیرا می دانست که بسته می شود و مستقیماً به خط پایانی می رسد. این امر بیشتر از هر چیزی که کنگره بتواند انجام دهد ، سرمایه گذاران را تحت تاثیر قرار داده است ، زیرا سهام بیشتر از روز سه شنبه از آنچه که در دوشنبه از دست داده بود ، بهبود می یابد.

علی رغم شهادت هاوگن ، قیمت سهام فیس بوک در واقع افزایش یافته است.
علی رغم شهادت هاوگن ، قیمت سهام فیس بوک در واقع افزایش یافته است.
عکس با تصویرگری رافائل هنریک / SOPA Images / LightRocket توسط گتی ایماژ

نتیجه این است که با وجود حرکت جسورانه هاوگن برای عقب کشیدن پرده ها ، هیچ اطمینان جهانی وجود ندارد که کنگره اقدامات بزرگی را انجام دهد. به احتمال زیاد ، خطر اصلی ادعاهای او به زودی از بین می رود ، همانطور که پس از اتهامات قبلی رخ داد.

به هر حال ، زاکربرگ در موارد متعددی شهادت داد و بسیاری را در کنگره از پاسخ های طفره برانگیز و تظاهر کننده خود عصبانی کرد. اما هیچ اتفاقی به جز هوای گرم رخ نداد و چندین سناتور در واقع سه شنبه از اینکه لابی های این شرکت و سایر شرکت های فناوری موفق به خرید همکاران خود شدند شکایت کردند. البته اسمی ذکر نشد.

اگرچه مجله به دلیل پوشش خود به احتمال زیاد برنده پولیتزر و جوایز دیگر می شود ، اما این احتمال وجود دارد که گذشته به عنوان مقدمه ای در مورد مقررات اصلی مطرح شود ، دو حقیقت بزرگتر در مورد جامعه آمریکا را منعکس می کند.

اولین مورد این است که در بسیاری از مناطق ، ملت در برابر مشکلات عمده و قطب بندی عمومی فلج شده است. در این مورد ، ناتوانی کنگره حتی در مواقعی که اکثر اعضا می گویند باید پیچیدگی نه تنها عملیات فنی فیس بوک ، بلکه محبوبیت کلی آن را نشان دهد.

تنظیم آن زیاد بزرگ نیست ، بسیار محبوب است و در زندگی بسیاری از کاربران و مشاغل بسیار مهم است.

اگرچه هاوگن و دیگران آن را با سازندگان سیگار مقایسه کردند ، اما دنبال شرکت های فریبنده دخانیات بسیار آسان تر بود زیرا فروش سیگار در حال کاهش بود و ارتباط با برخی سرطان ها مشخص بود. از سوی دیگر ، فیس بوک با سرعت خارق العاده ای به رشد خود ادامه می دهد و مرتباً درآمد سالانه بیش از 25 درصد افزایش می دهد و اثرات مضر آن کمتر مستند یا آشکار است.

هاوگن فیس بوک را با شرکت های مضر دخانیات مقایسه کرد.
هاوگن فیس بوک را با شرکت های مضر دخانیات مقایسه کرد.
عکس توسط تام ویلیامز / CQ-Roll Call، Inc. از طریق Getty Images

شهادت هاوگن در مورد کودکان نیز مسئله ای ناراحت کننده را برای سیاستمداران کنترل والدین یا فقدان آن مطرح می کند. ضرب و شتم بر یک جنایتکار قدرتمند جهانی و مدیرعامل چند میلیونر و شرور آن یک سیاست خوب است ، اما اصرار بر والدین ، ​​مدارس و دیگران برای کمک به کودکان برای ترک عادات فیس بوک و اینستاگرام می تواند خودکشی کننده باشد.

در واقع ، تقاضای کنگره برای انجام کاری به والدین و خانواده ها اجازه می دهد تا آنجا را ترک کنند ، و دوباره به نظر می رسد که آمریکا بر اساس آنچه دولت انجام می دهد بالا یا پایین می رود. کی ما همه اینقدر ضعیف و درمانده شدیم؟

از سوی دیگر ، فیس بوک می داند که برتری دارد ، به همین دلیل است که هنگام ارائه کنگره به کنگره بسیار شجاع بود. حتی پس از شهادت محکوم هوگن ، بیانیه شرکت تجربه او را تکذیب کرد و گفت که وی شش بار مختلف پاسخ داده است که از برخی وظایف شرکتی که از او در موردش سوال شده ، اطلاع مستقیم ندارد.

سپس بیانیه ، با تکرار چالش کلینت ایستوود در فیلم “هری کثیف” برای “روزم کردن” ، قوطی را به کنگره انداخت و در واقع از آن برای تنظیم شرکت متنفر بود.

“ما در یک مورد توافق داریم ؛ زمان ایجاد قوانین استاندارد برای اینترنت فرا رسیده است. ” به جای اینکه منتظر بمانیم تا صنعت تصمیمات اجتماعی مربوط به قانونگذاران را بگیرد ، وقت آن است که کنگره اقدام کند. ”

این را بگیرید ، بلندگوهای بزرگ!

جو یک بلند کننده است نه یک انجام دهنده

دو خواننده ، یک پزشک ، معتقدند من تشخیص اشتباه جو بایدن را داده ام.

لیلی روچا ، که خود را پزشک می داند ، می نویسد: “ستون یکشنبه شما مثل همیشه جالب بود ، اما اساس استدلال شما ناقص بود.

“جو بایدن ضعیف نیست و از بین نمی رود. هنگامی که در یک دوره زوال عقل دچار عقب نشینی نمی شود ، او رفتار روان پریستی واقعی از خود نشان می دهد. من این را به عنوان یک پزشک می دانم.”

“او دقیقاً می داند که چه می کند. او می داند که با هر شکست در ریاست جمهوری خود چه آسیبی می زند اما اهمیتی نمی دهد.

“یک روان پریش واقعی به تخریب نهادها و افراد بدون پشیمانی ادامه می دهد. این میراث بایدن است. ”

جان پوگمیر یک پیچش دیگر ارائه می دهد و می نویسد: “بایدن مطمئنا گیج است ، اما او ضعیف نیست. او این موضوع را هنگامی نشان داد که در مورد عقب نشینی افغان ها به ژنرال خود حمله کرد.

وی در مورد اجرای یک ایده ساده اراده ای آهنین دارد: همه چیز را که ترامپ به انجام رسانده است از بین ببرید. “

سرفصل: ناسا ماموریت خود را در ماه نوامبر برای جلوگیری از برخورد سیارک “ویرانگر” با زمین آغاز می کند

خوش بین می گوید:

در صورت شکست این مأموریت ، گرم شدن زمین و افزایش مالیات مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید