فدراسیون شمشیربازی برای بانوان چه برنامه ای دارد؟فدراسیون شمشیربازی باید برای فصل جدید رقابت ها برنامه جدیدی برای تیم های بانوان داشته باشد وگرنه نمی توان انتظار نتیجه در بازی های آسیایی و سهمیه المپیک داشت.

به گزارش ایسنا، فعلاً مسابقات شمشیربازی به پایان رسیده و هواداران باید پس از استراحتی کوتاه آماده حضور در مسابقات بین المللی شوند. از سال ۲۰۲۳، رقابت برای هواداران جدی تر می شود زیرا آنها باید برای کسب سهمیه المپیک پاریس تلاش کنند.

فدراسیون جهانی قبلاً تعیین کرده است که شرکت در مسابقات جایزه بزرگ، جام جهانی، مسابقات ماهواره‌ای، قهرمانی جهان و مسابقات قهرمانی آسیا تأثیر بسزایی در رنکینگ شمشیربازی و رده‌بندی المپیک از تاریخ ۳ آوریل ۲۰۲۳ (۱۴ آوریل ۱۴۰۲) تا آوریل خواهد داشت. ۱، ۲۰۲۴ (۱۳ آوریل ۱۴۰۳) برای سهمیه المپیک محفوظ است.

در بخش آقایان، اعزام ها کمی تعریف شده است، اما به نظر نمی رسد برنامه از پیش تعیین شده ای برای خانم ها وجود داشته باشد.

بازی های آسیایی هانگژو نیز با صحبت از کسب سهمیه المپیک در پیش است و اگر اعزام بانوان تنها منوط به حضور در مسابقات قهرمانی آسیا یا جهانی باشد، نمی توان انتظار نتایج خوبی داشت.

البته ارسال مسابقات بیشتر به مسابقات باید برای همه سلاح ها برنامه ریزی شود. میمون و صابر در مسابقات جهانی و بازی های کشورهای اسلامی بازی های نسبتا قابل قبولی را مقابل حریفان خود انجام دادند، هرچند در برخی مسابقات انتظارات زیادی از آنها وجود داشت، اما شاید مشکل این بود که حضور ضعیفی در مسابقات بین المللی داشتند و باید چنین باشد. اره سوابق اعظم بختی در ورزش جهان و کشورهای اسلامی به خوبی دیده شده و نشان داده است که در صورت لمس او می توان به نتایج خوبی دست یافت.

تیم کفپوش بانوان نیز بدون برنامه ریزی در مسابقات جهانی شرکت کرد که از قبل مشخص بود نتیجه خاصی به همراه نخواهد داشت. پس از آن مشخص نیست که آیا برنامه اردویی برای آنها وجود دارد یا خیر. یا زیر نظر چه کسی تمرین می کنند؟

مسابقات بین المللی در رده جوانان برگزار می شود و باید به جوانان این فرصت برای شرکت داده شود.

درست است که هزینه های حمل و نقل بالا رفته است، اما عدم اعزام خانم ها به مسابقات کمکی به پیشرفت شما نمی کند.

در مسابقات جهانی مصر، فیض رفیعی و اعظم بختی با صعود به جدول اصلی توانستند رتبه های خود را ارتقا دهند و نشان دهند که حضور در این مسابقات چشمگیر خواهد بود.

دختران سابر در سال ۲۰۲۲ علاوه بر مسابقات قهرمانی جهان و بازی های کشورهای اسلامی، تنها در اوایل سال ۲۰۲۲ در جام جهانی گرجستان شرکت کردند.

اپه در جام جهانی امارات نیز حضور داشت که ناقص بود و اردوی ۱۰ روزه در آذربایجان داشت.

حتما اگر روند آماده سازی کشورهای مختلف را با ایران مقایسه کنیم متوجه می شویم که برنامه خاصی برای بانوان وجود ندارد و جز اردوی داخلی چه کارهای دیگری انجام شده است؟

تاریخ برگزاری در سایت جهانی مشخص است و اگر فدراسیون برای کسب سهمیه المپیک در بازی های آسیایی جدی است، از هم اکنون وقت را تلف نکند و برای بانوان برنامه ریزی درستی داشته باشد. و اردوها هم هماهنگ ترند.

انتهای پیام/

زخم