فروشنده برونکس که محصول تازه ای را از شهر دور انداخته بود ، بیش از 13000 دلار کمک مالی دریافت می کند


فروشنده خیابانی برانکس که یک محصول 10 هزار دلاری توسط NYPD توقیف و توسط اداره بهداشت شهر کنار گذاشته شد ، در یک ویدیوی ویروسی ضبط شده است ، روز شنبه مبلغ 13000 دلار از وکلا در حمایت از تجارت خود دریافت کرد.

دیانا هرناندز کروز ، فروشنده مواد غذایی که می گوید برای گرفتن مجوز از شهر تلاش کرده است ، در یک کنفرانس خبری در Pelham Parkway ، محله ای که در آن میوه و سبزیجات را به صورت عمده خریداری کرد ، همان روز که در کامیون کمپرسی انداخته شد ، مشارکت دریافت کرد. به به

هرناندز کروز ، 36 ساله ، در کنفرانس خبری پس از دریافت چک به حامیان خود به زبان اسپانیایی گفت: “این امر توسط شهردار به من داده نمی شود ، بلکه محله من ، افرادی که از من حمایت می کنند.” “من از افرادی که این کار را برای من آوردند سپاسگزارم زیرا آینده خوبی برای فرزندانم می خواهم.”

هرناندز ، که 12 سال پیش از مکزیک مهاجرت کرد ، مادر چهار فرزند است. این شرکت به مدت پنج سال فعالیت خود را در گوشه ای از White Plains Road و Pelham Parkway South حفظ کرده است.

کمکهای مالی بیش از 180 اهداکننده ، همراه با تلاشهای جمع آوری کمکهای آنلاین توسط City Workers For Justice ، گروهی از کارگران شهرداری که خواستار حقوق عالی در سطح شهر هستند ، اهدا شد. یکی از اهداکنندگان وی برنامه رادیویی Ebro Hot 97 با ارزش 97 دلار بود. هرناندز کروز همراه با کمکهای مالی ، یک لپ تاپ و چاپگر برای پسر دبیرستانی خود دریافت کرد.

این کمک های مالی کسب و کار محصولات بیرونی هرناندز کروز را که در چند سال گذشته حفظ کرده بود ، احیا کرده است. در 23 سپتامبر ، هرناندز کروز توسط NYPD و مقامات وزارت حمایت از مصرف کنندگان و کارگران (DCWP) به دلیل فروش غذای تازه بدون اجازه یک فروشنده سیار غذا ، احضار شد. NYPD سرانجام با اداره بهداشت به منظور دور ریختن محصولات تماس گرفت. یک صافی متوجه اتفاقات شده بود و شروع به ضبط این حادثه در تلفن خود کرد. این ویدئو با پروژه فروشندگان خیابانی ، گروه تبلیغاتی فروشندگان خیابانی ، به اشتراک گذاشته شد و در حساب توییتر وی منتشر شد. این ویدئو به سرعت ویروسی شد و 1.8 میلیون بازدید و بیش از 4000 بازتوییت داشت.

سرانجام ، مقامات DCWP ، NYPD و کارگران سرویس بهداشتی پس از تجربه واکنش شدید ساکنان جامعه بدون دور ریختن همه مواد غذایی صحنه را ترک کردند. هرناندز کروز بقیه غذایش را داد.

کارینا کافمن گوتیرز ، معاون پروژه فروشندگان خیابانی می گوید: “مردم وقتی دیدند چه اتفاقی برایش افتاده عصبانی بودند و می خواستند از او حمایت کنند.” همسایه هایش که وقتی می دیدند غذا در حال هدر رفتن و دور انداختن است بسیار عصبانی می شوند ، اما همچنین تماشای بدرفتاری باعث دیانا می شود که یکی از اعضای محبوب محله است. “

شهردار بیل دی بلازیو از جمله خشمگینان شهردار بود که چند روز پس از حادثه در یک کنفرانس جدید آن را “یک امر کلاسیک دیوان سالاری که ارتباط برقرار نمی کند و از عقل سلیم استفاده نمی کند” نامید.

شورای شهر همچنین سعی کرد تعداد مجوزهای اضافی را حدود 4000 افزایش دهد. مجوزها با افزایش 400 ساله طی دهه آینده ، از سال 2022 صادر می شود. با وجود این ، هزاران نام هنوز در لیست انتظار برای دریافت مجوز و رسمی شدن تجارت خود وجود دارد. لیست انتظار یک سیستم بازار سیاه از مجوزهای اجاره به فروشندگان با بیش از 25000 دلار ایجاد کرده است.

کافمن گوتیرز گفت: “من فکر می کنم راه حلی واقعاً مهم از این حادثه این است که این اولین بار نیست. و متأسفانه ممکن است آخرین بار نباشد تا قانون تغییر کند.” “زیرا در حال حاضر برای فروشندگانی مانند دیانا سالها تلاش کرده است تا از شهر مجوز بگیرد. او سعی می کند کارهای درستی انجام دهد تا تجارت خود را رسمی کند اما محدودیت مجوزهای موجود باعث می شود نتواند.”

سناتور ایالتی جسیکا راموس و نماینده مجلس جسیکا گونزالس روخاس لایحه مجوز نامحدودی را پیشنهاد کرده اند که طبق گزارشات از سوی ولسوالی های محلی به دلیل بهبود تجارت مورد انتقاد قرار گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید