فقدان مهارت های ساختمانی می تواند برنامه های ائتلاف در زمینه مسکن را بررسی کندشرکت کنندگان در صنعت هشدار دادند که دولت پس از کنار گذاشتن رکورد 5.5 میلیارد یورو برای مسکن در بودجه ، به دلیل عدم مهارت ساختمانی و افزایش قیمت مصالح ساختمانی با موانع بزرگی روبرو است.

داراق اوبراین ، وزیر مسکن گفت که اقدامات بودجه “تضمین می کند” که دولت می تواند اهداف بلندپروازانه ای را برای افزایش ساخت و ساز خانه های جدید و حل بحران مسکن برآورده کند که بزرگترین چالش سیاسی آن پس از همه گیری است.

اما افرادی که در پروژه های مسکن اجتماعی اولویت دار و توسعه خصوصی مشارکت دارند هشدار داده اند که با افزایش سرمایه گذاری عمومی در تلاش برای کنترل کنترل افزایش اجاره و قیمت مسکن ، کنترل این بخش افزایش می یابد.

“استرس و فشارهای حاد در حال حاضر با عرضه کارگران ماهر مرتبط است [wet trades etc] و همچنین قیمت مواد افزایش می یابد. ” صنایع دستی مرطوب شامل گچ بری و سنگ تراشی است.

این اظهارات به دنبال داده هایی است که نشان می دهد نرخ تورم سالانه قیمت پیشنهادی ساخت و ساز در 12 ماه منتهی به ژوئن به 8.3 درصد رسیده است که تقریباً دو برابر قبل از کووید است. انجمن متخصصان نقشه برداری ایرلند با استناد به مسائل زنجیره تامین و رقابت شدید بین المللی برای مواد ، “افزایش استثنایی” در هزینه فولاد ، چوب و محصولات عایق را گزارش کرد.

رئیس مقام محلی افزود: بررسی های قضایی در مورد توسعه راهبردی مسکن نیز در حال حاضر باعث تاخیر در تحویل مسکن می شود.

برنامه بودجه وزیر شامل 4 میلیارد یورو برای سرمایه گذاری در خانه های جدید در سال آینده است که 634 میلیون یورو بیشتر از سال 2021 است. به این بودجه شامل 1.4 میلیارد یورو دیگر برای هزینه های جاری روزانه برای حمایت از مسکن است.

دولت قصد دارد علاوه بر ساخت مسکن اجتماعی جدید ، 200 واحد برای مستاجران مسکن اجتماعی خریداری کند و 2620 واحد دیگر را برای مستاجران اجاره کند.

به دنبال اختلال در کار ساختمانی در زمان تعطیلی ویروس کرونا ، این صنعت اکنون با کمبود فزاینده کارگران ماهر به دنبال تاخیر در اتمام پروژه و شروع تحولات جدید رنج می برد.

جای خالی

بری کلی ، مدیر گروه استخدام تخصصی ساختمان ICDS ، گفت که بحران تنها به تجارت محدود نمی شود و به حرفه های ساختمان نیز کشیده می شود. بیش از 100 جای خالی برای نقشه برداران ، مدیران پروژه ، ارزیابی کنندگان ، نقش معماری و طراحی ساختاری مدیریت مناقصه دارد.

“حقوق ها بالا می رود اما مهارت ها افزایش نمی یابد. به به صنعت و کشور باید افرادی را از خارج از اروپا ، اروپایی و غیر اروپایی به آنجا بیاورند. “

“به نظر من این کار دو کار را انجام می دهد: مهارت ها را افزایش می دهد زیرا کشورهایی در سراسر جهان وجود دارند که میلیون ها خانه بیشتر از ما ساخته اند و ساختمان های طولانی تری از آنچه که دیده ایم ساخته اند. همچنین می تواند به کاهش افزایش دستمزد تورمی کاذب کمک کند. “

جیمز بنسون ، مدیر انجمن سازندگان مسکن ایرلند که نماینده صدها شرکت است ، گفت که کمبود مهارت در “همه سطوح” این بخش مشهود است.

“بودجه متعهد برای سرمایه گذاری و جذب کارگران ماهر اما برای تحقق جاه طلبی ها بسیار حیاتی است [the Government’s] خانه برای همه [plan] ما باید کارایی بیشتری را در سیستم ببینیم. و این منطقه بندی ، زیرساخت و برنامه ریزی است. “

وی افزود: “ما باید از طریق تشکیل برنامه های توسعه استان اطمینان حاصل کنیم که زمین با مساحت کافی و مواد اولیه برای تحویل مسکن در دسترس است. در زمینه زیرساخت ها ، ما در 10 سال گذشته شاهد کسری سرمایه گذاری بوده ایم که برخی از ارائه دهندگان خدمات ما را به ارث برده و مسائل مربوط به منابع و محدودیت های مالی آنها را به تاخیر انداخته است. “

دیدگاهتان را بنویسید