فواید انگور برای سلامتی فواید انگور | ویژگی های آب انگور فواید آب انگور


دانه های کوچک انگور نیز مفید است و از بیماری های چشمی ناشی از دیابت جلوگیری می کند.

فواید انگور برای سلامتی

انگور به دلیل طعم، تنوع و ویژگی های منحصر به فرد یکی از محبوب ترین میوه ها در جهان است. انگور سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند و دیابت را کنترل می کند. مجله دلتا به بررسی این مقاله می پردازد فواید انگور برای سلامتی پرداخت خواهد شد.

فواید انگور برای سلامتی چیست؟

استخوان ها را تقویت کنید

یکی از خواص انگور تقویت استخوان است. انگور منبع خوبی از ریزمغذی ها مانند مس، آهن و منگنز است و وجود همه این ریزمغذی ها برای تشکیل و استحکام استخوان مهم است.

پیشگیری از بیماری قلبی

انگور میزان اکسید نیتریک خون را افزایش می دهد. از تشکیل لخته های خون در بدن جلوگیری می کند. علاوه بر این، آنتی اکسیدان های موجود در انگور از اکسید شدن کلسترول بد (LDL) جلوگیری می کند که باعث مسدود شدن رگ های خونی می شود و عامل اصلی بیشتر بیماری های قلبی عروقی است.

درمان یبوست

انگور در درمان و رفع یبوست بسیار موثر است. آنها حاوی اسیدهای آلی، قندها و سلولز هستند، زیرا در دسته غذاهای ملین قرار می گیرند. آنها همچنین یبوست مزمن را با تنظیم عملکرد ماهیچه های روده و شکم درمان می کنند. انگور سرشار از فیبر نامحلول است و پس از مصرف با عبور از دستگاه گوارش دست نخورده باقی می ماند. با افزایش مقدار فیبر، مدفوع تشکیل شده و به راحتی از بدن دفع می شود.

خواص شیره انگور

کاهش خستگی

کم خونی مشکل بزرگی برای بسیاری از افرادی است که می توانند انگور بخورند تا سطح آهن و مواد معدنی بدن خود را متعادل کنند. کمبود آهن انسان را ضعیف و خسته می کند و عملکرد مغز او را کاهش می دهد. آهن یک ماده معدنی مهم است که بر بسیاری از عملکردهای بدن تأثیر می گذارد.

درمان اختلالات کلیوی

انگور می تواند اسید اوریک ناشی از اسید اوریک را با افزایش ادرار به میزان قابل توجهی کاهش دهد. همچنین اسید اوریک را از دستگاه ادراری خارج می کند و در نتیجه استرس کلیه ها را کاهش می دهد. انگور قرمز همچنین اثر پاک کنندگی زیادی روی بدن دارد و فواید آنتی اکسیدانی این میوه به تمام نقاط بدن می رسد.

پیشگیری از سرطان سینه

یک مطالعه اخیر نشان داد که آب گریپ فروت سیاه یا بنفش در پیشگیری از سرطان سینه موثر است. پس از دادن آب گریپ فروت به موش های آزمایشگاهی برای مدتی، محققان متوجه کاهش قابل توجهی در اندازه تومورهای سینه شدند. آنتی اکسیدان های موجود در انگور برای پیشگیری از انواع سرطان مفید هستند اما ثابت شده اند که در پیشگیری از سرطان سینه بسیار موثر هستند.

خطر ابتلا به آلزایمر را کاهش دهید

رسوراترول، پلی فنول موجود در انگور، سطح پپتید آمیلوئید بتا را در بیماران مبتلا به آلزایمر کاهش می دهد. مطالعات نشان می دهد که انگور می تواند سلامت مغز را بهبود بخشد و شروع بیماری های دژنراتیو سیستم عصبی را به تاخیر بیندازد.

خطر ابتلا به آلزایمر را کاهش دهید

تقویت سیستم ایمنی بدن

انگور قرمز نه تنها حاوی فلاونوئیدها و مواد معدنی است، بلکه حاوی انواع ویتامین ها نیز می باشد. محتوای بالای ویتامین C، K و A موجود در انگور باعث سلامت بهتر اعضای بدن به ویژه سیستم ایمنی بدن می شود و همچنین از سرماخوردگی مکرر ما جلوگیری می کند.

پیشگیری از سرطان

پیشگیری از سرطان نیز یکی از فواید انگور است. انگور به دلیل وجود رسوراترول ضد التهابی خاصیت ضد سرطانی قوی دارد. رسوراترول به طور خاص خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ و سینه را کاهش می دهد. آب گریپ فروت نه تنها خطر ابتلا به سرطان را کاهش می دهد، بلکه از رشد و گسترش سلول های سرطانی نیز جلوگیری می کند. گریپ فروت معمولا سیستم ایمنی بدن را در برابر طیف وسیعی از بیماری ها درمان می کند.

فواید انگور برای سلامتی چیست؟

نکات مطالعه: شما را به مطالعه مقاله ادویه های لاغری و چربی سوز دعوت می کنیم.

برنامه را دانلود کنید