فواید زیتون و روغن زیتون برای سلامتی خواص روغن زیتون فواید زیتون


زیتون یکی از مواد اصلی و اصلی رژیم مدیترانه ای است و مصرف آن فواید زیادی برای سلامتی دارد.

فواید زیتون و روغن زیتون برای سلامتی

مصرف زیتون و روغن زیتون طبیعی به سلامت قلب کمک می کند و از بسیاری از سرطان ها پیشگیری می کند. در ادامه تعدادی از مجله دلتا فواید زیتون و روغن زیتون برای سلامتی او رژیم مدیترانه ای دارد.

خواص آنتی اکسیدانی

آنتی اکسیدان های رژیمی نشان داده اند که خطر ابتلا به بیماری های مزمن مانند بیماری قلبی و سرطان را کاهش می دهند. زیتون سرشار از آنتی اکسیدان است و فواید بسیاری برای سلامتی مانند مبارزه با التهاب و کاهش رشد میکروارگانیسم ها دارد.

بهبود سلامت قلب

هم کلسترول و هم فشار خون بالا از عوامل خطر بیماری قلبی هستند. اسید اولئیک، اسید چرب اصلی زیتون، اثرات مفیدی در بهبود سلامت قلب دارد.

بهبود سلامت قلب

بهبود سلامت استخوان

یکی از خواص و فواید سلامتی زیتون و روغن زیتون کمک به حفظ تراکم استخوان است. پوکی استخوان با کاهش توده استخوانی و کیفیت بافت استخوان مشخص می شود که می تواند خطر شکستگی را افزایش دهد. میزان پوکی استخوان در کشورهای مدیترانه ای کمتر از سایر کشورهای اروپایی است که برخی آن را به مصرف زیتون نسبت می دهند.

پیشگیری از سرطان

زیتون و روغن زیتون معمولا در منطقه مدیترانه مصرف می شود، جایی که میزان سرطان و سایر بیماری های مزمن کمتر از سایر کشورهای غربی است. بنابراین، کارشناسان بهداشت پیشنهاد می کنند که زیتون می تواند به کاهش خطر ابتلا به سرطان نیز کمک کند. اگر علاقه مند به دانستن علائم و نشانه های سرطان در مردان هستید، مقاله مردان این علائم را جدی می گیرند بخوانید.

زیتون و روغن زیتون چه فوایدی برای سلامتی دارند؟

مطالعات پیشنهادی: مقاله را بخوانید با این علائم کمبود آهن را زود تشخیص دهید.

برنامه را دانلود کنید