فواید موهای زیر بغل موهای زیر بغل علل موهای زیر بغل


همه افراد از وجود موهای ناخواسته زیر بغل رنج می برند، اما دلیل بسیار جالبی پشت رشد موهای زیر بغل وجود دارد که از دانستن آن متعجب خواهید شد.

فواید موهای زیر بغل

بدون شک بسیاری از افراد در طول زندگی خود بارها به این فکر کرده اند که چرا مو در ناحیه زیر بغل رشد می کند. این مو ممکن است به نظر شما بی فایده و بی فایده به نظر برسد; اما در واقع نقش مهمی در عملکرد بدن دارند که در این مقاله از مجله دلتا قصد داریم به توضیح آن بپردازیم. فواید موهای زیر بغل برای بازشماری

علل رشد موهای زیر بغل

در دوران بلوغ، تغییرات هورمونی باعث رشد مو در زیر بغل و سایر قسمت های بدن می شود. در واقع، با نزدیک شدن به بزرگسالی، متوجه خواهید شد که موهای خاکستری و خاکستری که تقریباً نامرئی بودند، اکنون شروع به تغییر و ضخیم شدن کرده اند. در حقیقت؛ ابتدا موهای ناحیه تناسلی رشد می کنند و بعد از حدود دو سال موهای زیر بغل بیرون می آیند. البته این روند؛ در هر فرد بر حسب رشد او; در سنین مختلف بروز می کند.

علل رشد موهای زیر بغل

فواید موهای زیر بغل

برای درک بهتر علت این رشد و حضور به ظاهر آزاردهنده موهای زیر بغل، بهتر است فواید آن را بدانید که عبارتند از:

تنظیم دمای بدن

یکی از وظایف اصلی موهای زیر بغل، تنظیم دمای بدن است. مو ممکن است در معرض هوای سرد یا گرمای بیش از حدی باشد که در معرض آن ناحیه حساس است. نجات دادن

حفظ رطوبت

همچنین، به حفظ رطوبت یا کاهش سرعت تولید عرق کمک می کند. بنابراین از چکیدن عرق جلوگیری می کند.

اصطکاک را کاهش دهید

وجود مو در زیر بغل از تماس پوست با پوست جلوگیری می کند. بنابراین، حساسیت و اصطکاک را کاهش می دهد. به خصوص زمانی که ورزش می کنید؛ از طرفی نباید فراموش کنید که اگر این موها بلند هستند، آنها را کوتاه کنید، در غیر این صورت موهای زیر روییده وجود خواهند داشت.

آزاد شدن فرمون

زیر بغل پیام رسان های شیمیایی آزاد می کند که برای هر فردی منحصر به فرد است. این پیام رسان ها که به عنوان فرمون شناخته می شوند، مواد شیمیایی هستند که بدن به طور طبیعی تولید و ترشح می کند تا به عنوان نشانه های بویایی عمل کنند، به ویژه برای جذب جنس مخالف. در واقع این مو است که آنها را به دام می اندازد و نمی گذارد بروند و بیرون بیایند.

پیشگیری از بیماری ها و بیماری ها

تراشیدن یا اپیلاسیون موهای زیر بغل خطر ابتلا به آلرژی را کاهش می دهد و همچنین از قرار گرفتن پوست در معرض مواد شیمیایی، آلودگی و کثیفی جلوگیری می کند. به همین دلیل است که بسیاری از پزشکان توصیه می کنند موهای زیر بغل خود را از ریشه و ریشه نتراشید و با قیچی کوتاه کنید تا کمتر مشخص شود و بتوانید از فواید آن بهره مند شوید.

فواید موهای زیر بغل چیست؟

مطالعات پیشنهادی: مقاله عجیب ترین شرکت های جهان، استخدام یک کتک زن! خواندن به

برنامه را دانلود کنید