فواید نخود ماسالا برای دیابت فواید نخود ماسالا


گرم ماسالا ادویه ای نسبتا تند است که از ترکیب گشنیز، زیره، دارچین، میخک، جوز هندی، هل و فلفل سیاه به دست می آید. البته مقدار این ادویه ها یکنواخت نیست و در مناطق مختلف به نسبت های مختلف استفاده می شود.

فواید ماسالا نخود برای دیابت

گرم ماسالا یکی از پرمصرف ترین ادویه ها در غذاهای شرقی به خصوص در هند است که طعم خاصی به غذا می دهد. البته این ادویه از نظر ارزش غذایی نیز مفید است و از آنجایی که متخصصان تغذیه استفاده از ادویه ها را توصیه می کنند، دانستن خواص آنها در تمایل به استفاده از آن در انواع غذاها موثر خواهد بود. در این مقاله از مجله دلتا با فواید ماسالا نخود برای دیابت درست کردن

فواید نخود ماسالا

در ابتدا لازم به ذکر است که گرم ماسالا ادویه ای سرشار از آنتی اکسیدان است که عملکرد رادیکال های آزاد را خنثی کرده و از تجمع آنها در بافت های بدن جلوگیری می کند. این روش از بروز و پیشرفت بسیاری از بیماری ها جلوگیری می کند.

یکی دیگر از فواید چوله ماسالا وجود دارچین در ترکیب آن است که در پیشگیری و کنترل دیابت نقش دارد. دارچین سطح گلوکز خون را کاهش می دهد و نیاز به ترشح انسولین و مقاومت سلول ها در برابر انسولین را کاهش می دهد. طعم تند chhole masala به دلیل ترکیبی در فلفل قرمز به نام کپسایسین است. این ترکیب دمای بدن و متابولیسم انرژی را افزایش می دهد و مطالعات نشان می دهد که این فرآیند به تحریک اکسیداسیون چربی کمک می کند. مقاله بهترین منابع غذایی ویتامین E را از دست ندهید.

خواص نخود ماسالا

طرز تهیه نخود ماسالا در خانه چگونه است؟

اگرچه چانا ماسالا این روزها در فروشگاه های مواد غذایی به فروش می رسد، اما اگر از محصول نهایی مطمئن نیستید، می توانید با تهیه آن در خانه ادویه های مرغوب تهیه کنید. نسبت ادویه گرم ماسالا با کیفیت به شرح زیر است:

  • یک قاشق چای خوری زیره
  • یک قاشق چای خوری دانه گشنیز
  • یک قاشق چای خوری فلفل سیاه
  • ۱/۲ قاشق چایخوری هل
  • ۱/۲ قاشق چایخوری پودر دارچین
  • ۱/۴ قاشق چایخوری میخک
  • ۱/۲ قاشق چایخوری گردو
  • یک پیمانه فلفل قرمز خشک

برای تهیه این ادویه بی نظیر، تابه را روی حرارت ملایم قرار دهید تا داغ شود. تمام ادویه ها را به تابه اضافه کنید و آن را به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه حرارت دهید تا عطر و طعم بهتری پیدا کند. البته حرارت باید ملایم باشد و مرتب هم بزنید تا نسوزد. بعد از اینکه کمی خنک شد با آسیاب آن را کاملا آسیاب کنید. برای اینکه ماسالا دقیقاً یکسان باشد، بهتر است از صافی استفاده کنید.

به طور کلی، ادویه ها نباید برای مدت طولانی نگهداری شوند زیرا طعم آنها تغییر می کند. همچنین ادویه ها باید در ظرف شیشه ای سرپوشیده و دور از نور و حرارت نگهداری شوند. گرم ماسالا را می توان در انواع غذاها و چاتنی استفاده کرد که با ادویه کاری به خوبی ست می شود. نکته دیگر این است که چانا ماسالا برخلاف سایر ادویه ها باید در پایان پخت اضافه شود.

فواید گرم ماسالا برای دیابت چیست؟

مطالعات پیشنهادی: این ۹ ماده غذایی چگونه به بدن شما آسیب می رساند؟ خواندن به

اپلیکیشن مجله دلتا