فواید و خواص آلبالو خواص آلبالو برای بیماری های قلبی


فواید این میوه تابستانی فوق العاده شما را شگفت زده خواهد کرد. برای لذت بردن بیشتر از این میوه با ما همراه باشید.

فواید و خواص آلبالو

گیلاس یکی از محبوب‌ترین میوه‌ها است، آن‌ها نه تنها خوشمزه هستند، بلکه سرشار از ترکیبی از ویتامین‌ها، مواد معدنی و گیاهان دارویی با اثرات قوی برای سلامتی هستند. این مقاله توسط مجله دلتا بررسی شده است فواید و خواص آلبالو برای سلامتی هزینه می کند.

سرشار از مواد مغذی است

ویتامین C موجود در گیلاس برای حفظ سیستم ایمنی و سلامت پوست ضروری است، در حالی که پتاسیم برای انقباض عضلات، عملکرد اعصاب، تنظیم فشار خون و بسیاری از عملکردهای مهم دیگر بدن ضروری است.

گیلاس همچنین منبع خوبی از فیبر است که با افزایش تعداد باکتری های مفید روده و تحریک فعالیت روده به سلامت دستگاه گوارش شما کمک می کند. علاوه بر این، آنها ویتامین های گروه B، منگنز، مس، منیزیم و ویتامین K را فراهم می کنند.

سرشار از آنتی اکسیدان ها و ترکیبات ضد التهابی است

غلظت بالای ترکیبات گیاهی موجود در گیلاس می تواند بسیاری از فواید سلامتی این میوه را به همراه داشته باشد. اگرچه همه گیلاس ها به کمیت و تنوع بستگی دارند، اما سرشار از ترکیبات آنتی اکسیدانی و ضد التهابی هستند. این محتوای آنتی اکسیدانی بالا می تواند به مبارزه با استرس اکسیداتیو، اختلالی که با بسیاری از بیماری های مزمن و پیری زودرس مرتبط است، کمک کند.

سرشار از آنتی اکسیدان ها و ترکیبات ضد التهابی است

برای ریکاوری ورزش مفید است

تحقیقات نشان می دهد که ترکیبات ضد التهابی و آنتی اکسیدانی موجود در گیلاس می تواند به کاهش درد، آسیب و تورم عضلانی ناشی از ورزش کمک کند. آب گیلاس و کنسانتره آن باعث تسریع ریکاوری عضلات، کاهش درد عضلانی ناشی از ورزش و جلوگیری از کاهش قدرت در ورزشکارانی مانند دوچرخه سواران و دوندگان ماراتن می شود. علاوه بر این، برخی شواهد نشان می دهد که محصولات گیلاس ممکن است عملکرد ورزشی را افزایش دهند.

برای سلامت قلب مفید است

افزایش مصرف میوه های مغذی مانند گیلاس یک راه موثر برای محافظت از قلب شماست. مطالعات متعدد نشان داده است که رژیم غذایی سرشار از میوه با کاهش خطر بیماری قلبی مرتبط است. گیلاس به ویژه در این زمینه مفید است زیرا سرشار از مواد مغذی و ترکیباتی است که برای قلب مفید هستند، از جمله آنتی اکسیدان ها، پتاسیم و پلی فنول ها.

آرتروز و علائم آرتریت را بهبود می بخشد

گیلاس به دلیل اثرات ضد التهابی قوی خود می تواند علائم آرتریت و روماتیسم را کاهش دهد. مطالعات متعدد نشان داده اند که گیلاس با مهار پروتئین های التهابی که ممکن است به کاهش علائم مرتبط با آرتریت کمک کند، استرس اکسیداتیو را کاهش داده و التهاب را کاهش می دهد. همچنین، آنها می توانند سطح اسید اوریک را در بدن شما کاهش دهند، که به ویژه برای افراد مبتلا به آرتریت مفید است.

مطالعات نشان داده است که وقتی گیلاس با داروی نقرس آلوپورینول ترکیب می شود، حملات نقرس تا ۷۵ درصد کاهش می یابد، زمانی که نه گیلاس و نه آلوپورینول استفاده می شود.

کیفیت خواب را بهبود می بخشد

خوردن گیلاس یا نوشیدن آب آلبالو می تواند کیفیت خواب را بهبود بخشد. این فواید افزایش خواب ممکن است به دلیل غلظت بالای ترکیبات گیاهی در میوه باشد. علاوه بر این، گیلاس حاوی ملاتونین است، ماده ای که به تنظیم چرخه خواب و بیداری شما کمک می کند.

گیلاس چه فواید و خواصی دارد؟

مطالعات پیشنهادی: مقاله ۳ ماده ای که به سرطان شوک فنی می دهد را بخوانید.

برنامه را دانلود کنید