فواید و عوارض مصرف انواع گوشت در دوران بارداری – نیکان سه فایل


میزان قابل قبول مصرف گوشت در دوران بارداری عوارض مصرف گوشت خام و نیمه پخته در بارداری

خوردن گوشت در دوران بارداری

آیا خوردن گوشت در بارداری جایز است؟

مصرف پروتئین در دوران بارداری برای رشد سالم جنین ضروری است و مهم ترین منبع پروتئین همه انواع گوشت است. مهم این است که چه زمانی مصرف گوشت در دوران بارداری قبل از مصرف باید مطمئن شوید که گوشت کاملا پخته شده است.

پروتئین موجود در انواع گوشت برای بارداری سالم و رشد جنین سالم ضروری است. پروتئین و سایر ریزمغذی های موجود در گوشت به رشد جنین کمک می کند.

البته با توجه به حساسیت جنین در دوران بارداری، باید قانون کلی را رعایت کنید، از گوشت نیم پز و خام خودداری کنید.

گوشت خام و چرخ کرده و گوشت نیم پز محیطی مساعد برای رشد و انتشار باکتری های مضر است و مصرف آنها را برای بارداری مضر می کند.

البته باید مراقب باشید که در دوران بارداری گوشت زیاد مصرف نکنید و مصرف پروتئین گیاهی، سبزیجات و میوه های تازه و غلات کامل را در برنامه غذایی خود قرار دهید.

میزان مجاز مصرف گوشت در دوران بارداری

توصیه می شود زنان باردار ۲ تا ۳ واحد گوشت بر اساس هرم غذایی مصرف کنند و فرقی نمی کند مرغ باشد، تاک، گوسفند، بوقلمون یا پرنده دیگر.

هر واحد گوشت برابر با ۱۰۰ گرم است.

زنان باردار باید سعی کنند از گوشت تازه بریده شده استفاده کنند. گوشت های وارداتی از جمله گوشت های برزیلی به دلیل یخ زدگی طولانی مدت کمترین میزان مواد مغذی را دارند و در صورت یخ زدایی در دوران بارداری و یخ زدایی مضر هستند.باکتری ها نسبت به گوشت های تازه بریده شده بیشتر احتمال رشد دارند.

خوردن گوشت قرمز در دوران بارداری بهترین گوشت در دوران بارداری مصرف گوشت سفید در دوران بارداری

اقدامات احتیاطی در مصرف انواع گوشت در دوران بارداری

اقدامات احتیاطی مهم برای مصرف انواع گوشت در دوران بارداری

از آنجایی که سیستم دفاعی بدن در دوران بارداری ضعیف می شود و مسئولیت سلامت جنین بر عهده مادر است، باید به مسائل بهداشتی و تغذیه توجه ویژه ای داشته باشد. شامل:

• نظافت منظم: همیشه قبل و بعد از کار با مرغ، گوشت قرمز و ماهی خام دست ها، تخته های برش، ظروف، ظروف و سطوح آشپزخانه را با آب گرم و مواد شوینده تمیز بشویید. همیشه بعد از شستن دست ها از ضدعفونی کننده دست استفاده کنید.

جدا کردن گوشت خام از سایر مواد غذایی: همیشه گوشت خام را جدا از سایر مواد غذایی نگه دارید و روی آن را بپوشانید تا مواد غذایی را آلوده نکند.

گوشت را خنک نگه دارید: گوشت و مرغ را همیشه در یخچال نگه دارید و حتما گوشت را بپیچید و در فریزر نگهداری کنید تا یک روز تازه بماند.

خوردن انواع گوشت در اوایل بارداری، خوردن انواع گوشت در بارداری

مصرف انواع گوشت در اوایل بارداری

گوشت را کاملا بپزید: گوشت خام و نیمه پخته می تواند برای مادر باردار و جنین خطرناک باشد. همیشه قبل از خوردن گوشت را کاملاً بپزید و سعی کنید استیک آبدار و نیمه پخته مصرف نکنید.

مواد مرینیت کننده را دور بریزید: از مواد ترشی که برای طعم دادن به گوشت و مرغ استفاده می شود، دوباره استفاده نکنید و آنها را دور بریزید. به احتمال زیاد این مواد حاوی باکتری های مضر هستند.

مصرف گوشت خام و نیم پز در بارداری عوارض مصرف گوشت قرمز در دوران بارداری

عوارض مصرف گوشت خام در دوران بارداری

عوارض مصرف گوشت خام و نیم پز در دوران بارداری

۱- مصرف بیش از حد گوشت در دوران بارداری می تواند احتمال ابتلا به دیابت بارداری را افزایش دهد. پرهیز از غذا و عدم درمان دیابت بارداری می تواند منجر به تولد نوزادی با اضافه وزن و مادری مبتلا به دیابت نوع ۲ شود.

۲- لیستریوز: از خوردن گوشت دودی در دوران بارداری خودداری کنید، گوشت دودی مستعد ابتلا به باکتری ها به خصوص لیستریوز است، حتی اگر در دمای پایین نگهداری شوند. این باکتری باعث عفونت می شود که می تواند در خون پخش شود و باعث مننژیت یا بیماری های گوارشی شود.

مادران باردار به دلیل ضعف سیستم ایمنی نسبت به سایرین ۲۰ درصد بیشتر در معرض ابتلا به عفونت هستند و می تواند عفونت را به جنین سرایت کند و منجر به سقط جنین، مرده زایی، زایمان زودرس، وزن کم و مرگ جنین شود. مانند عفونت ها

۳- توکسوپلاسموز: یکی از بزرگترین خطرات مصرف گوشت قرمز خام یا نیم پز مخصوصاً گوشت خوک، گوسفند یا شکار، عفونت توکسوپلاسموز است که احتمال سرایت آن به جنین در دوران بارداری بیشتر است، عفونت توسط این باکتری ها ایجاد می شود. باعث سقط جنین، مرده زایی و آسیب های عصبی طولانی مدت می شود.

۴- مسمومیت غذایی: مصرف ماهی دودی در دوران بارداری مضر است اما مصرف ماهی خام غیر دودی از جمله کوسه و صدف در دوران بارداری اکیدا ممنوع است و می تواند منجر به مسمومیت غذایی شدید شود. ماهی خام موجود در سوشی می تواند شما را مسموم کند.

۵- سالمونلوز: خطر عفونت با باکتری سالمونلا در دوران بارداری زیاد است و تب شدید، استفراغ، تهوع، اسهال و کم آبی بدن، زایمان زودرس و سقط جنین ممکن است رخ دهد.

تلفیقی: قسمت زناشویی بیتوت