فواید کشمش برای سلامتی فواید کشمش از بیماری های قلبی جلوگیری کنید


کودکانی که از کشمش به عنوان میان وعده بعد از مدرسه استفاده می کنند، در طول روز کمتر غذا می خورند و کمتر احساس گرسنگی می کنند. بنابراین، گنجاندن مقدار کنترل شده و متعادل کشمش در رژیم غذایی روزانه می تواند به ایجاد احساس سیری کمک کند.

فواید کشمش برای سلامتی

هر قاشق غذاخوری کشمش که معادل حدود ۱۵ گرم است، حدود ۳۸ کالری دارد و هیچ مقدار پروتئین یا چربی در بدن تامین نمی کند. اما همین ۱۵ گرم کشمش حاوی حدود ۹ گرم کربوهیدرات، ۱۳۳ میلی گرم پتاسیم و ۸ میلی گرم کلسیم است. فواید کشمش برای سلامتی در مجله دلتا بخوانید.

کشمش می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش دهد

اگرچه کشمش حاوی قند است، اما منبع خوبی از فیبر، پتاسیم و آنتی اکسیدان است. تحقیقات نشان داده است که همین ترکیبات موجود در کشمش می تواند به کاهش خطر بیماری قلبی کمک کند و نقش مثبتی در کاهش فشار خون داشته باشد.

کشمش می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش دهد

کشمش می تواند به کنترل دیابت کمک کند

همان ترکیبات مهم موجود در کشمش (مانند فیبر، پتاسیم و آنتی اکسیدان ها) همچنین به کنترل دیابت کمک می کند زیرا با افزایش احساس سیری و کاهش مصرف غذا در طول روز مرتبط است.

کشمش برای بهبود هضم غذا مفید است

فیبر یکی از مهم ترین مواد غذایی برای هضم سالم است، اما امروزه اکثر مردم فیبر کافی در طول روز دریافت نمی کنند. با این حال، مصرف متوسط ​​و منظم کشمش در یک رژیم غذایی متعادل می تواند مصرف فیبر روزانه را افزایش دهد و در نتیجه به تقویت سیستم گوارشی کمک کند.

کشمش برای بهبود هضم غذا مفید است

کشمش می تواند برای محافظت از سلامت دهان و دندان مفید باشد

اگرچه کشمش به طور طبیعی صمغی است، اما خواص ویژه ای نیز دارد که به حفظ تعادل pH در دهان و ساختار دندان کمک می کند. برخی از ترکیبات آنتی اکسیدانی موجود در کشمش همچنین با برخی از باکتری هایی که در واقع باعث پوسیدگی دندان می شوند مبارزه می کند.

کشمش همچنین در ایجاد احساس سیری موثر است

مطالعات علمی نشان داده است کودکانی که از کشمش به عنوان میان وعده بعد از مدرسه استفاده می کنند (مخصوصاً در مقایسه با غذاهای ناسالم یا شکلات) در طول روز به میزان قابل توجهی کمتر غذا می خورند و اشتهای کمتری دارند. بنابراین، گنجاندن مقدار کنترل شده و متعادل کشمش در رژیم غذایی روزانه می تواند به ایجاد احساس سیری کمک کند.

خواص کشمش برای سلامتی چیست؟

مطالعات پیشنهادی: ۸ درمان خانگی ساده برای نفخ شکم را بخوانید

اپلیکیشن مجله دلتا