قاضی دادگاه عالی Sotomayor اجازه می دهد تا واکسیناسیون COVID برای مدارس NYC به جلو حرکت کند


سونیا سوتومایور ، قاضی دیوان عالی کشور ، درخواست چهار معلم مدارس دولتی نیویورک مبنی بر جلوگیری از دستور شهردار بیل دو بلاسیو مبنی بر الزام کلیه واکسن های کووید -19 به وزارت آموزش و پرورش (DOE) را رد کرد. بومی برانکس روز جمعه گفت که عالی ترین دادگاه کشور به این اعتراض رسیدگی نمی کند ، زیرا سعی کرد دستور شهر را درست قبل از اجرای کامل آن متوقف کند.

دکتر دیو چوکشی ، کمیسر بهداشت و درمان شهر در واکنش به این خبر در توئیتی نوشت: “الزام واکسیناسیون ما برای کارکنان مدارس نیویورک در دادگاه های ایالتی ، دادگاه های فدرال و دیوان عالی بررسی و تأیید شده است.” واکسیناسیون دانش آموزان و کارکنان را ایمن تر می کند. “

آخرین مهلت برای دریافت حداقل یک واکسن COVID -19 توسط کارکنان DOE در ابتدا 27 سپتامبر بود – اما به دلیل توقف موقت توسط قاضی فدرال پس از جستجوی ائتلاف اتحادیه ها در شهر به تأخیر افتاد. به دلیل نیاز به واکسیناسیون برای شهرداری کارگران به یک دادگاه تجدید نظر فدرال حکم به جلو رفتن عصر دوشنبه را صادر کرد و شهردار دو بلاسیو ساعت 5 بعد از ظهر روز جمعه 1 اکتبر را به عنوان آخرین مهلت برای کارکنان تعیین کرد. واکسیناسیون DOE انجام می شود ، به این معنی که تا شروع مجدد کلاس ها در هفته آینده ادامه خواهد داشت. به

بر اساس داده های شهر ، از روز جمعه ، حداقل 90 all از تمام کارکنان DOE با حداقل یک واکسن واکسینه شده اند. در میان معلمان ، این میزان 93 بود ، به این معنی که از 78000 مربی در سطح شهر 5500 نفر در پیروی از دستورالعمل باقی ماندند. حدود 98 of از مدیران واکسینه شده اند ، و تنها 30 مورد آن واکسینه شده است. حدود 500 کارمند DOE معافیت پزشکی یا مذهبی دریافت کردند.

اعتراض معلمان به دستورات واکسیناسیون COVID-19 در نیویورک ، 25 آگوست 2021. سونیا سوتومایور ، قاضی دادگاه عالی ایالات متحده ، درخواست اضطراری گروهی از معلمان را برای جلوگیری از دستور شهر نیویورک برای معلمان مدارس دولتی رد کرد.

فلش

اعتراض معلمان به دستورات واکسیناسیون COVID-19 در نیویورک ، 25 آگوست 2021. سونیا سوتومایور ، قاضی دادگاه عالی ایالات متحده ، درخواست اضطراری گروهی از معلمان را برای جلوگیری از دستور شهر نیویورک برای معلمان مدارس دولتی رد کرد.

مری آلتافر / AP / Shutterstock

DOE در بیانیه ای که بعد از ظهر جمعه ارسال شد ، گفت: “سیستم های حمایتی وجود دارد تا اطمینان حاصل شود که مدارس دارای کارکنان مورد نیاز برای مراقبت از دانش آموزان خود هستند.” این شامل یک گروه 9000 معلم جایگزین واکسینه شده و 5000 حرفه ای جایگزین واکسینه شده ، و همچنین بودجه جدید انعطاف پذیر برای مدارس برای استخدام کارکنان اضافی در صورت نیاز است. DOE می گوید: “ما همچنین به همه معلمان جایگزین و متخصصان حرفه ای جایگزین علاوه بر دستمزد معمولی آنها ، مشوق مالی ارائه می دهیم.”

DOE افزود که در دو هفته اول مدرسه ، کلینیک های واکسیناسیون در محل را برای کارکنان و دانش آموزان واجد شرایط اجرا کرده است.

کارمندانی که مدرک واکسیناسیون را تا مهلت مقرر دریافت نکرده اند ، در مرخصی بدون حقوق قرار می گیرند. اما اگر آنها مدرک واکسن را در آخر هفته دریافت کنند ، می توانند دوشنبه بدون وقفه به محل کار خود بازگردند.

به طور جداگانه ، دستور دولت برای کارکنان مراقبت های بهداشتی نرخ واکسیناسیون را برای خانه های سالمندان در شهر افزایش داده است ، اما باعث شده است که برخی از بیمارستان ها خدمات خود را به طور موقت متوقف کنند.دیدگاهتان را بنویسید