قرار دادن مبلمان در نزدیکی رادیاتور مبلمان را جلوی رادیاتور قرار ندهید


بهترین مکان برای قرار دادن مبل در خانه بسته به نوع مبل و شکل و ابعاد خانه متفاوت است. ابتدا باید نحوه استفاده از اتاق نشیمن خود را در نظر بگیرید.

قرار دادن مبلمان در نزدیکی رادیاتور

قرار دادن رادیاتور تاثیر زیادی در جلوگیری از اتلاف انرژی دارد و می تواند دمای بهینه را برای خانه تعیین کند. قبل از محبوبیت پنجره های دوجداره تاکید می شد که بهترین مکان برای قرار دادن پره های رادیاتور زیر پنجره ها است تا گرمای تولید شده باعث کاهش یخ زدگی و هوای سردی شود که از پنجره ها عبور می کند، وارد خانه نشوید. در این مقاله از مجله دلتا برای تحقیق قرار دادن مبلمان در نزدیکی رادیاتور ما پرداخت می کنیم

قرار دادن مبلمان در نزدیکی رادیاتور

در خانه های دربسته و مکان هایی که از پنجره های دوجداره استفاده می شود و از ورود هوای سرد به طور واقعی جلوگیری می شود، می توان رادیاتور را در مکان های دیگر نصب کرد، اما شرایطی وجود دارد. برای زیباتر شدن دکوراسیون منزل خود به مقاله آشپزخانه شما گران و مجلل می شود مراجعه کنید.

قرار دادن مبلمان در نزدیکی رادیاتور

مبلمان را جلوی رادیاتور قرار ندهید

رادیاتورها باید دور از اجسام بزرگ مانند مبلمان قرار گیرند تا هوای گرم در یک مکان محبوس نشود. به عنوان مثال اگر پشت مبل یا کاناپه رادیاتور بزرگی وجود داشته باشد از گردش مناسب هوای گرم جلوگیری می کند و به مرور زمان مبل پوسیده می شود. همچنین رادیاتورها را نباید پشت پرده های ضخیم و بلند قرار داد، این کار از گردش هوای گرم و اتلاف انرژی جلوگیری می کند. همچنین بهتر است پشت در ورودی رادیاتور نصب نشود تا با باز شدن در، هوای گرم از اتاق خارج شود.

بهترین مکان برای مبلمان در اتاق نشیمن

هنگام چیدمان مبل ها در اتاق نشیمن دقت کنید که از مبل بزرگ شروع کنید و موقعیت آن را مشخص کنید و سپس با توجه به محیط و نقطه کانونی اطراف آن شروع به چیدمان مبل های تکی کنید. بهتر است مبل را به دیوار نچسبانید.
برای سهولت مکالمه و ارتباط بین افراد، صندلی های روبروی هم نباید بیش از ۲.۵ متر از یکدیگر فاصله داشته باشند. اگر اتاق شما تقارن کمی دارد و کوچک است، از قرار دادن تمام مبلمان خود روی دیوارها خودداری کنید.

قرار دادن مبلمان در نزدیکی رادیاتور

مطالعات پیشنهادی: مواد آشپزخانه شما را گران و مجلل می کند خواندن به