قطار مغناطیسی معلق آزمایشات قطار معلق مغناطیسی در چین


چین یک قطار شناور مغناطیسی پیشرفته را با موفقیت آزمایش کرد.

سیستم حمل و نقل پیشرفته از یک قطار مگلو با سرعت بالا تشکیل شده است که به صورت مغناطیسی در داخل یک لوله خلاء حرکت می کند. آزمایش قطار معلق مغناطیسی در مجله دلتا بخوانید.

این آزمایش توسط روزنامه دولتی چاینا دیلی اعلام شد. قطار آزمایشی که در شهر یانگائو در داتونگ در شمال چین انجام شد، با سرعت ۱۲۸ کیلومتر در ساعت در مسیر آزمایشی به طول حدود ۲ کیلومتر حرکت کرد. در این گزارش آمده است: “این اولین بار در جهان است که چنین سیستم حمل و نقلی تحت آزمایش یکپارچه در مقیاس کامل و فرآیند کامل قرار می گیرد.”

این سیستم چگونه کار می کند؟

این سیستم با استفاده از فناوری شناور مغناطیسی ابررسانا کار می کند. ابتدا از سطح زمین بلند می شود که مقاومت اصطکاکی را از بین می برد و سپس از خطوط لوله خلاء مانند داخلی برای کاهش مقاومت هوا استفاده می کند. چاینا دیلی خاطرنشان کرد: «برنامه‌هایی برای یک سری آزمایش‌های آینده در حال انجام است.

آنها قصد دارند یک مسیر آزمایشی ۶۰ کیلومتری در مقیاس کامل در شهر یانگائو بسازند. انتظار می رود این ساخت و ساز در سه فاز انجام شود تا قطار در نهایت به حداکثر سرعت ۱۰۰۰ کیلومتر در ساعت برسد.

نظریه هایپرلوپ ایلان ماسک

فناوری چین مشابه پروژه «هایپرلوپ» است که توسط ایلان ماسک در سال ۲۰۱۲ تأسیس شد. ماسک می گوید می توان سیستم قطاری ساخت که مسافران را از طریق یک لوله خلاء به داخل غلاف ها بمکد. این میلیاردر گفت این قطار از نظر تئوری می تواند از لس آنجلس به سانفرانسیسکو با سرعت ۱۲۰۰ کیلومتر در ساعت حرکت کند. در حالی که اخبار مربوط به قطار هایپرلوپ در آن زمان خبرساز شد، ظاهرا مدیرعامل اسپیس ایکس هرگز این پروژه را دنبال نکرد.

نظریه هایپرلوپ ایلان ماسک

مطالعات پیشنهادی: آیا تشخیص بیماری قلبی با اسکن چشم امکان پذیر است؟ خواندن به